Udostępnij
Skomentuj

Galaxy A80 vs Galaxy Fold. Który z nowych modeli Samsunga wybrać?

Najnowsze modele smartfonów koreańskiego producenta już na horyzoncie. Na co warto zwracać uwagę przy zakupie?

Przyszłe flagowce Samsunga 

W naszych porównaniach naprzeciw siebie stają dwa modele Samsunga, które mają za zadanie podbić rynek. Po tym producencie spodziewamy się świetnej jakości, a co za tym idzie – wysokiej ceny. To sprawia, że należy poświęcić bardzo dużo uwagi każdemu modelowi i rozważnie zastanowić się nad ostatecznym wyborem. Zarówno Galaxy A80, jak i Galaxy Fold oferują szereg możliwości, które pozytywnie zaskoczą fanów technologii. Ponownie możemy liczyć na szybkość i świetną optymalizację urządzeń, lecz wszystkie zalety poznamy dopiero podczas premiery tych urządzeń.

Polecane smartfony Samsung

Polecane smartfony Samsung

Galaxy a80 vs Galaxy Fold – parametry techniczne

Samsung wprowadza na rynek dwa nowe smartfony. Nie da się ukryć, że to bardzo zaawansowane technicznie urządzenia. Samsung Galaxy a80 pod kątem obudowy zaliczymy do grona klasycznych sprzętów o bardzo dobrych parametrach. Natomiast telefon Samsung Galaxy Fold to propozycja niezwykle innowacyjnego urządzenia. Posiada dwa wyświetlacze i rozkładaną konstrukcję. Szczegóły techniczne obydwu smartfonów przedstawiliśmy w poniższych tabelach. Przyjrzyjmy im się bliżej. 

Sercem obydwu smartfonów są ośmiordzeniowe procesory. W przypadku Samsunga Galaxy a80 mamy do czynienia z taktowaniem na poziomie 2,2 GHz przy wsparciu 8 GB pamięci RAM. Natomiast bardziej zaawansowany model - Fold, może pochwalić się procesorem o szybkości aż 2,84 GHz oraz zasobem pamięci RAM rzędu 12 GB. Oba urządzenia dostępne są w wersji z pamięcią wbudowaną na poziomie 128 GB, lecz Samsung Galaxy Fold będzie posiadał również wariant 512 GB. W obydwu przypadkach możemy liczyć na bardzo szybkie działanie, gdyż za optymalizację telefonów odpowiada system Android 9.0 Pie.

Istotną do omówienia kwestią są wyświetlacze smartfonów. Model Galaxy a80 posiada bardzo duży, 6,7-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 2040 px, co stanowi świetny wynik. Jednak Galaxy Fold wypada na tym polu jeszcze lepiej. Możemy tu liczyć na rozdzielczość 840 x 1960 px w przypadku wyświetlacza na przednim panelu oraz  

1536 x 2152 px na wyświetlaczu w trybie tabletowym, który jest dostępny po rozłożeniu urządzenia. 

Warto również wspomnieć o możliwościach fotograficznych omawianych smartfonów. W Galaxy a80 spotkamy rewelacyjny wręcz aparat o matrycy rzędu 48 MPix. Na pokładzie urządzenia obecny jest również aparat z matrycą 8 MPix. Świetne możliwości fotograficzne to wspólna cecha obydwu telefonów Samsunga. Model Galaxy Fold posiada aparaty o matrycy 12 MPix oraz 16 MPix. W każdym przypadku możemy liczyć na wysoką jakość zdjęć i filmów.

Czas zwrócić uwagę na żywotność urządzeń. W Samsungu Galaxy a80 umieszczono mocną baterię o pojemności 3700 mAh, a w modelu Fold z wymagającym drugim ekranem - 4380 mAh. Oczywiście oba smartfony wyposażone zostały w szeregi funkcji dodatkowych, jak czytnik linii papilarnych. 

Design flagowców Samsunga

Duży ekran Samsunga Galaxy a80 zajmuje prawie całą powierzchnię przedniego panelu, tworząc bardzo ładną kompozycję. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość wysunięcia obracalnego aparatu fotograficznego.

Z kolei model Galaxy Fold prezentuje zupełnie inny i bardzo nowatorski design. Jeden z ekranów znajduje się z przodu urządzenia, lecz  smartfon możemy rozłożyć. Wtedy naszym oczom ukaże się bardzo duży wyświetlacz, który z powodzeniem zastąpi tablet. Na tylnym panelu znajdziemy oczywiście aparat fotograficzny 

Cena nowych Samsungów

Cena Samsunga Galaxy a80 w Europie wynosić będzie ok. 649 euro. Za Samsunga Galaxy Fold zapłacimy ok. 2000 euro. Czy warto? Z pewnością smartfony są warte uwagi i nikt nie powinien przejść obok nich obojętnie. Ostateczny wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.