Obudowa Cooler Master Cosmos C700P Black Edition (MCC-C700P-KG5N-S00)
Opis produktu
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.

Full Tower
Obudowa komputerowa typu Full Tower to bardzo duża konstrukcja przeznaczona dla serwerów oraz profesjonalnych układów. Jej przestrzeń wewnętrzna umożliwia instalację wielu zróżnicowanych podzespołów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować dwie karty graficzne, czy kilka dysków twardych. Zdecydowaną zaletą obudowy Full Tower jest doskonały system chłodzenia. To znakomity wybór dla użytkowników, którzy poszukują zaawansowanych rozwiązań i często wymieniają elementy konfiguracji sprzętowej.

Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą, więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.

Extended ATX (e-ATX)
Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą, więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.

USB Typ-C
Obudowa została wyposażona w gniazdo USB-C. To podwójnie symetryczny port, który umożliwia błyskawiczne przesyłanie dużych pakietów danych, a także ładowanie smartfonów i innych urządzeń. Ze względu na obustronnie symetryczny kształt portu, z łatwością podłączysz do niego przewody i akcesoria.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
COSMOS C700P, to obudowa Full-Tower firmy Cooler Master posiadająca nowoczesny wygląd, który może przypaść do gustu osobom ceniącym sobie design komputera.
Została wykonana z wysokiej jakości komponentów oraz oferuje funkcjonalność, która powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.
Cała konstrukcja ma wymiary 639 x 306 x 651mm, a w jej wnętrzu znalazło się miejsce na płytę główną w formacie Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX.
Oprócz tego użytkownik może w niej zamontować kartę graficzną o maksymalnej długości 490 mm oraz układ chłodzenia o wysokości do 198 mm.
Na karty rozszerzeń przewidziano 8 slotów.
Cała konstrukcja została starannie wykonana z wysokiej jakości komponentów, ważąc 22.2 kg.
Nie zabrakło również bocznego okna.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(4)Do konkretów :
Zgodnie z zaleceniami o budowie "komina" z tej obudowy przystapiłem do prac, dodatkowo sugerując się <div class="youtube-parser-widget ik-lazy-load-wr"><div class="youtube_player ik-lazy-load" data-video-id="sTn9ZF6e3-Y" data-lazy-src="https://img.youtube.com/vi/sTn9ZF6e3-Y/sddefault.jpg"><div class="youtube_player-play"><i class="fa fa-play" aria-hidden="true"></i></div></div></div>?t=792 Oficjalnym filmikiem CM. Zgodnie z nim, powinienem móc zmieścić zasilacz pionowo na froncie u góry - tak by zasysał powietrze przez front kratkę, odwrócić tray na płytę śledziami PCI do góry i cieszyć się budową komina. Niestety, już na wstępie przy oględzinach po odpakowaniu brakowało 2 gumek na nodze, oraz okazało się, że te fantastyczne drzwiczki kryją pod sobą (oba panele boczne) niezłą szczelinę, kompletnie nie uszczelnioną, na 3mm. Zacząłem ją rozkręcać i zaczęło się kolejne zło - lakier na piwniczce schodził przy okręcaniu śrubek - to potwierdzony na forach problem tej obudowy - do dziś nie wyeliminowany - lakier po prostu się nie trzyma, jakby ktoś na złość nie odtłuścił powierzchni przed malowaniem. Po kilku godzinnych trudach udało mi się zamontować to mniej więcej jak chce - kratka jaką mamy założyć na tył w miejsce kratki na wentyl i kratki obok śledzi (jeden kawałek ramki) jest kompletnie nieofiltrowana, mało to, zostaje dziura na koszyk od zasilacza (genialnie przemyślane.....) Wszędzie są szczeliny, pomiędzy każdym panelem konstrukcyjnym. Wnętrze ramy tworzy idealny kwadrat, więc nie da się tego źle złożyć. Ile rolek taśmy zejdzie na uszczelnianie - nie wiem, wiem natomiast że piwniczka oryginalna nadaje się na śmietnik, bo założyć coś takiego w obudowie to wstyd. Całość obudowy zajeżdża Aliekspresem na kilometr, najwięcej w tym wszystkim ważą.... PLASTIKI. Jest spory potencjał, ale wykonanie leży i kwiczy, twórcy nie wiedzą czym jest "komin" i wg instrukcji każą włożyć zasilacz standardowo lub na górze (jak w starych obudowach z lat 90-tych), dzięki czemu o efekcie komina można zapomnieć. Ulożenie tego jak w wideo jest niemożliwe, chyba że BEZ KABLI, żeby przełożyć kabel zasilający trzeba zrobić dziurę na tyle topu.
- ZALETY:
- + Może wygląd
- WADY:
- - kompletnie niefunkcjonalna
- - źle zaprojektowana
- - instrukcja wprowadza w błąd
- - PR wie najlepiej jak składa się komputery bez kabli
- - Tragiczna jakość lakieru
- - kompletnie nieszczelna (nie wiem po co filtry
- - jak szczeliny są na każdym kroku)
- - wybrakowany egzemplarz w moim wypadku
- ZALETY:
- + Bardzo pojemna
- + Piękny design
- + Jakość wykonania
- + Naprawdę się nie kurzy pomimo wielu szczelin
- WADY:
- - Jak dla mnie brak bo spełnia swoje zadanie w 100%
- ZALETY:
- + Możliwość aranżacji wnętrza wedle upodobań.
- + Mieszczą się naprawdę duże chłodzenia wodne. Ja mam zainstalowane na górze NZXT Z73 i jest miejsce.
- + Wszystkie zbedne elementy można schować i nie są widoczne.
- + Ramiona na zdjęciach wydają się może na plastikowe. Nie nic z tych rzeczy są metalowe i masywne więc nie ma stresu że się ułamią gdy będziemy zmuszeni przenosić komputer.
- + Bardzo dobra cyrkulacja powietrza i komuter wraz z chłodzeniem nigdy nie przekroczył mi temp. 45'C i nawet wtedy nie było go słychać by zmuszał wentylatory do bardziej efektywnej pracy.
- WADY:
- - Nie wiem czy u mnie tylko tak jest ale jeśli na płycie włączymy płynne przejście kolorów z jednego w drugi to na obudowie nie bedzie płynnego przejścia a przeskok pomiędzy kolorami. Za tą cene powinni to zrobić dobrze.
- - Paski LED nie posiadają możliwości ustawienia koloru żółtego/pomarańczowego - co mi popsuło możliwość aranżacji całości a chciałem pod płytę TUFa zrobić oświetlenie żółte. Zamiast ustawionego żółtego jest inny odcień po prostu zielonego. Irytujące za tą cenę.
- - Podsumowując - oświetlenie jest najsłabszym elementem tej konstrukcji.
- Wyłamanie kraty pod meshem na topowym filtrze, tak by mieściła się wtyczka od zasilacza (kątowa)
- Tylna krata (ta całkowita, dodawana dodatkowo, z 2 przepustami na kable, bez żadnych wycięć) w 40% oklejona czarną taśmą, zostawiony otwór na 2 x 140mm zakryty górnym filtrem magnetycznym z poprzedniej obudowy (MC500)
- Specjalnie dokupowane uszczelki samoprzylepne wzdłuż obu paneli bocznych, różnej grubości (panele zginają się ku frontowi)
- Zrobione zaczepy na przedni tray do wentylatorów
- Uszczelnienie front panelu pozostałymi uszczelkami.... tak, tam też były szczeliny na ponad 3mm....
- Dodatnie 2 warstw siatki z moskitiery pomiędzy ramy meshowych paneli a metalowe siatki.
- Stworzenie 2 uchwytów na wentylatory na topie
TERAZ jest ok, obudowa praktycznie nie kurzy się w środku. Link do fotek :
https://photos.app.goo.gl/w1u4iENyK6bCcPGb6