Tuner TV Evolveo Dekoder Delta HD, Dual HD DVB-T (DT-4050HD)
- Maksymalna rozdzielczość: Full HD
- Telewizja naziemna: DVB-T
- Zobacz pełną specyfikację
Odbieraj podstawowe kanały za darmo dzięki tunerowi DVB-T
Tuner DVB-T pierwszej generacji zapewnia wygodny dostęp do stacji naziemnej telewizji cyfrowej. Urządzenie umożliwia odbieranie treści emitowanych w formacie DVB-T.

Multimedialna nagrywarka DVB-T z dwoma tunerami HD
EVOLVEO Delta HD to multimedialna nagrywarka HD DVB-T z dwoma tunerami, które umożliwiają odtwarzanie z USB flash dysku lub zewnętrznego twardego dysku (USB 2.0) większości plików multimedialnych w formatach MKV, DiVX, MPG, MP3, MOV lub JPEG. Program telewizyjny można nagrywać na USB flash dysk w jakości cyfrowej. W pełni obsługuje telegazetę i Elektronicznego Przewodnika EPG. Obsługuje funkcję TimeShift, zawiera przejrzyste menu, jest łatwy w obsłudze, można zaplanować nagrywanie w dowolnym czasie a jego zużycie energii w trybie gotowości jest praktycznie zerowe, mniejsze niż 0,1 W.
Główne cechy:
- HD DVB-T odbiornik/nagrywarka
- Zawiera dwa tunery HD DVB-T
- Opcja odlądania jednego programu TV i w tym samym czasie nagrywanie innego programu TV
- Obudowa urządzenia wykonana z metalu
- Obsługa Dolby Digital Plus, EAC3
- Multiview (pokazaniena ekranie podglądu z kilku stacji TV)
- Obsługa formatu MKV i DivX z napisami
- Nagrywanie na dysk USB: opcja nagrywania natychmiastowego i zaplanowanego przy pomocy EPG
- Zużycie energii w trybie gotowości mniejsze niż 1 W
- 4-miejscowy wyświetlacz LED pokazuje numer oglądanego kanału DVB-T a w trybie gotowości pokazuje aktualny czas
- Pełna kompatybilność z MPEG-4 HD/MPEG-4 SD/AVC/H.264 HP@L4
- Wtórnie kompatybilne z MPEG-2 i MPEG-4 SD
- TimeShift
- Obsługa nagrywania czasowego, ręczne podanie czasu rozpoczęcia i zakończenia nagrywania
- Po zakończeniu planowanego nagrywania opcja wyłaczenia do trybu gotowości
- Zapis w formacie *.TS , *.MPG (SD)
- Tryb obrazu 4:3PS/4:3LB/16:9/Auto
- Obsługa FAT32/NTFS
- Łatwa automatyczna instalacja i dostrajanie programów lub dostrajanie według kanałów i częstotliwości
- Opcja ręcznego segregowania programów
- Przejrzyste menu na ekranie w języku czeskim, słowackim, polskim, węgierskim i angielskim
- Elektroniczny przewodnik po programach EPG
- Telegazeta
- Obsługa MKV/MOV/MPEG/MP3/WMA/JPEG
- Pokazywanie wewnętrznych i zewnętrznych napisów DivX/MKV
- Maksymalna rozdzielczość Full HD
- Telewizja naziemna DVB-T
Channel Play Type: All/Free/Scrambled przetłumaczono tak: Odtwarzanie kanałów: Wszystko / Darmowe / Jajecznica (to cytat z polskojęzycznej instrukcji obsługi, dostępnej także na stronie producenta).
Po pierwszym uruchomieniu urządzenie zachowywało się dziwnie, dopiero reset do ustawień fabrycznych poprawił komfort obsługi. I stopniowo odkrywałem co i jak, i tuner zatrzymam, bo moim zdaniem to bardzo dobre urządzenie.
Oto moje oceny i komentarze:
Plusy:
1. jednoczesne nagrywanie dwu programów: a) na tym samym MUX'ie (z możliwością oglądania dowolnego programu z dowolnego MUX'a) lub: b) na dwu różnych MUX'ach (oglądanie innych programów możliwe wówczas tylko w ramach nagrywanych MUX'w);
2. wysoka czułość wejścia antenowego i wysoki poziom sygnału na wyjściu antenowym, co więcej sygnał na tym wyjściu nie maleje ani nie zanika w przypadku wyłączenia tunera; to ma znaczenie przy słabych sygnałach i odbiorze z dużej odległości od nadajnika;
3. możliwość dostępu do kilku dysków podłączonych do USB poprzez HUB, wypróbowałem z trzema dyskami HDD; nie wiem jak z wyborem na którym ma nagrywać;
4. mulitview, dla mnie mało istotna cecha;
5. Time-Shifting, ja wyłączam tę opcję;
6. urządzenie jest maleńkie, posiada solidną metalową obudowę.
Minusy:
1. w trakcie nagrywania brak dostępu do EPG - nie można zaprogramować nagrywania kolejnej audycji;
2. w trakcie nagrywania brak dostępu do dysku USB, czyli nie da się odtwarzać pliku z dysku;
3. na obudowie klawisz POWER jest umieszczony zbyt blisko złącza USB - przy wyjmowaniu kabla USB można przypadkowo jest wyłączyć tuner;
4. format zapisu: tylko *.TS, chociaż opis w Morele informuje: *.TS , *.MPG (SD) (nie rozumiem co znaczy to (SD).
5. brak możliwości odtwarzania filmów z plików z rozszerzeniem ISO; można na PC "rozzipować" *.iso do postaci wielu plików w formacie typowym dla płyt DVD, tuner to odtworzy.
Dodatkowe uwagi:
Na początku przeszkadzał mi brak jakichkolwiek znaczników przy programach nagrywanych. Jednak odkryłem, że dwukrotne naciśnięcie klawisza INFO przywołuje na ekran listę nagrań, na której wyraźnie zaznaczone są te aktualnie nagrywane.
Ze względu na ilość kabli i opóźnienie w wykrywaniu dysku z zasilaczem, na razie nagrań dokonuję na zewnętrznym dysku SSD 80GB (stary dysk Intel'a). Zasilanie z wejścia USB wystarcza, nie jest potrzebny dodatkowy zasilacz. Mój dysk SSD jest wykrywany przez tuner w ciągu 5 sekund od chwili podłączenia po USB.
Urządzenie było by jeszcze bardziej przyjazne w obsłudze , ale jak zostałem poinformowany przez serwis producenta nowe oprogramowanie (tzw. firmware) nie jest przewidziane.
Zastrzegam możliwość odkrycia dodatkowych cech w trakcie kolejnych eksperymentów i codziennej eksploatacji urządzenia.
Pozostałe funkcje - bez zarzutu. Można nagrywać naraz dwa programy i jednocześnie oglądać trzeci. Jest to dla mnie ogrom plus tego dekodera.
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Dysk mam NTFS.
Plus: jak dotąd urządzenie nagrywa niezawodnie, nie zawiesza się, nie 'głupieje'.
Plus: pomimo braku dostępu do EPG w trakcie nagrywania, to jednak programowanie jest możliwe po naciśnięciu klawisza TIMER. Jest to mniej wygodne ale działa.
Plus: system sygnalizuje kolizję czasu nagrywania wybranej audycji z wcześniej zaprogramowanymi.
Minus: kłopotliwe edytowanie tytułów nagranych audycji.
Niestety, to urządzenie, poza niezaprzeczalnymi zaletami, ma dla mnie jedną dyskwalifikującą wadę: podczas nagrywania 2 audycji wrzuca tę drugą przerywając pierwszą. Trzeba się pilnować przy programowaniu, by audycje nie zachodziły na siebie co przeczy możliwościom urządzenia z dwoma tunerami. Przykład: zaprogramowałem film z TVN oraz z TVP-2. Pierwszy rozpoczął się około 21:00, drugi po mniej więcej godzinie. Urządzenie zapisało 2 filmy, ale ten drugi nie daje się odtworzyć, a ten pierwszy ma wklejony drugi film po upływie około godziny, dokładnie w chwili rozpoczęcia nagrywania tego drugiego. To zjawisko zaobserwowałem 3 razy, nie jest to efekt jakiegoś mojego systematycznego błędu lecz wada fabryczna. Szkoda, że producent nie zamierza popracować nad firmware, bo po dopracowaniu było by to niezłe urządzenie.
Nowy odkryty plus: klawisze pilota opisane jako poprzedni/następny plik na liście odtwarzania spełniają funkcje szybkiego przewijania ze skokiem nie tylko 30 sekundowym, lecz i większym ( do ustawienia w Menu).
Jeśli komuś się uda odkryć coś jeszcze, czego brak w instrukcji, warto by to zamieścić tutaj.
Np. fajnie było by zlikwidować olbrzymie okno pojawiające się przy pauzowaniu odtwarzania - zasłania prawie 1/3 ekranu.
Oto moje dalsze "odkrycia", pomocne przy programowaniu za pomocą EPG:
Czasami podczas programowania pojawia się komunikat o błędzie, cytuję: Invalid input! Continue to edit?
Zauważyłem, że występuje wtedy, gdy na tym samym programie chcemy zaprogramować 2 kolejne audycje, jedna po drugiej. Pomaga ręczne zakończenie tej pierwszej o 1 minutę (mniej się nie da) albo opóźnienie rozpoczęcia nagrywania tej drugiej o 1 minutę. "Dzięki" reklamom nie spowoduje to ucięcia treści właściwego nagrania.
Jeśli chcemy zaprogramować kilka pozycji, wówczas warto trzymać się chronologii tak, by początki audycji układały się kolejno. Zaprogramowanie najpierw audycji rozpoczynającej się np. o 22:00 a potem zaprogramowanie kolejnej rozpoczynającej się o 21:30 może dawać komunikat o błędzie. Przy 2 audycjach może być OK, ale gdy chcemy ich więcej zaprogramować to może wystąpić błąd. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że możemy nagrywać jednocześnie tylko 2 audycje.
Przyczyną pojawienia się komunikatu o błędzie przy programowaniu EPG bywa też to, że dana audycja już wcześniej została zaprogramowana; można to sprawdzić w tablicy uruchamianej za pomocą klawisza TIMER.
Wspomniałem gdzieś o wysokiej czułości w antenie. Miałem ostatnio okazję sprawdzić tuner w terenie, w odległości około 80 km od nadajnika w Raszynie. Otóż przy słabszych sygnałach komfort oglądania zapewnia nie tyle wysoka czułość co inteligentnie rozwiązana elektronika, jakiś bufor obrazu. Gdy poziom czy może jakość sygnału spada na ułamek sekundy, wówczas obraz zamiera na tę chwilkę ale dźwięk jest ciągły. Przy dłuższych spadkach jakości/poziomu sygnału pojawia się pikseloza, nie ma rady.
Dużym plusem, poza jednoczesnym nagrywaniem dwu audycji, są nazwy nagranych audycji, nieco krótkie, ale wystarczy. Niestety to jest dostępne tylko przy odtwarzaniu na tym modelu - inne tunery pokazują foldery z plikami bez nazw, Evolveo ma osobne pliki z opisem audycji i z nich podwiązuje nazwy.
Przewijanie skokowe nagrań wrzuconych na dysk z innych urządzeń jest kłopotliwe.
Niestety producent nie rozwija firmware do tego modelu, a szkoda.
Dodam od siebie małą dygresję:
Co to znaczy:
"WTF is going on???"; byłem zdecydowany zwrócić towar. Z góry zaznaczam, że nie mam zwyczaju wykonywania akcji typu "RTFM", a manual dołączony do urządzenia..."
Panie Andrzeju, manual to po naszemu instrukcja, RTMF to nie wiem co jest, "WTF is going on???" to nie jest nic ładnego. Czyżby brakuje Panu polskich słów?
Dla pewności tuner Xoro 877o TWIN bez problemu obsługuje i DVB-T2 i HEVC.
Jednym słowem czeski film....