Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Czy warto wybrać oczyszczacz powietrza Ideal?

Sprawdzamy, co ciekawego w kwestii oczyszczaczy powietrza ma do powiedzenia niemiecka firma Ideal. Czy warto kupić jej urządzenia?

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz marki Ideal?

Istnieje na rynku od ponad 70 lat i znana jest z urządzeń biurowych, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma się co dziwić – wysoka jakość, precyzja wykonania, przywiązanie do szczegółu i ciągłe doskonalenie kolejnych urządzeń muszą mieć pozytywny wydźwięk. Oczyszczacze powietrza Ideal swoją pozycję na rynku zawdzięczają wysokiej wydajności, osiągniętej dzięki zastosowaniu pięciowarstwowych filtrów HEPA, zapewniających oczyszczanie powietrza niemal ze 100% rezultatem. Do tego należy dodać energooszczędność na wysokim poziomie, ciche działanie oraz mnogość wielu dodatkowych funkcji. To wszystko sprawia, że Niemiecka marka (działająca we współpracy z koreańskimi podwykonawcami) zdecydowanie zasługuje na uwagę, a jej oczyszczacze należą do jednych z najchętniej wybieranych na rynku.

Polecane oczyszczacze powietrza marki Ideal

Oczyszczacze powietrza marki Ideal

Jak dobrać odpowiedni oczyszczacz powietrza?

Niezależnie od marki, poszukiwania odpowiedniego oczyszczacza powietrza powinno się rozpocząć od ustalenia podstawowych kwestii:

  • Do jakiego pomieszczenia jest potrzebny? – chodzi nie tylko o typ pokoju, ale przede wszystkim metraż. To on będzie decydował o tym, na jaki model urządzenia zwrócić uwagę.
  • Jakie zanieczyszczenia ma usuwać? – każdy oczyszczacz jest inny i w zależności od tego, jakie zanieczyszczenia chcemy usunąć, takiego modelu należy szukać.
  • Jakie dodatkowe funkcje powinien posiadać? – można zakupić oczyszczacz w podstawowej wersji, a także z dodatkowymi opcjami, takimi jak nawilżanie czy jonizacja.
  • Jaki jest budżet? – spore zróżnicowanie cenowe pozwala na wybór zarówno budżetowego, jak i droższego modelu. Ceny są zależne od firmy, funkcji czy obszaru działania.

Jeśli już ma się sprecyzowane odpowiedzi na powyższe pytania, warto spojrzeć, co w odniesieniu do nich proponują oczyszczacze powietrza i czym dokładnie się kierować, chcąc zakupić jak najlepiej dobrany model.

  • Obszar działania – czyli metraż, jaki urządzenie jest w stanie efektywnie obsłużyć. Nie może być mniejszy niż pomieszczenie, ale może być większy.
  • Moc – oczyszczacze powietrza są zazwyczaj energooszczędne, dlatego warto wybierać urządzenia o dużej mocy – są wydajniejsze.
  • Głośność – podawana jest w Db, i warto zwrócić na nią uwagę, jeśli chce się używać oczyszczacza w pokoju dziecięcym, podczas pracy lub w nocy.
  • Dodatkowe funkcje – jak wygląda obsługa, czujniki, ewentualne opcje nawilżania czy jonizacji
  • Stopnie i rodzaj filtracji – warto zapoznać się z tym, jakie zanieczyszczenia usuwa dany model urządzenia, ile posiada filtrów, które są do czyszczenia a które do wymiany.  Łączą się z tym także koszty eksploatacji, o których lepiej dowiedzieć się przed zakupem.
  • Design – to ważne, by urządzenie nie raziło w oczy i pasowało do wnętrza.

Uwaga!

Aby oczyszczacz mógł działać efektywnie, musi stać na otwartej przestrzeni. Wszelkie przeszkody architektoniczne, takie jak kąty czy ściany, uniemożliwią płynny przepływ i oczyszczanie powietrza, dlatego nie da się oczyścić całego mieszkania nawet, jeśli oczyszczacz jest dedykowany takiej powierzchni.

Oczyszczacze powietrza Ideal – jakie są możliwości?

W świetle tego, co zostało wyżej wskazane, sprawdzimy, co oferują najpopularniejsze modele oczyszczaczy powietrza niemieckiej marki.

Jak widać, pod względem parametrów oczyszczacze Ideal prezentują się wyjątkowo ciekawie. Kwestia designu jest sprawą indywidualną, ale widać połączenie prostej elegancji i nowoczesności.

Warto wiedzieć!

Większość oczyszczaczy radzi sobie z takimi zanieczyszczeniami, jak pyły, alergeny, nieprzyjemne zapachy, jednak każdy model oczyszczacza, nawet w obrębie jednej marki, może się znacznie od siebie różnić. Dlatego bardzo ważne jest, by dokładnie wczytywać się w specyfikację techniczną i dobrać oczyszczacz do własnych potrzeb.

Cena oczyszczaczy Ideal

Tutaj niestety sprawa nie wygląda już tak wesoło. Urządzenia nie należą do najtańszych, ale biorąc pod uwagę ich funkcjonalność, wyższa cena nieco się broni. Także opinie o oczyszczaczach Ideal wiele mówią o ich jakości i tym, że będą to dobrze zainwestowane pieniądze. Najtańszy oczyszczacz Ideal to koszt około 1400zł, zaś najdroższy to wydatek z rzędu kilku tysięcy. Jeśli nie jest się pewnym, który konkretnie model wybrać – warto kierować się rankingami lub porównywarkami, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji.

Oczyszczacz powietrza Ideal – czy warto?

W zasadzie można powiedzieć, że warto kupić jakikolwiek oczyszczacz powietrza, bo lepiej mieć najprostszy i najtańszy, niż nie mieć żadnego. Czy warto więc ponosić nieco wyższe koszty na zakup urządzenia Ideal? Zdecydowanie tak. Można mieć pewność, że płaci się za to, co najlepsze w oczyszczaczach – wydajność, efektywność, duże spektrum regulacji i sterowności, dodatkowe funkcje i udogodnienia. Wysoka cena szybko się zwraca w zdrowym, czystych powietrzu, które znacznie poprawi jakość i komfort życia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.