Udostępnij
Skomentuj

Darksiders Genesis - wymagania sprzętowe do gry i ważne informacje

Seria Darksiders doczekała się kolejnej odsłony. Jakiego komputera będziemy potrzebować do komfortowej zabawy?

Po dobrze przyjętej części trzeciej, która na rynku pojawiła się pod koniec 2018 roku, THQ Nordic postanowiło zlecić przygotowanie spin-offa serii. Zadanie to przypadło studiu Airship Syndicate, które w swoim portfolio ma jedynie grę jRPG Battle Chasers: Nightwar.

Polecane komputery gamingowe

Darksiders Genesis – informacje ogólne o grze

Co jednak najważniejsze, gra jest prequelem całego cyklu. Oznacza to, że poznajemy wydarzenia dziejące się przed fabułą części pierwszej. Choć wspomniane studio nie jest specjalnie doświadczone, w jego szeregach znajdują się deweloperzy, którzy pracowali nadprzygotowaniemdwóch pierwszych części Darksiders. Gracze mogą więc liczyć na zachowanie klimatu produkcji.Zanim przedstawimy oficjalnewymagania sprzętowe do gry Darksiders Genesis, warto zapoznać się kilkoma podstawowymi informacjami.

  • Producent – Airship Syndicate
  • Wydawca – THQ Nordic
  • Platformy –PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
  • Data premiery na PC– 5 grudnia 2019 roku
  • Data premiery na konsolach – 14 lutego 2020
  • Tryb gry – single player, multiplayer: Internet lub wspólny ekran (maksymalnie 2 graczy)

Pod koniec roku 2019 gra ukazała się na komputerach osobistych. Natomiast premiera konsolowej wersji została zaplanowana na 14 lutego. Do graczy pecetowych dołączą nie tylko użytkownicy PS4 i Xbox One, ale również właściciele Nintendo Switch. Dzięki temu możliwa będzie rozgrywka w trybie przenośnym. 

Uwaga!

Gra otrzymała kategorię wiekową PEGI 12. Zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie internetowej systemu, klasyfikacja wskazuje na gry pokazujące przemoc wobec postaci fantastycznych lub o ludzkim wyglądzie. Mogą pojawić się pozy seksualne lub odniesienia do seksu. Jeśli chodzi o wulgaryzmy, powinny mieć one łagodny charakter. Do tego dojść mogą także gry hazardowe, rozgrywane w kasynach lub specjalnych punktach gier.

Darksiders Genesis – fabuła, mechanika, detale

Na wstępie należy zaznaczyć, że tym razem mamy do czynienia z grą hack’n’slash, przedstawioną w rzucie izometrycznym. W głównych odsłonach cyklu rozgrywka przedstawiona jest z widoku TPP, a więc zza pleców bohatera.Grafika stoi na wysokim poziomie, należy więc zwrócić baczną uwagę nawymagania sprzętowe do gry Darksiders Genesis.

Fabuła gry skupia się na Jeźdźcach Apokalipsy, którzy otrzymali od wielkiej Rady olbrzymie moce. Mieli je wykorzystać do wymordowania potomków demonów i aniołów – Nefilimów. W Edenie doszło do wielkiej, krwawej bitwy – a wszystko po to, aby na świecie znów zapanowała równowaga.

Po tych wydarzeniach, Jeźdźcy otrzymują kolejne zlecenie. Lucyfer powołał do życia istoty, które mają zaburzyć wspomnianą równowagę. Celem dwóch jeźdźców – Wojny i Waśni – jest powstrzymanie i zlikwidowanie ich. Całość opiera się na bardzo widowiskowej, dynamicznej rozgrywce, która ma potrwać około 12 godzin.

Podczas zabawy sterujemy dwoma wspomnianymi postaciami. Gra opiera się na eksploracji różnorodnych lokacji (wyróżniają się one bardzo atrakcyjną strukturą), a także walce z ogromną liczbą wrogów, co jest niejako wyznacznikiem gier typu hack’n’slash (omawianą produkcję można przyrównać do takichtytułów jak Diablo III oraz Sacred 3).Chociażwymagania sprzętowe do gry Darksiders Genesissą nieco wyższe, co wiąże się oczywiście z bardziej atrakcyjną oprawą wizualna.

Ważnym aspektem gry jest zdobywanie i ulepszanie ekwipunku, a także rozwój postaci. W przypadku Wojny będą to przede wszystkim umiejętności związane z użyciem broni białej, natomiast Waśń specjalizuje się w broniach dystansowych. Wydaje się, że przygotowana rozgrywka spodobała się graczom. Od dnia premiery gra otrzymuje wysokie oceny od graczy, a także recenzentów. W serwisie Steam grubo ponad 80% opinii jest pozytywnych. Oznacza to, że po raz kolejny otrzymaliśmy kawał dobrej gry. Rozgrywka nie jest specjalnie skomplikowana, dlatego poradnik do Darksiders Genesis nie powinien być potrzebny.

Warto wiedzieć!

W trybie dla pojedynczego gracza możemy w sposób płynny przełączać się między wspomnianymi bohaterami, natomiast w trybie multiplayer w rozgrywce bierze udział dwóch gracy – jeden z nich przejmuje kontrolę nad Wojną, a drugi nad Waśnią. Co ciekawe, grać można zarówno przez Internet, jak i na jednym komputerze, na wspólnym ekranie.

Darksiders Genesis - wymagania sprzętowe

Oprawa graficzna przypomina to, z czym mieliśmy do czynienia z trzeciej części cyklu. Utrzymana została więc w nieco kreskówkowym stylu, wyróżniającym się bogatą kolorystyką i bardzo szczegółowymi lokacjami. Wszystko to sprawia, że wymagania sprzętowe gry również są bardzo podobne. Nadal więc potrzebujemy naprawdę solidnego sprzętu, by móc liczyć na płynną rozgrywkę na wysokich detalach graficznych.

Do uruchomienia produkcji potrzebny będzie przyzwoity, czterordzeniowy procesor i dedykowana karta graficzna, która dysponuje co najmniej 2 GB pamięci własnej. Co ciekawe, do obsługi niskich detali graficznych wystarczająca okaże się pamięć RAM o pojemności 4 GB. Z pewnością dobrym wyborem okażą się kości typu DDR4, których taktowanie wynosi przynajmniej 2133 MHz. Gra nie zajmuje zbyt dużo wolnego miejsca. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest stosunkowo krótka. Oczywiście do obsługi sieciowe trybu współpracy potrzebne będzie nam dobre łącze internetowe.

Aby spełnić rekomendowanewymagania sprzętowe do gry Darksiders Genesis, niezbędny okaże się wydajny komputer gamingowy. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na konieczność dysponowania dobrą kartą graficzną, z przynajmniej 3 GB pamięci własnej. Ceny wskazanej jednostki GeForce GTX 1060 zaczynają się od około 800 złotych. Do tego wszystkiego warto dołożyć kolejne 4 GB pamięci RAM.

Darksiders Genesis – cena

Premiera Darksiders Genesis była bardzo udana. W głównej mierze ze względu na bardzo ciekawą, dynamiczną rozgrywkę, choć wpływ na zainteresowanie graczy miała także stosunkowo niska cena. Wszystko wskazuje na to, że twórcy mogą liczyć na ciepłe przyjęcie także ze strony graczy konsolowych, które na rynku pojawią się 14 lutego 2020 roku. Ich ceny także nie będą wygórowane.

  • Darksiders Genesis PCod 111,05 do 117,95 złotych,
  • Darksiders Genesis PS4 – od 139 do 170 złotych,
  • Darksiders Genesis Xbox ONE - od 139 do 170 złotych,
  • Darksiders Genesis Nintendo Switch - od 139 do 170 złotych.

Seria Darksiders doczekała się więc kolejnej udanej odsłony, nawet pomimo zmiany struktury rozgrywki i przejścia na mechanikę hack’n’slash. Wszystko to sprawia, że odsłona Genesis powinna stać się obowiązkową pozycją dla fanów cyklu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.