Udostępnij
Skomentuj

Gamepady do 100 zł – jakie wybrać? Które najlepsze?

Gamepad to niezbędne akcesorium w przypadku konsoli, coraz częściej wykorzystuje się go również do grania na komputerze. Jaki gamepad do 100 zł wybrać?

Przewodowy lub bezprzewodowy, do Xbox-a, PlayStation, komputera lub telewizora, z ośmioma lub dwunastoma przyciskami – pady oferowane są przez producentów w rozmaitych konfiguracjach. Mnogość dostępnych rozwiązań to niewątpliwie zaleta padów do konsol czy komputerów, gdyż każdy użytkownik może wybrać urządzenie nie tylko z określonej półki cenowej, ale również dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Zastosowane w kontrolerach dodatkowe funkcjonalności jak np. panel dotykowy czy wibracje pozwalające odczuć użytkownikowi każde zdarzenie w grze, zwiększają użyteczność konkretnego modelu. Funkcje te wprowadzają gracza na znacznie wyższy poziom, pozwalając mu czerpać większą radość z prowadzonej rozgrywki. Czy tego typu funkcjonalności zarezerwowane są jedynie dla drogich oficjalnych kontrolerów? Oczywiście, że nie! Gamepady do 100 zł nierzadko wyposażone są w dodatkowe możliwości – systemy i technologie, które potęgują emocje w czasie toczenia cyfrowych batalii.

Polecane pady do 100 zł

Gamepad do 100 zł przewodowy czy bezprzewodowy?

Pad przewodowy USB do 100 zł czy gamepad bezprzewodowy Bluetooth do 100 zł? Spór o to, który kontroler jest lepszy, trwa już długi czas, a zwolenników jednego i drugiego rozwiązania nie brakuje. Pady bezprzewodowe nie mają ograniczeń ze względu na długość przewodu, ale zastosowane w nich akumulatory trzeba systematycznie ładować. Niezbyt komfortowa jest sytuacja, w której akumulator czy bateria rozładuje się w trakcie rozgrywki. Zwolennicy gamepadów przewodowych cenią sobie nieprzerwaną pracę tego typu kontrolerów, ale warto mieć tutaj na uwadze znacznie mniejszy zasięg, który wynika z długości kabla. Nierzadko dochodzi do sytuacji, gdy podczas emocjonującej gry przewód zostaje "wyrwany" z portu konsoli czy komputera. Zarówno kontrolery przewodowe, jak i bezprzewodowe posiadają mnóstwo zalet, nie brakuje im jednak także wad.

Jaki więc gamepad do 100 zł kupić? Aby ułatwić podjęcie decyzji, w poniższych tabelach zebraliśmy najważniejsze cechy padów przewodowych oraz bezprzewodowych.

Zalety i wady gamepadów bezprzewodowych

Zalety

 • do komunikacji z konsolami, telewizorami, komputerami czy tabletami wykorzystują sieć Wi-Fi lub technologię Bluetooth,
 • ich daleki zasięg pozwala na komfortowe użytkowanie z każdego miejsca w pokoju (warto przed zakupem sprawdzić zasięg konkretnego modelu),
 • nie ma tutaj ograniczeń wynikających z długości przewodu,
 • brak kabla to również wygoda ze względu na większą swobodę ruchów – przewód nie plącze się, nie ma też obawy, że przy bardziej emocjonujących rozgrywkach zostanie wyrwany ze złącza,
 • zasilane mogą być poprzez baterie AA lub AAA, a także dedykowane akumulatory,
 • producenci często decydują się na połączenie funkcjonalności padów bezprzewodowych i przewodowych – do kontrolera bezprzewodowego dołączają przewód USB, dzięki któremu można podpiąć gamepad do komputera czy konsoli.

Wady

 • są droższe niż gamepady przewodowe,
 • niektóre kontrolery do połączenia z komputerem wymagają użycia zewnętrznego adaptera, a to przekłada się na wyższy koszt zakupu zestawu gamingowego,
 • niski poziom naładowania baterii lub akumulatorów przekłada się na znacznie opróżnioną reakcję pada,
 • wymagają ładowania lub wymiany baterii, co niekiedy zmusza gracza do przerwania toczonej bitwy.

Zalety i wady gamepadów przewodowych

Zalety

 • są to rozwiązania tańsze,
 • najczęściej podłączane do konsoli i komputera poprzez popularny port USB,
 • w ich przypadku nie ma obawy o to, że pad rozładuje się w czasie toczenia najważniejszej batalii,
 • mają znacznie krótszy czas reakcji niż pady bezprzewodowe.

Wady

 • ich największą wadą jest ograniczenie wynikające z długości kabla, kontrolery przewodowe pod tym względem przegrywają z padami bezprzewodowymi, które można używać swobodnie z dowolnego miejsca w pokoju,
 • krótki przewód padów jest też mało wygodny, gdyż nierzadko dochodzi do sytuacji, w których podczas gwałtownych ruchów zostaje on „wyrwany” z portu konsoli czy komputera.

Czym kierować się kupując gamepad do 100 zł?

Wybierając pad PC, pad PS4 czy pad Xbox One do 100 zł, warto przeglądnąć dostępne na rynku rozwiązania pod kątem indywidualnych potrzeb i preferencji. Oferta tego rodzaju gadżetów gamingowych jest spora i z łatwością można wybrać rozwiązanie spełniające własne wymogi.

Na co zwrócić uwagę kupując gamepad do 100 zł? Przede wszystkim na takie kwestie jak:

 • kompatybilność – zarówno z posiadanym sprzętem (konsolą, komputerem, telewizorem czy tabletem), jak i z ulubionymi grami. Na rynku znaleźć można wiele uniwersalnych padów do 100 zł, które współpracują z najpopularniejszymi modelami konsol, a także z komputerem. Przed zakupem warto się jednak upewnić, aby nie doszło do sytuacji, w której nowo nabyty gadżet nie będzie współpracował z posiadanym urządzeniem. Pod uwagę należy wziąć także ulubione gry i ich kompatybilność z kontrolerem. Niektóre produkcje nie są przystosowane do konkretnych modeli padów i np. nie działa w nich część przycisków kontrolera;
 • rozmiar i kształt – jedną z podstawowych cech padów powinna być ergonomiczna budowa. Kontroler musi być wygodny w użytkowaniu – jego kształt powinien pasować do dłoni i zapewniać pewny chwyt. Wygoda użytkowania przekłada się na mniejsze zmęczenie podczas wielu godzin grania, a także na osiąganie znacznie lepszych wyników;
 • przyciski – rozmiar i kształt pada to tylko dwa elementy spośród wielu czynników odpowiadających za komfort w czasie toczenia wirtualnych rozgrywek. Kolejną istotną kwestią są przyciski, a konkretniej ich liczba, rodzaj i umiejscowienie. Wielu amatorów gier twierdzi, że im więcej przycisków (najlepiej programowalnych), tym lepiej. Są jednak użytkownicy, którzy mają zupełnie inne zdanie w tym elemencie. Ważna jest nie ilość przycisków, ale ich rozmieszczenie na padzie. Czasem lepiej wybrać kontroler z dziesięcioma przyciskami, ale umiejscowionymi w taki sposób, aby łatwiej było grać. Jakich przycisków nie powinno zabraknąć na pokładzie dobrej jakości gamepada do 100 zł? Przede wszystkim gałek analogowych, d-pada, przycisków spustowych oraz przycisków akcji;
 • materiał wykonania – nieważne, czy to pad do PC do 100 zł, czy gamepad do PS4 do 100 zł – każdy powinien być trwały, solidny i niezawodny. Pady produkuje się przede wszystkim z tworzyw sztucznych, które muszą być twarde, wytrzymałe i odporne na wstrząsy oraz upadki (np. po przegranej batalii). Dobrze, jeśli kontroler pokryty został warstwą antypoślizgową.

Jaki gamepad do 100 zł wybrać?

Poszukując gamepada przewodowego do 100 zł, wybierać można spośród produktów najlepszych marek. Jak już zostało wspomniane, kontrolery przewodowe są tańsze od modeli pozbawionych kabla. Czy zatem w cenie do 100 zł można kupić dobrej jakości gamepad bezprzewodowy? Niewątpliwie tak. Na potwierdzenie tych słów, prezentujemy kilka wybranych – najczęściej kupowanych przez naszych klientów, gamepadów do 100 zł.

 • Pad Esperanza EG102 – nowoczesny, przeznaczony do najnowszych gier sportowych zręcznościowych oraz symulacyjnych pad za niecałe 20 zł doskonale sprawdza się w roli gadżetu dla mniej wymagających użytkowników. Przewodowy kontroler kompatybilny jest zarówno z komputerem, jak i PS3. Na jego pokładzie znaleźć można dwanaście przycisków, a także dwie gałki analogowe oraz d-pada.
 • Pad Genesis PV65 – ten niezawodny, solidny i wydajny bezprzewodowy kontroler nabyć można w Morele.net za niecałe 100 zł. Przez wielu specjalistów określany jest mianem bestselleru, a użytkować można go zarówno na PC, jak i PlayStation 3. Producenci wyposażyli gadżet w dwanaście przycisków, na jego pokładzie nie mogło zabraknąć również dwóch analogowych gałek. Co więcej, gamepad Natec Genesis PV65 posiada wbudowany system wibracji, który pozwala odczuć na własnej skórze wszystko, co dzieje się na wirtualnej arenie.
 • Pad Gembird 2pak USB Gamepad Dual Vibration – to zestaw składający się dwóch przewodowych kontrolerów, w których każdy na swoim pokładzie posiada dziesięć przycisków. Dwie gałki analogowe, a także funkcjonalny krzyżak sprawiają, że korzystanie z pada znacznie zwiększa wygodę grania i podnosi osiągi. Prezentowane kontrolery użytkować można przede wszystkim na PC lub laptopach.
 • Pad Genesis P58 – kompatybilny zarówno z konsolami PS3, jak i PC, został wyposażony przez producenta w dwanaście przycisków, ośmiokierunkowy krzyżak, a także zapewniające większą precyzję ruchów – dwie gałki analogowe. Genesis P58 to gamepad przewodowy, który w naszym sklepie kosztuje niecałe 60 zł. Do jego niewątpliwych zalet należy zaliczyć gumowe pokrycie zapewniające maksimum komfortu w czasie użytkowania.
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.