Obudowa Krux Leda (KRX0007)
- Kompatybilność: Mini ITX, ATX, Micro ATX (uATX)
- Maksymalna długość karty graficznej [cm]: 37.5
- Typ obudowy: Midi Tower
- USB Typ-C: Brak
- Zasilacz: Nie
- Zobacz pełną specyfikację
Opis produktu
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.

Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.

Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą, więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.

Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.

Wysokość układu chłodzenia do 16.5 cm
Obudowa komputerowa, która pozwoli na instalację układu chłodzenia CPU o wysokości do 16.5 cm sprawdzi się idealnie przy budowie konfiguracji komputerowej o wielu zastosowaniach. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł dobrać kompatybilne modele wentylatorów o różnych parametrach. Wśród nich znajdziesz zarówno proste układy przeznaczone do chłodzenia urządzeń biurowych, jak i te bardziej zaawansowane, które znajdziemy w jednostkach dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych.

USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przenosimy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
USB 3.0 x1
Obudowa wyposażona w złącze USB 3.0 stanowi idealną propozycję dla wymagających użytkowników. Dzięki temu możesz liczyć na bardzo szybką wymianę plików pomiędzy komputerem a pamięcią zewnętrzną. Bez trudu naładujesz telefon komórkowy, a także podłączysz wiele innych urządzeń, które zawsze będziesz miał pod ręką. To niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Standard USB 3.0 sprawdzi się idealnie zarówno w komputerach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i przy domowej konfiguracji sprzętowej.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(153)Ale to chyba tyle z plusów. Co do śledzi, wyłamywane, wentyle 4 sztuki a nie 8. Z krux napisali że to na chybił trafił dają. O montowaniu AiO na topie można zapomnieć ( na froncie nie zalecają używania ich wentyli czyli wszystkie wentyle do wymiany jeśli ktoś chce mieć wszystkie takie same). W przypadku tyłu, montowanie kart rozszerzeń to dramat. Pokrzywione, nie da się wejść śrubokrętem trzeba majtać blachą żeby coś odkręcić. Wentyle niby ciche ale jednak nie do końca. I jak inni wspominają lubią czasem świecić w 3 kolorach jak mają kaprys. No i ta niebieska dioda od zasilania co rozświetla cały pokój. Widok strugi światła UFO w filmach lat 80. Co do miejsca na kable, przy sumpremo fm2 i taśmowych kablach to nawet sporo.
- ZALETY:
- + Cena
- + Jakość
- + Ilość wentyli
- + Piwnica
- + Ładne wentylatory
- + Bogate wyposażenie jak na 250zl
- + Przepiękne panele ze szkła dymionego
- WADY:
- - Tylny panel
- - 4 śruby na karty rozszerzeń z tyłu
- - Przycisk LED i złącze usb c to atrapy
- - Nie każdy otrzyma 8 wentylatorów
- - Nieprzyjemne dla AiO (jeśli rozważasz)
W zestawie z nią można (lecz nie zawsze tak jest) otrzymać dodatkowe 4 wentylatory. A pewnie powstanie teraz pytanie dlaczego. Otóż te wentylatory oczywiście mają podświetlenie, podświetlenie na które nie można w żaden sposób oddziaływać. Dlatego też czasem dostaniemy inne, które mają tylko jeden efekt. Jeśli wentylatory kręcą się bardzo wolno, podświetlenie albo nie będzie świecić w ogóle albo tylko pewna część będzie się podświetlać w stałym kolorze dopóki wentylator nie wskoczy na obroty i nie dostanie wyższego napięcia. Gdy wentylatory kręcą się bardzo szybko, podświetlenie staje się jaśniejsze.
Co do moich przygód z nią:
Brakowało mi 2ch otworów do przykręcenia płyty głównej, musiałem nawiercić obudowę i je nagwintować.
Od góry zamontowałem chłodnice 240mm lecz miałem lekki problem z płytą główną - Aorus B450 Elite.
Musiałem na ścisk ułożyć chłodnicę przesuwając ją na maksa do przodu i dociskając plastik (dekoracyjny plastik z backplate'a) w górnym lewym miejscu żeby wszystko się zmieściło i żeby wentylatory nie chaczyły o pamięci RAM.
Gdyby obudowa była wyższa o ten centymetr to nie byłoby żadnego problemu.
Musiałem też się nieźle namęczyć z podpięciem dysków 2.5" i innymi kablami które przechodzą przez te bardzo małe wnęki na kable - po prostu brakowało miejsca. Ten problem może być strasznie denerwujący na zasilaczach z bardzo sztywnymi kablami. Przez to też musiałem kabel zasilający kartę graficzną puścić w dół a nie zawinąć go do góry i przeprowadzić przez wnękę bo po prostu nie było na to miejsca. Teraz karta graficzna mi lekko osiada bo ją kabel ciągnie.
Co do dysków 3.5" - przez to że nie ma żadnego ogumienia w celu ich wyciszenia, podczas pracy mogą być głośne.
Śledzie z tyłu obudowy są wyłamywane a nie odkręcane. Trzeba się trochę z nimi namęczyć bo mocno się trzymają. Dodatkowo pierwszego śledzia nie ma co wydaje się dla mnie dziwne ponieważ przez to osiada się kurz na spodzie karty graficznej. Ja sobie w warsztacie stworzyłem zaślepkę i tego problemu już nie mam ale musiałem o tym wspomnieć.
Po uruchomieniu komputera możemy zauważyć 2 dioy na górnym panelu które ładnie odbijają się od sufitu co może niektórych denerwować. Port USB-C to atrapa co mnie trochę zdenerwowało. Przycisk od LEDów można sobie podpiąć pod drugi reset jakby ktoś chciał.
Szkło hartowane jest przyciemnione dzięki czemu środek obudowy wygląda bardziej elegancko.
Czyszczenie przedniego filtra jest męczące. Muszę go czyścić co najmniej raz na dwa tygodnie. Wszystko spoko, tyle że żeby go zdjąć to muszę odkręcać i ściągać całkowicie przednie szkło. Czyszczenie pozostałych filtrów (u góry i od zasilacza) jest proste.
Ciekawostka co do przedniego szkła. Po jego zdjęciu można uzyskać o wiele niższe temperatury, nawet o 15 stopni Celsjusza (w moim przypadku).
- ZALETY:
- + cena
- + solidność
- + wygląd
- + przyciemniane panele ze szkła hartowanego
- WADY:
- - podświetlenie dołączonych wentylatorów działa tak jakby nie chciało
- - brakuje otworów do przykręcenia płyty głównej w rozmiarze ATX
- - bardzo mało miejsca na chłodnice u góry przez co wystaje ona na płytę główna
- - wąskie otwory na kable
- - brak ogumienia do dysków 3.5"
- - wyłamywane śledzie i brak jednego nad kartą graficzną
- - oślepiające diody power i hdd
- - port USB-C to atrapa
- - czyszczenie przedniego filtra nie jest proste
- - słaba cyrkulacja powietrza od przodu obudowy
- ZALETY:
- + Cena
- + Miejsce
- + Filtry kurzowe
- + Design
- WADY:
- - Jakość wykonania
- - Niekompatybilne rgb w wiatrakach
- ZALETY:
- + pojemna
- + wygląd
- + ciche i wydajne śmigła
- + solidna budowa
- + dwa panele ze szkła hartowanego
- + dużo miejsca na organizacje okablowania
- + łatwy demontaż i czyszczenie filtrów kurzowych
- + cena
- WADY:
- - brak