
Vetfood SeptiActiv Shampoo 125 ml
ocena produktu 0/5 gwiazdki
Oceń jako pierwszy
Pojemność 125ml
Szampon przeznaczonydo skóry łojotokowej, nadmiernie łuszczącej się.
SeptiActiv jest dermokosmetykiem weterynaryjnym dla psów i kotów ze skłonnościami do łojotoku, nadmiernego łuszczenia się skóry.
Składniki zawarte w szamponie wykazują właściwości oczyszczające skórę i sierść, utrzymują właściwe pH, niwelują nieprzyjemny zapach skóry.
Preparat posiada bardzo dobre właściwości myjące, sprzyja usuwaniu martwych komórek z powierzchni skóry oraz zapewnia odpowiednie natłuszczenie
i nawilżenie naskórka, a przy tym pozytywnie wpływa na odbudowę zniszczonych partii skóry. Zawarte w produkcie substancje aktywne poprawiają jakość okrywy włosowej.
Jałowiec: normalizuje działanie gruczołów łojowych, poprawia krążenie krwi pod skórą, utrzymując ją w prawidłowym natlenieniu i odżywieniu,
zmniejsza świąd, działa antyseptycznie, bakteriobójczo oraz bakteriostatycznie.
Aloes: utrzymuje prawidłowe nawilżenie naskórka, odżywia i chroni przed infekcjami, reguluje pracę gruczołów łojowych.
Gliceryna: silnie nawilża i regeneruje, łagodzi podrażnienia skóry, wspomaga funkcjonowanie lipidów skórnych, chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Wskazania do stosowania: • Problemy z łojotokiem i widoczne objawy chorobowe: 2-3 razy w tygodniu przez 2-3 tygodnie. Po unormowaniu się stanu zapalnego oraz objawów chorobowych można zmniejszyć częstotliwość kąpieli do jednej co 7-10 dni lub według zaleceń lekarza weterynarii. • Profilaktycznie: 1-2 razy na miesiąc lub według zaleceń lekarza weterynarii.
Sposób użycia: Przeprowadzić kąpiel w dwóch etapach. Podczas kąpieli chronić oczy i uszy przed przedostaniem się preparatu. Etap I (usunięcie zabrudzeń, martwego naskórka): Zmoczyć zwierzę ciepłą bieżącą wodą, nałożyć i spienić szampon na całej powierzchni ciała zwierzęcia i spłukać. Etap II (kąpiel właściwa o działaniu terapeutycznym): Wmasować szampon w sierść i skórę zwierzęcia przez kilka minut, pozostawić na 10 min i dokładnie spłukać pod bieżącą wodą, wytrzeć ręcznikiem i wysuszyć na wolnym powietrzu.
UWAGA: Nie suszyć suszarką! Może to przesuszyć skórę, nasilić świąd i zmiany skórne. | ![]() |
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00