Udostępnij
Skomentuj

Acer Spin 3 – dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Na rynku pojawiły się kolejne modele konwertowalnego laptopa Acer Spin 3. Do jakich zadań okażą się stworzone i którą konfigurację warto wybrać?

Jak na laptop tablet przystało, omawiany model dysponuje dotykowym ekranem oraz niskonapięciowymi podzespołami, zapewniającymi komfortową pracę mobilną. Zwłaszcza że jest to sprzęt lekki i poręczny.

Acer Spin 3 – specyfikacja

Oczywiście wiele zależy od tego, na jaką konfigurację się zdecydujemy. Parametry Acer Spin 3 mogą bowiem okazać się wystarczające do obsługi wielu narzędzi do pracy kreatywnej. Inne natomiast poradzą sobie wyłącznie z prostymi programami multimedialnymi.

Warto wiedzieć!

Laptop Acer Spin 3 oferowany jest razem z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Home. Zapewnia o funkcjonalność wystraczającą do pracy, nauki i zabawy. Niezależnie od tego, czy obsługiwane będą programy projektowe czy multimedialne.

Acer Spin 3 - dostępne konfiguracje

Jak już zostało wspomniane, wybór dostępnych wersji laptopa jest bardzo ważny. Ma bowiem wpływ na jego zastosowanie. Jeśli zależy Wam nam najwyższej możliwej mocy, powinniście celować w modele Acer Spin 3 i5, oczywiście z procesorami dziesiątej generacji.

Układem najmocniejszym jest w tym przypadku Intel Core i5-1035G4, który korzysta z czterech fizycznych rdzeni i ośmiu wątków logicznych. Wyróżnia się on także częstotliwością taktowania wynoszącą 1100 MHz w trybie bazowym i dochodzącą nawet do 3700 MHz w trybie Turbo. Uzupełnieniem jego specyfikacji jest 6 MB pamięci podręcznej oraz współczynnik TDP 15 W – potwierdza to, że mamy do czynienia ze sprzętem ultramobilnym, niskonapięciowym.

Nie jest to urządzenie, które sprawi, że będziemy mogli oczekiwać super wydajności laptopa Acer Spin 3. Procesor poradzi sobie jednak z obsługą wielu narzędzi projektowych. Posłuży do prostej obróbki grafiki, montażu filmów czy też tworzenia materiałów reklamowych. Potwierdzają to jego wyniki w testach diagnostycznych. W programie Cinebench R15 uzyskał on średnią wynoszącą 172 punkty w trybie jednowątkowym i 591 punktów w trybie wielowątkowym.

Nie jest to jedyny układ dziesiątej generacji montowany w dostępnych konfiguracjach. Na rynku znajdziemy również modele Acer Spin 3 i3, w których znajduje się procesor Intel Core i3-1005G1. Ten dwurdzeniowy i czterowątkowy układ dysponuje częstotliwością taktowania wynoszącą od 1200 MHz do 3400 MHz. Do tego dochodzi 4 MB pamięci podręcznej oraz współczynnik TDP 15 W. Zapewnia on nieco niższą wydajność niż model i5, jednak nadal powinna wystarczyć do komfortowej pracy kreatywnej. W testach Cinebench R15 procesor uzyskał kolejno 157 i 406 punktów.

Poza modelami najnowszymi, na rynku wciąż znajdziemy kilka konfiguracji wyposażony w starsze układy. Najczęściej pojawiającymi się modelami są:

  •       Acer Spin 3 i5-8250U – cztery rdzenie, osiem wątków, częstotliwość taktowania 1600-3400 MHz, pamięci podręczna 6 MB, współczynnik TDP 15 W. Wyniki w Cinebench R15 – 144 punkty w trybie jednowątkowym i 555 punktów w trybie wielowątkowym.
  •       Acer Spin 3 i3-8145U – dwa rdzenie, cztery wątki, częstotliwość taktowania 2100-3900 MHz, pamięci podręczna 4 MB, współczynnik TDP 15 W. Wyniki w Cinebench R15 – 148 punktów w trybie jednowątkowym i 351 punktów w trybie wielowątkowym.
  •       Acer Spin 3 i3-7020U - dwa rdzenie, cztery wątki, częstotliwość taktowania 2300 MHz, pamięci podręczna 3 MB, współczynnik TDP 15 W. Wyniki w Cinebench R15 – 93 punkty w trybie jednowątkowym i 227 punktów w trybie wielowątkowym.

Spore znaczenie ma również pamięć RAM Acer Spin 3. W tym przypadku skorzystać możemy z kości typu LPDDR4X, których pojemność może wynieść do 16 GB. Dobrą informacją jest również zamontowanie dysku twardego typu SSD M.2 PCIe. Zapewnia on bowiem znaczne przyspieszenie systemu operacyjnego w porównaniu ze standardowymi dyskami HDD. Producent przewidział 2 sloty typu M.2, w których znaleźć mogą się dyski o pojemność 512 GB, co daje nam w sumie aż 1 TB na dane.

W Acer Spin 3 karta graficzna nie jest dedykowana. Każdy model korzysta z jednostek zintegrowanych. Najmocniejszy procesor Intel Core i5 korzysta z mocy karty Intel Iris Plus Graphics G4. W pozostałych konfiguracjach będą to modele Intel UHD lub HD Graphics.

Acer Spin 3 – obudowa

Do czynienia mamy z laptopem konwertowalnym, który może być obsługiwany w kilku trybach, także jako tablet. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zawiasu pozwalającego na obrót ekranu o 360 stopni. Bardzo dobrze stabilizuje on sprzęt, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby ustawić go w trybie podstawki lub namiotu.

Laptop jest 14-calowy, dlatego waga Acer Spin 3 nie przekracza 2 kg. Uzyskana wartość 1,5 kg sprawia, że praca mobilna jest bardzo wygodna. Laptop powinien więc zadowolić osoby często pracujące w podróży. Wpływ na to mają również wymiary Acer Spin 3. Po stronie zalet sprzętu należy zapisać także całkiem przyzwoity zestaw portów oraz złączy. Najbardziej cieszy dostępność port USB typu C, obsługującego standard Thunderbolt 3.0.

Acer Spin 3 – chłodzenie

Z racji, że pod obudową laptopa brak podzespołów o zwiększonej mocy, chłodzenie nie ma większych problemów z utrzymaniem generowanych temperatur na względnie niskim poziomie. Problemem może być jednak dość głośny wiatrak. Daje on o sobie znać zwłaszcza wówczas, gdy sprzęt pracuje na pełnych obrotach.

Użytkownicy chwalą natomiast urządzenia za pojemny akumulator. Czas pracy na baterii Acer Spin 3 może przekroczyć 10 godzin, oczywiście przy minimalnym obciążeniu. Jest to kolejny powód, dla którego laptop okaże się dobrym wyborem do pracy mobilnej.

Acer Spin 3 – ekran

Omawiany laptop jest urządzeniem konwertowalnym, dlatego też nikogo nie powinna dziwić dostępność ekranu dotykowego. Co ważne, 14-calowa matryca Acer Spin 3 wykonana została wykonana w technologii IPS, zapewnia więc dobre odwzorowanie kolorów i wysoki kontrast. Kąty widzenia wynoszą natomiast 170 stopni.

Użytkownicy narzekają nieco na to, że ekran Acer Spin 3 może wydać się nieco zbyt ciemny. Ocena parametru jasności jest jednak sprawą indywidualną. Na plus z pewnością należy zapisać wykonanie podświetlanej klawiatury oraz gładzika.

Acer Spin 3 – wydajność

Modele Acer Soin 3 2020 kierowane są do osób szukających urządzeń ultramobilnych, których wydajność nie ogranicza się jednak do obsługi prostych programów multimedialnych oraz biurowych. Gwarantują to procesor Intela dziesiątej generacji, dobrze sprawdzające się w ramach pracy kreatywnej.

Jak już wspomnieliśmy, Acer Spin 3 14 korzysta wyłącznie ze zintegrowanej karty graficznej. Najlepszą jednostką dysponują modele z układem i5-1035G4. Jest to karta Intel Iris Plus Graphics G4. Pomimo wykorzystania pamięci współdzielonej, sprawdza się ona całkiem dobrze. W programie diagnostycznym 3DMark 11 Performance GPU uzyskała średni wynik na poziomie 3222 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics 48559 punktów. Wszystko to pozwala myśleć o podstawowej obróbce grafiki i filmów.

Acer Spin 3 - do grania

Czy laptop okaże się wystarczającym sprzętem do grania? Nie ma co liczyć na obsługę najbardziej wymagających produkcji z segmentów AAA, jednak na liście gier obsługiwanych znajdziemy kilka naprawdę ciekawych tytułów. Poniżej prezentujemy parę przykładów.

Acer Spin 3 - gry

Gra
Niskie ustawienia
graficzne
Średnie ustawienia
graficzne
Wysokie ustawienia
graficzne
Team Fortress 2
90 FPS
80 FPS
55 FPS
Rocket League
60 FPS
30 FPS
25 FPS
FIFA 20
65 FPS
45 FPS
38 FPS
GTA V
45 FPS
38 FPS
20 FPS
The Sims 4
165 FPS
60 FPS
35 FPS

Uwaga!

Wyniki znajdujące się w powyższej tabelce dotyczą wersji laptopa wyposażonego w procesor Intel Core i5 dziesiątej generacji oraz 8 GB pamięci RAM. W razie wykorzystania słabszego układu CPU, wartości na poszczególnych poziomach szczegółowości grafiki będą niższe.

Acer Spin 3 - czy warto?

Przedstawiony powyżej laptop to kompaktowe, lekkie urządzenie, które okaże się dobrym wyborem do pracy mobilnej. Warto celować zwłaszcza w modele wyposażone w procesory Intela dziesiątej generacji, gdyż ich moc obliczeniowa okaże się wystarczająca do komfortowej pracy kreatywnej. Na pochwałę zasługuje także pojemna bateria Acer Spin 3 oraz dobrej jakości matryca. Również cena Acer Spin 3 dla wielu osób okaże się bardzo zachęcająca.

Oczywiście sprzęt ma również swoje wady. Związane są one między innymi z dość głośnym wiatrakiem i niską jasnością ekranu. W ogólnym rozrachunku, laptopa należy ocenić  jak najbardziej pozytywnie. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę najnowsze konfiguracje, które korzystają ze zdecydowanie najwydajniejszych podzespołów.

0

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.