Udostępnij
Skomentuj

Dell Latitude 7400 - recenzja, dane techniczne, czy warto?

Przedstawiamy biznesowy laptop premium, który na rynku występuje w wersjach podstawowych, a także 2w11. Czy Dell Latitude 7400 jest wart zakupu?

Swoboda wyboru konfiguracji sprzętowych zawsze była pozytywnie oceniana przez klientów. To samo tyczy się możliwości dostosowania zakupu pod względem sposobu wykonania oraz funkcjonowania. Pod tym względem, sprzęt od Della wydaje się spełniać wszystkie najważniejsze kryteria.

Dell Latitude 7400 – dane techniczne oraz cena

Oczywiście nadal wiele zależy od tego, co znajduje się pod obudową. Mowa oczywiście o najważniejszych podzespołach, które wpływają na ogólną wydajność laptopa, a także jego możliwości podczas obsługi konkretnych programów i narzędzi.

Dell Latitude 7400 – dostępne konfiguracje

W zależności od potrzeb i zastosowania laptopa, zdecydować możecie się na urządzenie standardowe lub konwertowalne – w tym drugim przypadku będzie to sprzęt z obracanym ekranem, który może pracować zarówno w trybie laptopa, jak i tabletu. Każdy model Dell Latitude 7400 jest kierowany do klienta biznesowego, poszukującego urządzeń klasy premium.

Polecane laptopy Dell

A jak wygląda wydajność laptopów z tej serii? Jest ona zależna od niskonapięciowych procesorów Intela z serii Whiskey Lake, które bardzo często znajdują zastosowanie w sprzętach typowo biznesowych. Co ważne, do wyboru mamy aż 3 układy.

 • Intel Core i7-8665U – cztery rdzenie, osiem wątków. Częstotliwość taktowania od 1900 MHz w trybie bazowym do 4800 MHz w trybie turbo. 8 MB pamięci podręcznej, współczynnik TDP 15W. Bardzo dobrze sprawdza się podczas obsługi wszystkich programów biznesowych, także tych szczególnie wymagających. Średnie wyniki w Cinebench R15 – 180 punktów w trybie jednowątkowym i 602 punkty w trybie wielowątkowym.
 • Intel Core i5-8365U - cztery rdzenie, osiem wątków. Częstotliwość taktowania od 1600 MHz w trybie bazowym do 4100 MHz w trybie turbo. 6 MB pamięci podręcznej, współczynnik TDP 15W. Wyniki w Cinebench R15 – 166 punktów w trybie jednowątkowym i 568 punktów w trybie wielowątkowym.
 • Intel Core i5-8265U - cztery rdzenie, osiem wątków. Częstotliwość taktowania od 1600 MHz w trybie bazowym do 3900 MHz w trybie turbo. 6 MB pamięci podręcznej, współczynnik TDP 15W. Wyniki w Cinebench R15 – 165 punktów w trybie jednowątkowym i 549 punktów w trybie wielowątkowym. Dostępny tylko w modelach podstawowych.

Laptop Dell Latitude 7400 nie jest sprzedawany w wersjach z dedykowaną kartą graficzną. Ograniczyć musimy się więc do zintegrowanej jednostki Intel UHD Graphics 620. Jeśli chodzi o pamięć RAM, należy podkreślić, że w modelach podstawowych znajdziemy kości typu DDR4-2400, natomiast urządzenia konwertowalne korzystają z pamięci typu LPDDR3. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że producent postawił na bardzo szybkie dyski twarde typu SSD M.2 PCIe.

Warto wiedzieć!

Pamięć RAM w urządzeniach 2w1 jest wlutowana w płytę główną. Oznacza to, że brak tu slotów na kości RAM, toteż nie można zwiększyć jej ilości. Zdecydować możemy się na modele z 8 GB lub 16 GB pamięci.

Dell Latitude 7400 – wygląd

Różnice między dwoma wersjami urządzenia dotyczą oczywiście ekranu. W przypadku Dell Latitude 7400 wyświetlacz jest obracany o 360 stopni, obsługuje on również dotyk – dzięki temu może zostać on wykorzystany jako tablet. W obu przypadkach liczyć możemy na stosunkowo lekkie sprzęty, które bardzo dobrze sprawdzą się w podróży.

Obudowy są metalowe, wyróżniają się bardzo atrakcyjnym, nowoczesnym designem, a także wysoką wytrzymałością mechaniczną. Brak tu jakichkolwiek niepotrzebnych krzywizn czy szczelin. Całość prezentuje się więc bardzo solidnie, nie musimy martwić się również nadmiernym wykrzywianiem się obudowy pod naporem. Kolejny plus możemy postawić przy rozbudowanym zestawie portów i złączy. Cieszy przede wszystkim obecność dwóch wejść z obsługą technologii Thunderbolt.

Dell Latitude 7400 – matryca

Podstawowy model Dell Latitude 7400 został wyposażony w 14-calową matrycę Full HD, wykonaną w technologii IPS lub TN (zależy od modelu). Korzystniejszy wydaje się wariant pierwszy, głównie ze względu na lepsze odwzorowanie kolorów, a także wyższy kontrast. Jeśli chodzi natomiast o Dell Latitude 7400 2w1, wybór dotyczy matryc IPS oraz VA. I znów, lepsza wydaje się opcja pierwsza. Jak pokazują testy, zapewnia ona wyższą jakość generowanego obrazu, co powinni odczuć użytkownicy bardziej wrażliwi pod tym względem.

Dell Latitude 7400 – klawiatura i touchpad

Wyspowe klawiatury zamontowane w poszczególnych wersjach laptopa Latitude 7400 wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Użyte materiały i przełączniki sprawiają, że skok jest wyraźny i przyjemny, a praca stosunkowo cicha. Całość daje gwarancję naprawdę wysokiego komfortu. To samo zresztą tyczy się touchpada.

Do tego wszystkiego należy dodać „typowe” dodatki do laptopów biznesowych. Mowa w tym miejscu przede wszystkim o podświetleniu klawiatury, czytniku linii papilarnych, module TPM, a także modemie 4G.

Dell Latitude 7400 – wydajność

Jeżeli komuś zależy przede wszystkim na wydajności, a możliwość pracy w trybie tabletu nie jest dla niego tak istotna, powinien decydować się na modle podstawowe. Dlaczego? Ponieważ korzystają one z lepszej pamięci RAM. W obu przypadkach możemy mówić natomiast o wydajnym procesorze Intel Core i7, który doskonale sprawdza się w pracy biznesowej.

Możliwości sprzętu ogranicza nieco zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 620. Jej parametry nie zachwycają i, z oczywistych względów, nie pozwoli na wiele. Potwierdzają to zresztą wyniki testów wydajnościowych. W programie 3DMark Performance GPU karta uzyskała średnią na poziomie 1728 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics wyniosła ona 42507 punktów. Czy karta ta pozwala na obsługę gier? Tak, ale będą to wyłącznie klasyki oraz produkcje wyróżniające się szczególnie niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Uwaga!

Dla uzyskania najlepszej płynności w grach zaleca się wykorzystanie procesora i7, a także co najmniej 8 GB pamięci RAM. Najlepiej typu DDR4 – zapewnia ona bowiem szybsze przetwarzanie danych, co oczywiście wpływa na obsługę przedstawionych produkcji.

Dell Latitude 7400 – wady i zalety

Mocną stroną omawianej serii jest dostępność na rynku wielu konfiguracji. Zróżnicowane są one zarówno pod względem montowanych podzespołów, jak i ekranów. Dzięki temu, każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Producenta należy pochwalić także za wysoką jakość wykonania konstrukcji, bardzo przyzwoite podzespoły, a także rozbudowane zestawy portów i złączy.

Po stronie minusów zapiszemy natomiast brak wersji z dedykowanymi kartami graficznymi. Użytkownicy narzekają również na spore nagrzewanie się sprzętu, a także głośny wiatrak. Również cena Dell Latitude 7400 dla wielu może być problemem.

ZALETY

 • Do wyboru model podstawowy i 2w1
 • Wydajne procesory
 • Dyski twarde typu SSD M.2 PCIe
 • Wysoka jakość wykonania Wysokie ceny
 • Kilka matryc do wyboru
 • Rozbudowane zestawy portów i złączy
 • Dobry osprzęt
 • Kompaktowe, lekkie konstrukcje

WADY

 • Brak modelu z dedykowaną kartą graficzną
 • Laptopy mocno się nagrzewają podczas dużego obciążenia
 • Głośne wiatraki
 • Wysokie ceny

Dell Latitude 7400 – podsumowanie, czy warto?

Urządzenia z serii Latitude 7400 mają szansę zainteresować wielu użytkowników. Głównie ze względu na bogactwo wyboru dostępnych konfiguracji, ale także z powodu wysokiej jakości wykonania i bardzo przyzwoitej wydajności.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:18
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.