Pamięć Corsair XMS3, DDR3, 4 GB, 1600MHz, CL9 (CMX4GX3M2A1600C9)
Opis produktu
DDR3
Standard pamięci RAM wykonanej w technologii 90 nm lub mniejszej. Umożliwia zastosowanie napięcia 1.5 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2, a także większą przepustowość. Pamięć DDR3 występuje w modułach nawet do 24 GB. To energooszczędne i relatywnie tanie rozwiązanie, które sprawdzi się przy obsłudze wielu wymagających gier i programów. Po ten standard nadal chętnie sięgają miłośnicy wirtualnej rozrywki, a także użytkownicy profesjonalni, ceniący wysoką wydajność.
Pojemność 4 GB
Zasób 4 GB pamięci RAM w zupełności wystarczy, aby cieszyć się wygodną obsługą najważniejszych programów. Tak wyposażony komputer idealnie sprawdzi się przy pracy biurowej, oferując wysoki komfort użytkowania. Korzystanie z przeglądarki internetowej, czy oglądanie filmów również nie sprawi problemów. Natomiast miłośnicy gier mogą liczyć na doskonałą zabawę przy nieco mniej wymagających tytułach. Niekwestionowanym atutem, który przemawia za wyborem tego wariantu pamięci jest atrakcyjna cena.
Podwójny moduł
Zakup podwójnego modułu pamięci RAM to rozwiązanie, które pozwoli uzyskać dużo wyższą wydajność. Instalacja dwóch kości może okazać się doskonałym pomysłem, gdy komputer nagle przestanie radzić sobie z wymagającymi grami, czy profesjonalnym oprogramowaniem do obróbki graficznej. Wystarczy umieścić pamięć w odpowiednich slotach na płycie głównej, aby znacznie poprawić komfort pracy. W szerokiej ofercie znajdziesz modele o różnych parametrach. Dzięki temu idealnie dobierzesz moduł do oczekiwanych zastosowań.

Opóźnienie CL9
Opóźnienie CAS latency określa czas, jaki upływa od momentu wysłania przez kontroler żądania a odczytem danych z kolumny pamięci. Parametr ten wraz z częstotliwością taktowania wpływa na komfort pracy i szybkość działania urządzenia. W przypadku CL9 wydajność stoi na znakomitym poziomie. Bez obaw można korzystać z bardzo zaawansowanych programów graficznych, a także wielu najnowszych gier. Ten rodzaj pamięci docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy, dla których wydajność stanowi najwyższy priorytet.
Radiator
Właściwe chłodzenie podzespołów sprawi, że będziesz mógł dłużej cieszyć się ich pracą. Warto, więc sięgnąć po pamięć RAM z radiatorem. To metalowa obudowa, która umożliwia rozpraszanie ciepła i ochronę modułu przed nadmiernym przegrzewaniem. Taka konstrukcja może okazać się bardzo przydatna, gdy pamięć pracuje przy bardzo wysokich temperaturach. Aby cieszyć się komfortową i bezawaryjną pracą sprzętu należy również zadbać o chłodzenie pozostałych elementów konfiguracji i odpowiedni przepływ ciepła wewnątrz obudowy.

Złącze DIMM
DIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie można znaleźć na płycie głównej. Obecnie takie rozwiązanie spotkamy przy zdecydowanej większości modułów pamięci RAM. Konstrukcja opiera się na obustronnym ułożeniu styków złącza krawędziowego. Przy wyborze pamięci należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej i sprawdzić listę obsługiwanych standardów. Najbardziej popularna struktura DIMM złożona jest z 288 pinów i dotyczy pamięci DDR4. Natomiast w przypadku DDR3 oraz DDR2 stosuje się złącza 240-pinowe.
Częstotliwość pracy 1600 MHz
Istotnym parametrem, który ma wpływ na wydajność sprzętową komputera jest częstotliwość pracy pamięci RAM. Szybkość taktowania na poziomie 1600 MHz w zupełności wystarczy do obsługi najważniejszych programów oraz korzystania z przeglądarki internetowej. Taki moduł znajdzie zastosowanie na pokładach komputerów przeznaczonych do pracy biurowej. Natomiast gracze będą mogli cieszyć się komfortową zabawą przy nieco mniej wymagających tytułach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest atrakcyjna cena.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(43)- ZALETY:
- + wykonanie, sposób zapakowania, 1600MHz
- WADY:
- - W tej cenie brak.
- ZALETY:
- +
- WADY:
- -
- ZALETY:
- + Tanie i wydajne
- WADY:
- - Zadnych !
- ZALETY:
- + Stabilne
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + dobry stosunek jakości do ceny
- WADY:
- - nie doszukałem sie
- ZALETY:
- + pracuja na 1700mhz, wiecej puki co nie probowalem
- + cena
- WADY:
- -narazie brak
- ZALETY:
- + nie mialem okazji testowac ,ale CL8 robi bez problemu ,ma ladny radiator ,dedykowana do intela ,a smiga bez problemu z amd
- WADY:
- - na te chwile nie potrafie powiedziec
- ZALETY:
- + biorąc pod uwagę bardzo dobre parametry techniczne jest oferowany w cenie przystępnej
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Cena
- + Radiatory
- + Marka
- WADY:
- - Jak dotąd brak
SPD prawdę Ci powie.
Żeby mieć 1600MHZ trzeba ręcznie przestawić w BIOS ie pow. wartości domyślnej. Żadna rewelacja
- ZALETY:
- + w sumie to brak, bo nawet zwykłe GoodRam czy Kingston mają także radiatory już teraz i bez przeszkód 1333Mhz można podkręcić do 1600Mhz
- WADY:
- - Są to pamięci zgodnie z SPD DDR3 PC-10700H 1333MHZ
Pytania i odpowiedzi
(2)Czy takie pamięci (Pamięć Corsair DDR3, 2x2 GB, 1600 Mhz, CL9, XMS3 with Classic Heat Spreader,for Core i7 (CMX4GX3M2A1600C9)będą bezproblemowo działały na płycie Asus`a M5A78L z procesorem AMD Phenom II X4 965 BE? Dodam tylko, model ten znajduje się na liście QVL do podanej płyty. Czy powinienem się przejmować dopiskiem \\\"for Core i7\\\"??
Pozdrawiam
tt