Obudowa Corsair Graphite 760T (CC-9011073-WW)
Opis produktu
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.

Full Tower
Obudowa komputerowa typu Full Tower to bardzo duża konstrukcja przeznaczona dla serwerów oraz profesjonalnych układów. Jej przestrzeń wewnętrzna umożliwia instalację wielu zróżnicowanych podzespołów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować dwie karty graficzne, czy kilka dysków twardych. Zdecydowaną zaletą obudowy Full Tower jest doskonały system chłodzenia. To znakomity wybór dla użytkowników, którzy poszukują zaawansowanych rozwiązań i często wymieniają elementy konfiguracji sprzętowej.

Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą, więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.

Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.

Wysokość układu chłodzenia do 17 cm
Obudowa komputerowa, która pozwoli na instalację układu chłodzenia CPU o wysokości do 17 cm sprawdzi się idealnie przy budowie konfiguracji komputerowej o wielu zastosowaniach. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł dobrać kompatybilne modele wentylatorów o różnych parametrach. Wśród nich znajdziesz zarówno proste układy przeznaczone do chłodzenia urządzeń biurowych, jak i te bardziej zaawansowane, które znajdziemy w jednostkach dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych.

USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przenosimy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Podobnie jak wszystkich przypadkach Corsair, 760T przeznaczony jest do systemu wysokiej wydajności buduje i wysokowydajne systemy wymagają skomplikowanego chłodzenia. Istnieje osiem mocowania wentylatorów, na górze, z przodu, na dole i radiator montowanych z tyłu.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(8)- ZALETY:
- + Wielka
- + Super wyglad
- + Mozliwosc montazu chlodzenia wodnego
- + Opakowanie (pianka zamiast styropianu) i stylowy woreczek na obudowe
- WADY:
- - Ludzie narzekaja ze obudowa jest malo stabilna i sie gnie. Po czesci mozna sie z tym zgodzic ale dla osob ktore nie chca zdecydowac sie na ta obudowe wlasnie z tego powodu chcialbym napisac, ze naprawde nie ma sie o co martwic. Zlozona obudowa pewnie stoi i nie ma mowy o jakim kolwiek gieciu.
Obudowa jest przestronna i znajdziemy w niej miejsce na wiele komponentów. Co do stabilności, co do której widziałem, że były zastrzeżenia, to nie ma o tym mowy - obudowa solidna, sztywno stoi i blacha się nie gnie. Nieco za bardzo elastyczne są panele boczne z plexi - trzeba przytrzymywać jeden z krańców - najczęściej dolny - aby drzwi dobrze się zamknęły - operowanie samą rączką nie jest tutaj skuteczne.
Instrukcja trochę myląca w dwóch przypadkach: nie da się tak łatwo wyciągnąć zaślepki górnej pod napęd optyczny. Jeden z forumowiczów pisał, że musiał zdemontować panel przedni napędu. Też o tym myślałem, ale w końcu zrezygnowałem i zamontowałem poziom niżej.
Klatki napędy 5,25 też tak prosto się nie wymontowuje jak pokazane jest w instrukcji, bo nie można odkręcić dwóch śrub w niej pokazanych, które ją trzymają - zasłania je krawędź obudowy. Dopiero jak odkręcimy całe łoże, na którym jest klatka (śruby od spodu obudowy), wtedy da się wyciągnąć (łoże trzeba znowu przykręcić).
Świetne umiejscowienie USB 3.0 i 2.0 oraz przycisków i wejść słuchawki/mikrofon. Tego oczekiwałem.
Wiatraki ciche przy 8RPM, 1200 już daje za duży hałas.
System ułożenia kabli jest w porządku.
Ogólnie jak dla mnie trochę za droga. Tak 150 zł mogłaby być tańsza, wtedy cena bardziej byłaby adekwatna do tego, co dostajemy - dla mnie taka fair price to 550 PLN.
Bardzo komfortowa budowa.
- ZALETY:
- + Duża
- + Wygodny dostęp
- + Dużo miejsca na dyski
- WADY:
- - Duża i Ciężka
Wszystko możesz zobaczyć na załączonych zdjęciach.
- ZALETY:
- + Duża
- + Cena
- + Wygodny dostęp
- + 4 kieszenie na dyski SSD
- + Dodatkowe miejsce na wiatraki
- + Epicki wygląd z podświetleniem
Raczej nie jest to obudowa dla wszystkich ponieważ ogromna ilość miejsca wewnątrz przekłada się na spore rozmiary zewnętrzne.
Z tyłu dużo miejsca na ładne ułożenie kabli i dodatkowe sterowniki wiatraków lub hub usb.
Jest bardzo stabilna. Dość ciężka.
Dla mnie osobiście miłą odmianą jest to że przyciski power/reset i usb są umieszczone na górze.
Wentylatory dobrej jakości, mimo ustawienia na pełne obroty są praktycznie niesłyszalne spod biurka.
Wygodny sposób otwierania paneli bocznych, nie trzeba męczyć się ze śrubkami.
W przypadku montowania radiatora na górze, warto zdjąć maskownicę ponieważ można ugrać tym parę stopni temperatury. Z założoną tragedii nie ma ale procesor jest wyraźnie cieplejszy i wentylatory też muszą mieć wyższe obroty.
Posiada jedną maskownicę napędu optycznego jednak przycisk w tej maskownicy umieszczony jest tak że napęd można nim tylko otworzyć. Aby go zamknąć trzeba popchnąć tackę.
Warto również zaznaczyć że aby tej maskownicy użyć to trzeba trochę pokombinować z montażem samego napędu. Ja musiałem zdemontować mu cały front i założyć jak już był na miejscu ale może być to też kwestia napędu jaki posiadam a nie samej obudowy czy maskownicy.
Bardzo ładnie wygląda z dodatkowym podświetleniem RGB wokół bocznego okna.
Była dobrze fabrycznie zapakowana do transportu.
- ZALETY:
- + Duża
- + Miejsce na radiator nawet 360
- + Filtr na wlocie powietrza do zasilacza
- + Przednie IO na górze
- + Ciche wentylatory
- + Ładne podświetlenie
- + Duże okno na boku
- + Sposób otwierania panelu bocznego
- + Maskownica napędu optycznego
- + Pianki jako zabezpiecznie do transportu zamiast styropianu
- WADY:
- - Górna maskownica dość mocno dusi radiator od chłodzenia wodnego
- - Przycisk maskownicy napędu optycznego jest w stanie ten napęd tylko otwierać
- ZALETY:
- + Dużo miejsca, design, wykonanie.
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Ergonomia i łatwość dostępu przez otwierany panel boczny
- + Duża przestrzeń wewnątrz obudowy, wiele miejsc na dyski
- WADY:
- -Po roku czasu zauważyłem jeden drobny szczegół, że z przodu i na górze obudowy w miejscach, gdzie montuje się wentylatory przydałaby się jeszcze jakaś ochronna warstwa materiału nie przepuszczająca kurz do wnętrza obudowy.
Pytania i odpowiedzi
(1)Mam pytanie czy zmieści się chłodnica od Corsair H115i na górze obudowy?. W opisie pisze równiesz że na górze obudowy można zamontować wentylatory 3mm 120mm a na mojej chłodnicy mam 2x 140mm,czy niebędzie problemu z tą chłodnicą.