Udostępnij
Skomentuj

Czajnik z regulacją temperatury - ranking 2024

Jaki czajnik z regulacją temperatury wybrać? Jakie parametry wziąć pod uwagę podczas zakupu? Prezentujemy ranking najpopularniejszych modeli czajników elektrycznych z regulacją temperatury.

Nowoczesne czajniki elektryczne poza standardowymi możliwościami pozwalają również ustawiać temperaturę, do jakiej urządzenie podgrzeje wodę. Tego typu funkcja przyda się każdemu miłośnikowi herbat, szczególnie białych oraz zielonych, które do zaparzenia wymagają płynu o temperaturze nie większej niż 85 stopni. Czajniki elektryczne z regulacją temperatury są ekonomiczniejsze od tradycyjnych modeli umożliwiających jedynie zagotowanie wody. Urządzenia te często wyposażone są też w dodatkowe funkcjonalności zwiększające ich wydajność i efektywność.

Najczęściej wybierane czajniki elektryczne z regulacją temperatury

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury – ranking 2024

Przed zakupem czajnika elektrycznego z regulacją temperatury najlepiej zapoznać się z oferowanymi przez producentów rozwiązaniami i wybrać najlepsze. Aby ułatwić podjęcie decyzji o zakupie, prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych modeli w naszym sklepie.

Jaki czajnik z regulacją temperatury?

Wybór czajnika elektrycznego z regulacją temperatury warto poprzedzić analizą dostępnych na rynku rozwiązań. Jakie parametry wziąć pod uwagę?

  • Materiał, z jakiego urządzenie jest wykonane. Czajniki elektryczne produkowane są z tworzyw sztucznych, stali szlachetniej, ceramiki a także są warianty czajników elektrycznych szklanych. Pierwsze z wymienionych rozwiązań są najtańsze i zarazem najpopularniejsze, cechuje je jednak krótka żywotność i niezbyt atrakcyjny wygląd. Zdecydowanie najlepszą opinią cieszą się czajniki elektryczne ceramiczne. Są drogie, ale łatwe do utrzymania w czystości, a dodatkowo ceramika nie wchodzi w reakcje z wodą.
  • Rodzaj grzałki zastosowanej w czajniku. Grzałka odpowiada za efektywność i wydajność czajnika. Dostępne w sprzedaży urządzenia wyposażone są w grzałki spiralne lub płytowe. Grzałki spiralne wymagają całkowitego zanurzenia w czasie gotowania, a więc wymuszają na użytkowaniu podgrzewanie określonej ilości wody. Grzałki płytowe są z kolei mniej wydajne i głośniejsze w czasie pracy.
  • Moc urządzenia. Zależna jest od rodzaju zastosowanej w urządzeniu grzałki i może wynosić od 200 do 2200 W w przypadku czajników z grzałką spiralną i od 600 do 3100 W w modelach z grzałką płytową. Im większa moc grzałki, tym szybciej czajnik podgrzeje wodę do określonej temperatury.
  • Pojemność dzbanka. Powinna być dostosowana do liczby domowników lub osób korzystających z czajnika. W tym elemencie warto wziąć pod uwagę również częstotliwość przygotowywania ciepłych napojów. Czajniki elektryczne z regulacją temperatury mają zazwyczaj pojemność od 1 l do nawet 4 l.
  • Filtr zanieczyszczeń. Może mieć formę filtra węglowego, filtra z nylonowej siateczki lub filtra ze stalowej siateczki. Coraz większą popularnością cieszą się dzbanki filtrujące zintegrowane z czajnikiem. Są to rozwiązania najskuteczniejsze w kwestii usuwania z wody zanieczyszczeń i osadów.

Jakie funkcje dodatkowe w czajnikach z regulacją temperatury?

Czajniki elektryczne z regulacją temperatury oferowane są w rozmaitych wariantach. Często wyposażone są w dodatkowe funkcje zapewniające wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Poza wymienionymi w poprzedniej części poradnika parametrami podczas zakupu warto zwrócić uwagę również na takie aspekty jak:

  • funkcja podtrzymywania ciepła – pozwala na dłużej utrzymać wskazaną temperaturę wody. Czajniki wyposażone w tę funkcjonalność doskonale sprawdzają się w czasie przyjęć organizowanych w domu czy firmie;
  • zastosowane zabezpieczenia – przed włączeniem gotowania bez wody, przed przypadkowym otwarciem pokrywki, przed włączeniem gotowania z otwartą pokrywką czy przed przegrzaniem to tylko niektóre możliwości nowoczesnych czajników z regulacją temperatury. Urządzenia tego typu często mają dodatkowe zabezpieczenia w postaci automatycznego wyłącznika przy zdjęciu czajnika z podstawy czy sygnału dźwiękowego sygnalizującego zagotowanie wody;
  • stylistyka czajnika – czajnik elektryczny z regulacją temperatury czarny, czerwony, zielony, a może w kwiaty albo w motyle? Wygląd czajnika warto dostosować do stylistyki mieszkania, a wybór w tym aspekcie jest ogromny;
  • producent – kupując czajnik z funkcją regulacji temperatury, warto wybrać urządzenie z oferty jednego ze znanych i cenionych producentów. Czajnik elektryczny z regulacją temperatury Krups, Bosch, Tefal czy Electrolux to gwarancja niezawodności i najwyższej jakości.

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury – cena

Koszt ponoszony podczas zakupu czajnika elektrycznego z regulacją temperatury nie powinien być czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego rozwiązania. W tym przypadku cena często idzie w parze z jakością. Tańsze urządzenia są mniej efektywne, mniej wydajne i mniej wytrzymałe niż nieco droższe modele. W naszym sklepie Morele.net oferujemy czajniki elektryczne z regulacją temperatury tylko cenionych marek. Urządzenia te dostępne są w cenie od 80 zł.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:14
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.