Udostępnij
Skomentuj

Czy warto kupić rower Romet? Który wybrać?

Analizujemy ofertę polskiego producenta rowerów i wskazujemy, na jakie rozwiązania warto postawić.

Rowery marki Romet cieszą się ogromną popularnością, a oferta marki potrafi zaskoczyć różnorodnością i kompleksowym podejściem do tematu. Jaki rower marki Romet wybrać? Na co zwrócić uwagę i czy w ogóle warto sięgnąć akurat po rower tej marki?

Rowery Romet – dlaczego warto wybrać?

Oferta produktowa różnych marek jest na tyle szeroka, że można znaleźć rower o niemal dowolnych parametrach. Mimo tego, to właśnie oferta marki Romet jest bardzo chętnie wybierana przez wiele osób, a rowery tego producenta są uznawane za godne polecenia. Co stoi za popularnością tej marki? Wiele czynników:

 • Szeroki wybór. W asortymencie tego producenta można znaleźć zarówno rowery górskie i rowery szosowe, jak i rowery akumulatorowe, crossowe, trekkingowe i wiele innych opcji. Warto nadmienić, że katalog jest zróżnicowany także pod względem cenowym. Duży asortyment oraz liczne modele w obrębie jednej kategorii rowerów (na przykład rowerów górskich) sprawiają, że wśród rowerów Romet można znaleźć propozycje na każdą kieszeń. To zarówno rozwiązania dla profesjonalistów, jak i dla amatorów oraz pasjonatów. Bez problemu znajdziemy tanie rowery Romet za około 800 złotych, jak i specjalne modele za kilka tysięcy złotych.
 • Marka Romet wyspecjalizowała się w produkcji rowerów, a to sprawia, że oferuje konstrukcje wysokiej jakości i o bardzo dobrych parametrach.
 • Marka Romet jest obecna na polskim rynku rowerowym już od 65 lat! To firma z długoletnią tradycją, ale też wytyczająca trendy.

Jaki rower Romet wybrać?

Wybór konkretnego roweru jest nieco trudniejszy niż mogłoby się wydawać, a szczególnie wówczas, gdy asortyment jednośladów jest tak szeroki. Jeśli chodzi o rowery marki Romet, to nie tak łatwo podjąć decyzję, gdyż są to rowery z wielu różnych kategorii.

Żeby kupić rower, z którego będziemy zadowoleni, należy gruntownie przemyśleć kwestię jego użytkowania. Istotna jest częstotliwość jeżdżenia na rowerze, dominujące rodzaje tras i nawierzchni, nasza waga, wzrost, a nawet płeć czy też wiek. Do tego dochodzi również styl jazdy, do którego ma nam posłużyć rower. Romet przygotowuje ofertę w taki sposób, aby każdy był w stanie znaleźć coś dla siebie.

Polecane rowery Romet

Rowery Romet - oferta

Trudno będzie kupić rower uniwersalny, który nadawałby się do wszystkiego, ale przecież wiele osób szuka czegoś zdecydowanie bardziej konkretnego. W ofercie marki Romet można znaleźć poniższe typy rowerów.

 • Rowery z napędem (E-BIKE) – dostępne w kilku różnych wariantach. To rowery, które umożliwiają bardzo komfortową jazdę za sprawą zastosowanego napędu. Są wyposażone w 9 do 11 biegów. Można wybierać spośród modeli o różnych wymiarach ram (od 16,5 do 20) oraz o różnych rozmiarach kół. To dobry wybór dla osób traktujących rower przede wszystkim w charakterze pojazdu – dla osób dojeżdżających rowerem do pracy lub nawet użytkujących rower w trakcie pracy oraz dla wszystkich tych, którzy chcieliby posiadać rower z elektrycznym wspomaganiem.
 • Rowery MTB – oferta rowerów górskich (MTB) marki Romet jest bardzo szeroka. To dziesiątki modeli rowerów o różnorodnych parametrach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Rowery MTB marki Romet są dedykowane zarówno amatorom, jak i zawodowcom. Poszczególne modele rowerów tego typu są dostępne w wariantach damskich i męskich oraz w różnych rozmiarach.
 • Rowery szosowe (ROAD) –trudno o lepszy wybór do szybkiej jazdy szosowej. Rowery szosowe Romet są dostępne w różnych wariantach (bez problemu zakupimy rower Romet męski, damski i uniwersalny), a także rozmiarach. Różnice pomiędzy nimi dotyczą również liczby biegów, cen, zastosowanego napędu czy hamulców.
 • Rowery szosowe/uniwersalne (GRAVEL) – kolekcja rowerów GRAVEL marki Romet to próba stworzenia rowerów uniwersalnych. Wizualnie są to jednoślady, które przypominają szosówki, ale równie dobrze radzą sobie na drogach asfaltowych, co na wyboistych trasach turystycznych. Rowery te są dostępne, na tę chwilę, wyłącznie w wersji z męską ramą.
 • Rowery crossowe –  w ofercie marki Romet stanowią dość pokaźną kolekcję. Kilkanaście modeli rowerów crossowych to całkiem duży wybór, a wśród nich są zarówno modele z męską, jak i damską ramą. Poszczególne warianty rowerów crossowych Romet różnią się także liczbą zastosowanych biegów (od 21 do 30) oraz rozmiarami ram (od 15 do 21).
 • Rowery trekkingowe – idealny wybór do użytkowania podczas wycieczek. W ofercie marki Romet można znaleźć ponad 20 różnych wariantów rowerów trekkingowych, a wśród nich modele z damską oraz męską ramą. Poszczególne rowery trekkingowe różnią się pomiędzy sobą także liczbą zastosowanych biegów (od 21 do 27), rozmiarami ram (od 17 do 21), jak również osprzętem i akcesoriami.
 • Rowery miejskie – jeśli szukamy roweru do jazdy miejskiej (na zakupy, do pracy, na krótką przejażdżkę), to właśnie rowery miejskie Romet będą doskonały wyborem. Uwagę zwraca wygodny kształt roweru, który umożliwia jazdę w wyprostowanej pozycji. Rowery te są dostępne w wariantach męskich i damskich, mogą być wyposażone w 3 do 16 biegów, a poszczególne modele rowerów miejskich Romet różnią się pomiędzy sobą rozmiarami kół (od 20 do 28) oraz rozmiarami ram (od 11 do 23).
 • Rowery juniorskie – jeśli szukamy roweru dla dziecka lub nastolatka, to warto sięgnąć po rower juniorski z oferty marki Romet. W tej kategorii można znaleźć kilkadziesiąt konstrukcji, które mogą być wyposażone w 1 do 21 biegów. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą także pod względem rozmiarów kół (od 10 do 24) oraz ram (od 7 do 13). Rowery juniorskie są dostępne w wariantach chłopięcych oraz dziewczęcych.

Oferta marki Romet jest na tyle szeroka, że bez problemu znajdziemy w niej rower dla każdego. Kluczową kwestią jest określenie własnych preferencji i wybór roweru z odpowiedniej serii (na przykład CITY dla osoby chcącej jeździć głównie po mieście).

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.