Udostępnij
Skomentuj

Golarka do 150zł - która najlepsza? Jaką wybrać?

Oferta golarek do 150 zł jest dość szeroka. Jak wybrać najlepszą z nich? Na co zwrócić uwagę?

Polecane golarki

Dobra i funkcjonalna golarka nie musi kosztować wiele. Nawet w przedziale do 100 lub 150 zł znajdziemy sporo modeli, które cieszą się popularnością i dobrymi opiniami użytkowników. Czym się kierować przy zakupie golarki, gdy chcemy zmieścić się w 150 złotych?

Golarka do 150 zł – czego można oczekiwać w tej cenie?

Oferta golarek w przedziale cenowym do 150 zł jest naprawdę dość szeroka i jest w czym wybierać. Urządzenia te cieszą się sporą popularnością i są kupowane zarówno przez samych zainteresowanych, jak i na prezent. Poniższa tabela prezentuje typowe parametry golarek do 150 zł.

Golarki do 150 zł – parametry, charakterystyka

 • Producent
 • System golący
 • Sposób golenia
 • Rodzaj zasilania

 

 • W przedziale cenowym do 150 zł przeważają urządzenia znanych, ale raczej nie znajdziemy wśród nich zbyt wielu propozycji od topowych marek. Są to golarki Eldom, AEG, czy też Sencor oraz innych firm.
 • Wśród golarek do 150 zł znajdziemy zarówno urządzenia z systemem głowicowym, jak i foliowym.
 • Większość golarek w tej cenie oferuje wyłącznie opcję golenia na sucho, a nieliczne można stosować na mokro.
 • Najczęściej będzie to zasilanie akumulatorowe lub akumulatorowo-sieciowe.

Jak widać, golarki do 150 zł stanowią dość zróżnicowaną grupę urządzeń. Znajdziemy wśród nich modele o różnorodnych parametrach. By wybrać najlepszą z nich, warto zwracać uwagę na kluczowe cechy oraz parametry techniczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze golarki do 150 zł?

Zastanawiając się nad tym, jaka golarka do 150 zł najlepiej spełni oczekiwania użytkownika, warto skupić się na jej kluczowych parametrach i funkcjonalności. Oto kilka najważniejszych kwestii, którymi można się kierować:

 • System golący – wśród golarek do 150 zł znajdziemy modele z systemem foliowym oraz głowicowym. Golarki foliowe są wyposażone w folię tnącą z wieloma otworami, a bardziej zaawansowane modele mogą posiadać podwójny, potrójny lub jeszcze bardziej zaawansowany system golący. Zaletą golarek foliowych jest atrakcyjna cena i bardzo płynne golenie, a mankamentem mniejsza dokładność w przypadku golarek z pojedynczym systemem golącym. Golarki głowicowe posiadają najczęściej 2 lub 3 głowice golące – ich zaletą jest szybkie i dokładne golenie, a wadą możliwość klinowania się głowic.
 • Sposób golenia – wśród golarek do 150 zł znajdziemy modele działające wyłącznie na sucho, jak również modele pozwalające na golenie na mokro. Bardziej wszechstronnym i uniwersalnym rozwiązaniem będzie golarka umożliwiająca golenie zarówno na sucho, jak i na mokro – można wówczas stosować kosmetyki do golenia i golić zwilżony, zmiękczony zarost, co ogranicza podrażnienia.
 • Zasilanie – w tym przedziale cenowym znajdziemy zarówno golarki akumulatorowe, jak i akumulatorowo-sieciowe, a nawet pojedyncze modele działające wyłącznie w oparciu o zasilanie z sieci. Golarka zasilana sieciowo jest mało uniwersalna – zawsze musi być podłączona do zasilania, a kabel ogranicza swobodę ruchów. Golarka akumulatorowa jest bezprzewodowa i wygodna, ale po rozładowaniu musimy naładować ją ponownie, by z niej skorzystać. Najbardziej wszechstronna wydaje się golarka akumulatorowo-sieciowa, ponieważ można z niej korzystać zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo.
 • Trymer – niektóre golarki są wyposażone w dodatkowy trymer albo w nakładkę do trymowania. Nakładki stosowane są do golarek z folią tnącą ze względu na specyfikę ich konstrukcji.
 • Przeznaczenie – niektóre golarki dobrze sprawdzają się do golenia brody, inne do golenia głowy lub kształtowania zarostu. Jaka golarka do brody będzie odpowiednia? Najlepsza do kształtowania zarostu będzie golarka z folią tnącą, trymerem i nakładkami dystansującymi. Jaka golarka do głowy? Tu warto postawić na golarkę dopasowującą się do kształtu golonej powierzchni (mogą to być głowice lub ruchome końcówki z folią tnącą) i golące jak najbardziej dokładnie.
 • Sposób czyszczenia – warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zaleca się czyścić urządzenie – wygodną opcją jest możliwość umycia golarki pod bieżącą wodą, ale nie każde urządzenie można potraktować w ten sposób.
 • Wskaźniki – warto zwrócić uwagę również na to, czy golarka sygnalizuje rozładowanie baterii lub jej naładowanie.

Wybierając golarkę do 150 zł warto zwrócić też uwagę na to, czy posiada ona jakąś podstawkę, która umożliwi jej wygodne przechowywanie oraz na to, czy jest estetycznie i starannie wykonana. Oferta urządzeń w tym przedziale cenowym nie jest mała i z pewnością uda się dopasować odpowiedni model.

Najpopularniejsze golarki do 150 zł

Przed zakupem golarki do 150 zł warto jeszcze zerknąć na najpopularniejsze modele tych urządzeń – są one często wybierane przez innych użytkowników oraz dobrze oceniane:

 • Golarka Philips S1100/04 – jedna z najpopularniejszych golarek z głowicami golącymi. Jest to urządzenie umożliwiające golenie na sucho i zasilane wyłącznie sieciowo, ale za to markowe i bardzo dobrze oceniane. Ten model golarki bardzo łatwo się czyści, a 3 głowice obracające się w 4 kierunkach ułatwiają bardzo dokładne oraz szybkie golenie zarostu.
 • Golarka Braun Series 3 300s BK – jedna z popularnych golarek z systemem foliowym. Urządzenie to jest zasilane zarówno z sieci, jak i akumulatorowo, dlatego jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Ten model golarki można stosować na sucho, ale jest to urządzenie wodoodporne (można je czyścić pod wodą).
 • Golarka Zelmer ZSH20100 – zaawansowana golarka foliowa z poczwórnym systemem golącym. To jeden z bestsellerów do 150 zł. Urządzenie można stosować zarówno na sucho, jak i na mokro, a ruchoma głowica foliowa zapewnia bardzo dużą dokładność oraz bezpieczeństwo podczas golenia.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:53
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.