Udostępnij
Skomentuj

AMD Radeon RX 640 - wydajność oraz specyfikacja

Jedną z nowości graficznych w ofercie AMD jest karta Radeon RX 640. Co to za jednostka? Jakie ma parametry?

Do asortymentu marki AMD dołączyła seria Radeon 600, w której znajdziemy kilka jednostek o dość podstawowych parametrach. To karty przygotowane na rynek OEM, a jedną z nich jest model AMD Radeon RX 640.

Polecane karty graficzne

AMD Radeon RX 640 – specyfikacja techniczna

Seria Radeon 600 obejmuje kilka różnych kart graficznych, a topowym modelem z tej serii jest, na ten moment, karta Radeon RX 640. Oto jej parametry techniczne:

  • Seria – Radeon 600.
  • Architektura – GCN 4 generacja.
  • Typ pamięci – GDDR5, max 4 GB.
  • Jednostki teksturujące – 32/40.
  • Jednostki rasteryzujące – 16.
  • Procesory strumieniowe – 512/640.
  • Taktowanie rdzenia – do 1287 MHz.
  • Przeznaczenie – urządzenia mobilne oraz stacjonarne OEM.

AMD Radeon RX 640 – zastosowanie

Karta graficzna AMD Radeon RX 640 należy do serii kart Radeon 600, którą stworzono z myślą o rynku urządzeń OEM. W całej serii znajdziemy kilka jednostek o różnorodnych parametrach technicznych. Większość kart z serii to układy dedykowane do zastosowania w notebookach, ale topowe modele z serii, do których należy Radeon RX 640, mogą być stosowane zarówno w notebookach, jak również w komputerach PC.

Karta graficzna AMD Radeon RX 640 należy do czołówki kart z tej serii i zasadniczo wyprzedza słabsze modele pod względem parametrów oraz wydajności. Jej taktowanie w trybie turbo sięga 1287 MHz, maksymalna pojemność pamięci RAM to 4 GB. Układ ten dysponuje 16 jednostkami rasteryzującymi, nawet 640 procesorami strumieniowymi i posiada do 40 jednostek teksturujących, co przekłada się na całkiem niezłą wydajność w większości codziennych zastosowań oraz w wybranych grach. Kartę Radeon RX 640 można polecić do:

  • Komputerów domowych, multimedialnych i dla studentów – zarówno do komputerów PC, jak i do notebooków. Grafika Radeon RX 640 zapewni wystarczającą wydajność do codziennej pracy, nauki, użytkowania multimediów, wielu mniej wymagających gier komputerowych i programów graficznych.
  • Komputerów firmowych – jednostka AMD Radeon RX 640 będzie świetnym wyborem do komputera biurowego, a szczególnie do urządzenia, które jest użytkowane nie tylko do najprostszych prac, ale też do obsługi programów i aplikacji graficznych, do tworzenia prezentacji, prostej obróbki multimediów i tym podobnych zastosowań.

AMD Radeon RX 640   – wydajność

Karta graficzna AMD Radeon RX 640 to układ o dość przeciętnej wydajności, ale pamiętać należy, że jednostkę tę przygotowano na rynek OEM, a przez to nie jest to grafika mogąca konkurować z najwydajniejszymi kartami dla graczy i profesjonalistów. Układ ten znajdzie, z resztą, zastosowanie w stosunkowo niedrogich notebookach i komputerach PC.

Wydajność karty graficznej AMD Radeon RX 640 będzie porównywalna do tego, co oferował układ Radeon 540 – już same parametry sugerują, z jak podobną jednostką mamy do czynienia. Grafika Radeon RX 640 będzie więc odpowiednia do gier pokroju: The Division 2, Fifa 18, Team Fortress 2, Rocket League oraz podobnych produkcji. Przy nowszych i dużo bardziej wymagających grach konieczne jest obniżenie detali lub rozdzielczości.

AMD Radeon RX 640 – porównanie z innymi modelami

Układ graficzny Radeon RX 640 to jedna z najnowszych kart AMD na rynek OEM. Zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia z tą jednostką, warto porównać ją z innymi dostępnymi rozwiązaniami.

AMD Radeon RX 620 vs AMD Radeon 630 vs AMD Radeon 640

Każda z porównywanych kart graficznych należy do nowej serii Radeon 600, w której znajdziemy układy graficzne typu OEM. Jednostki te nie są przesadnie wydajne, ale pamiętać należy o tym, że trafiają przeważnie do stosunkowo niedrogich notebooków i komputerów PC.

Porównanie grafiki AMD Radeon RX 640 vs Radeon RX 630 obrazuje lekką przewagę topowego modelu RX 640, który oferuje zauważalnie wyższą mocą obliczeniową, jak również większą liczbą jednostek teksturujących, rasteryzujących (aż dwukrotnie) i procesorów strumieniowych. Karta ta oferuje nieco wyższe taktowanie, ale wciąż ma do dyspozycji zaledwie 4 GB pamięci RAM GDDR5 i magistralę 64-bity. Nie jest to jednostka gamingowa, dlatego nie należy rozpatrywać jej wydajności wyłącznie w kwestii przydatności w grach, a jej wydajność jest w tym zakresie bardzo przeciętna. To układ graficzny do pracy, nauki, multimediów, mało wymagających gier, internetu, programów i aplikacji.

Porównanie karty AMD Radeon RX 640 vs RX 620 pomoże rozwiać wątpliwości, co do różnic pomiędzy słabszymi i mocniejszymi kartami z tej serii. Jednostka RX 620 sprawdzi się w bardziej podstawowych zastosowaniach, ale do gier, multimediów, pracy i bardziej wymagających zadań, lepiej wybrać model Radeon RX 640.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Procesory - Płyty główne - Dyski SSD - RTX 4090 - RTX 4080

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:00
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.