Udostępnij
Skomentuj

Gry detektywistyczne dla dzieci i dorosłych. Którą grę wybrać?

Każdy, a już szczególnie Dzieci, lubi zagadki, które polegają na sprawdzeniu wiedzy, ale też, intuicji i sprycie.

Są to swoiste ćwiczenia dla mózgu, które pomagają go rozwijać i stymulować, ale też pozwalają na kreatywne spędzanie czasu. Co innego jednak rozwiązywać zagadki dla Dzieci w różnego rodzaju książeczkach, a co innego mieć do rozwikłania prawdziwą tajemnicę… to dopiero wyzwanie!

Jak zostać detektywem?

Można opisać cały żmudny proces dochodzenia do odpowiedniego wykształcenia lub też schemat działania różnych agencji, ale akurat to Dzieci najmniej interesuje. Chodzi o to, jak zostać detektywem tu i teraz, takim rodem z filmów i książek, już w wieku kilku lat. O dziwo, o to znacznie łatwiej! Wystarczy odrobina wyobraźni i już można się przenieść w świat zagadek i rozwiązywania tajemnic. Oczywiście, warto zapoznać się z tak kultowymi postaciami w dziedzinie, jak np. Sherlock Holmes, ale przydałaby się też praktyka. Co robić w wolnym czasie, jeśli chce się poczuć prawdziwy klimat detektywistycznego światka…?

Detektywistyczne gry dla Dzieci

Oto odpowiedź! Zagrać w grę z Rodziną lub Przyjaciółmi! Gry detektywistyczne pozwalają wcielić w rolę poszukiwacza przygód i znawcy tajemnic, poczuć się jak detektyw w akcji, a przy okazji wyjątkowo miło spędzić czas.  Propozycji jest bardzo dużo, bo gry o takim charakterze cieszą się coraz większą popularnością. Dedykowane są nie tylko Dzieciom – znajdą się także zagadki dla Młodzieży i Dorosłych, którzy dadzą się porwać niezwykłym przygodom. Na każdego czekają więc miłe niespodzianki. Na jakie gry warto zwrócić uwagę?

Cluedo i Cluedo Junior

Klasyk wśród gier detektywistycznych. Dostępna w wielu różnych wariantach (także opartych na motywach popularnych seriali) gra, polega na poszukiwaniu mordercy. Idealnie więc sprawdzi się więc w nieco starszym towarzystwie. Z kolei Cluedo Junior to idealna gra dla Najmłodszych! Trzeba znaleźć tego, kto zjadł ciastko! Kto to zrobił i dlaczego? Nie można pominąć żadnego szczegółu. Zadbana i dopracowana graficznie, jest hitem wśród gier detektywistycznych dla Dzieci już od 5 roku życia.

Gra Szukaj Szukaj

To także propozycja dla najmłodszych Dzieci, teoretycznie od 5 lat, ale praktycznie można próbować swoich sił znacznie wcześniej. Gra polega na spostrzegawczości i porównaniach. Trzeba odpowiadać na pytania dotyczące obrazków, np. co jest większe, a co nie pasuje do pokazanych przedmiotów. To świetna gra na rozwijanie logicznego myślenia.

Gra Detektyw Pozytywka na tropie

Gra dla wielbicieli opowiadań Grzegorza Kasdepke! Polega na poszukiwaniach zaginionych przedmiotów. Z pewnością przyciągnie grafiką, a nieskomplikowane zasady sprawią, że Maluch chętnie się przekona do zabawy.

Polecane gry planszowe dla dzieci

Zagubione znalezione

To gra karciana, która polega na znajdywaniu dodatkowego przedmiotu na kartach. Liczy się szybkość, spostrzegawczość i refleks. Zabawa dostarcza wiele frajdy, a małe rozmiary i swoista wygoda użytkowania pozwalają zabierać ją wszędzie ze sobą.

Sherlock

Tutaj wymagane jest logiczne myślenie i zdolności dedukcji, jak na prawdziwego detektywa przystało. Do złapania jest przestępca, ale żeby to zrobić, trzeba rozwiązać sporo zagadek. To gra dla nieco starszych Dzieci, która z pewnością wciągnie swoim wyjątkowym klimatem.

Czarne historie

Gra dla fanów mocnych wrażeń, o wielkiej wyobraźni. Jedna straszna historia, jedno makabryczne zakończenie i… wiele powodów, dlaczego do niego doszło. Pomogą jedynie zdawkowe pytania i odpowiedzi, ale to każdy sam musi się wcielić w rolę detektywa i odpowiedzieć, dlaczego zakończenie historii jest takie, a nie inne. Świetna gra na logikę, wyobraźnię, kreatywność i… zmysł detektywa!

Escape Room the Game

Escape roomy boją rekordy popularności. Jeśli ktoś nie ma okazji skorzystać z prawdziwego – może zagrać w grę, która także polega na szukaniu kodów, pomagających wydostać się z pułapki. Na wszystko jest określony czas. A co, kiedy już minie 60 minut….?

Unlock! Wielka ucieczka

Gra ma podobne zasady do Escape Roomu, ale dedykowana jest młodszym graczom, od 10 roku życia. Należy przeszukiwać pomieszczenia i rozwiązywać zagadki, które pomagają przechodzić dalej.

Seria Exit

To znowuż gry oparte na podobnych zasadach, co Escape Room – rozwiazywanie zagadek i szukanie wyjścia -  ale dostępne jest wiele wariantów, z różnymi miejscami, np. laboratorium, wyspą czy zamkiem. Wadą gier jest fakt, że są… jednorazowe.

Kryptos

Coś dla miłośników matematyki, sudoku i tym podobnych gier, opartych na konstrukcjach i różnego rodzaju kodach. Polega na poszukiwaniu i łamaniu szyfrów w możliwie jak najszybszym tempie. Nic bardziej nie mobilizuje niż uciekający czas!

Gry na spostrzegawczość

Zabawy detektywistyczne do głównie gry na spostrzegawczość, refleks, kojarzenie i logiczne myślenie. Wymagają skupienia, a zarazem dostarczają mnóstwa radości i… satysfakcji z rozwiązanych zagadek. Mogą wciągnąć całą Rodzinę, zapewniając miłe i atrakcyjne spędzenie wspólnego czasu.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:30
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.