UPS Eaton 5P 650i (5P650iR)
Opis produktu
Zasilacz Eaton 5P600iR 600VA 420W line interactive o wysokiej częstotlwości (przebieg gładkiej sinusoidy). Obudowa typu rack 1U Dwie grupy gniazd po 2 x IEC 10A 1 port USB + 1 port szeregowy RS232 oraz styki przekaźnikowe (porty USB i RS232 nie mogą być użyte jednocześnie), 1 mini-blok zacisków dla zdalnego zał./wył. i zdalnego wyłącznika awaryjnego 1 slot na karty komunikacyjne Network-MS, ModBus-MS lub Relay-MS Eaton 5P jest nowej generacji zasilaczem UPS line-interactive o mocach 650 VA-1550 VA, z nowoczesnym wyświetlaczem LCD wyposażonym w funkcję pomiaru energii. 5P jest idealnym zasilaczem do ochrony urządzeń IT i sieciowych, takich jak serwery, przełączniki, routery i urządzenia magazynujące dane, w wykonaniu wieżowym i stelażowym. 3lata gwarancji na elektronikę 2 lata na baterie
Specyfikacja techniczna
Opinie
(2)- ZALETY:
- + Wielość ustawień, pomiar napięcia wejściowego/wyjściowego, możliwość programowania itp.
- WADY:
- - Średnia jakość użytych komponentów. Jak za tę cenę mogły by być użyte firmowe np. przekaźniki, zastosowane są również jakieś nieznane akumulatory.
czy mógłby Pan powiedzieć, jak ten UPS sprawuje się u Pana już ponad te 4 lata? Sam poszukuję teraz porządnego UPS'a i Pańskie zdanie mogłoby być dla mnie bardzo pomocne.
Dziękuję i pozdrawiam
MZ
Co do produkcji w Chinach, to zastanawiam się, czy nie wynika on między innymi z tego, iż EATON ma tam swój duży oddział. Szkoda, że komponenty - jak Pan twierdzi - nie są najwyższej jakości. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że tytułowy UPS na zachodzie kosztuje te 600 Euro, a nas dużo więcej (względem zarobków). Gdyby on nas kosztował 600zł...
Na dany moment nastawiam się na serię 5PX, cały tydzień chodził za mną ten temat, jednak po dzisiejszych kolejnych problemach z zasilaniem nie chcę już dłużej ryzykować. Dotychczas stosowałem UPS'y Fideltronika, jednak gdy ostatnio kupiliśmy Lupusa RACK i zobaczyłem napis "Made in China", to stwierdziłem, że nie ma to dalej sensu. Byłem przekonany, że są one produkowane w Polsce - niestety myliłem się.
Tak naprawdę to nie jestem do końca przekonany na co się przerzucić. Pod uwagę brałem najpierw APC (Schneider), jednak po przeczytaniu różnych opinii przestawiłem się właśnie na EATON'a. Nie wiem jakie inne marki dobrze by się sprawdziły w małej serwerowni, wszystko inne na co trafiłem (np. General Electric) dedykowane jest już raczej do instalacji o obciążeniach liczonych w dziesiątkach czy setkach kW.
Niemniej dziękuję Panu za wypowiedź, tak jak przypuszczałem, wniosła ona potrzebną mi wiedzę.
Pozdrawiam
MZ