Dysk SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-1TT-C)
BESTSELLER!Opis produktu
Dysk, który sprawdzi się nawet do zastosowań profesjonalnych - 1 TB
Dysk o pojemności 1 TB to bardzo dobry wybór. Zapewni on sporą przestrzeń do magazynowania danych i dość miejsca zarówno na różnorodne projekty, jak również na zdjęcia, filmy i programy.
Pojemność nominalna | Pojemność rzeczywista | Liczba zdjęć1 | Liczba plików mp32 | Liczba godzin filmów FullHD3 |
500 GB | 466 GB | 155 333 | 133 000 | 117 |
1 TB | 931 GB | 310 333 | 266 000 | 233 |
2 TB | 1863 GB | 621 000 | 532 286 | 466 |
3 TB | 2794 GB | 931 333 | 798 286 | 699 |
4 TB | 3725 GB | 1 241 667 | 1 064 286 | 931 |
1Zdjęcie = 3MB 2mp3 = 3,5MB 31h filmu FullHD = 4GB
Format M.2 2280
Dyski SSD o formacie M.2 powstały z myślą o zastosowaniu minimalistycznych rozwiązań. Ich rozmiary przypominają niewielką kartę i znajdą zastosowanie przy konstrukcji komputerów z mniejszą obudową. Decydując się na zakup dysku SSD M.2, możesz wybrać jedną z kilku długości. Im dłuższy dysk, tym więcej kości pamięci można zainstalować. Przy wyborze dysku SSD powinieneś dokładnie sprawdzić, czy Twoja płyta główna wyposażona jest w odpowiednie wejście. Szeroka oferta pozwoli na wybór sprzętu wielu producentów.

Interfejs PCI-Express NVMe
Interfejs określa typ złącza, jakim dysk SSD łączy się z naszym komputerem. W przypadku PCI-Express mamy do czynienia z uniwersalnym złączem, które pozwala na przesyłanie danych z dużą prędkością. Dyski o takim rodzaju połączenia, które wspierane są technologią NVMe charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością i stanowią doskonałą opcję dla wymagających użytkowników. Na dużą uwagę zasługuje błyskawiczna wymiana plików pomiędzy dyskami NVMe. Szeroka oferta obejmuje sprzęty wielu różnych producentów.

Odczyt danych na poziomie 3500 MB/s dla najbardziej wymagających użytkowników
Tylko niektóre dyski SSD oferują prędkość odczytu danych na tak wysokim poziomie. To prawdziwa elita wśród nośników SSD, a także rozwiązanie po które warto sięgnąć, gdy liczy się bardzo szybkie działanie komputera, systemu, gier i programów. Bez względu na to, czy szukasz dysku pod system, a może raczej do prac projektowych lub gier, to może być bardzo dobry wybór.

Szybki zapis danych na poziomie 3000 MB/s
Tylko najlepsze dyski SSD mogą zaoferować tak wysoką prędkość zapisu danych. Nośnik ten umożliwia zapis z prędkością na najwyższym poziomie, co czyni go idealnym wyborem do profesjonalnych zastosowań. Dysk o tych parametrach warto wybrać do zaawansowanych prac graficznych i projektowych, do gier i animacji. Takie parametry działania dysku uczynią pracę przy komputerze zdecydowanie bardziej komfortową.
Trzy-bitowa pamięć TLC
Pamięć TLC, czyli Triple Level Cell pozwala na zapisywanie do trzech bitów informacji w jednej komórce. To sprawi, że pojemność kości zwiększa się, a nie ulegają zmianie jej rozmiary. Prędkość odczytu i zapisu danych stoi na przyzwoitym poziomie. To relatywnie niedrogie rozwiązanie, dlatego tego typu pamięć cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Szeroki wybór dysków SSD wyposażonych w omawianą technologię pozwoli idealnie dobrać sprzęt do oczekiwanych funkcji i zastosowań.

Klucz typu M
Klucze są to specjalne nacięcia, jakie znajdziemy na karcie dysków SSD o formacie M.2. Dzięki temu nie podłączymy dysku do złącza, która okaże się niekompatybilne. Krawędziowe złącze z kluczem typu M może obsłużyć protokół SATA oraz PCIe. Należy wziąć pod uwagę, że w przypadku PCIe możemy liczyć na obsługę, która odpowiada standardowi PCI x 4, czyli 2000 MB/s. Warunkiem jest możliwość obsługi tej prędkości przez system. Aby wybrać odpowiedni dysk, który możemy połączyć z płytą główną, należy sprawdzić jej specyfikację techniczną.
Szyfrowanie sprzętowe
Szyfrowanie danych to operacja, która polega na zabezpieczeniu ich przed dostępem niepowołanych osób. W przypadku dysków SSD napęd wyposażono w mechanizm szyfrujący cały dysk. Proces szyfrowania odbywa się automatycznie przy zapisie danych. To bardzo skuteczna technologia. Należy pamiętać, że utrata ustalonego hasła może skutkować trwałą utratą danych. Bogata oferta obejmuje zarówno urządzenia z opcją szyfrowania sprzętowego, jak i takie, które jej nie posiadają. Wybór jest oczywiście kwestia osobistych preferencji.

Długi czas pracy urządzenia
Każdy dysk SSD ma określony, nominalny czas działania. Im jest on dłuższy, tym wyższa trwałość oraz dłuższa sprawność nośnika. Ten dysk ma trwałość 2 miliony godzin. To oznacza wysoką sprawność nośnika przez bardzo długi czas. Poszukując dysku do komputera domowego, biurowego lub gamingowego, można więc wybrać właśnie ten model.
Dysk SSD XPG GAMMIX S11 Pro PCIe Gen3x4 M.2 2280
CHŁODZENIE NAWET PRZY ZAWROTNYCH SZYBKOŚCIACH
Dzięki bardzo szybkiemu interfejsowi PCIe Gen3x4 i obsłudze NVMe 1.3 dysk GAMMIX S11 Pro zapewnia zawrotne szybkości odczytu/zapisu sięgające aż 3500/3000 MB na sekundę. Dysk S11 Pro jest ponadto pokryty radiatorem, który obniża jego temperaturę o maks. 10°C. Pamięć flash 3D NAND, buforowanie SLC, bufor DRAM, ochrona danych E2E (ang. End-to-End) i technologia LDPC ECC zapewniają duże szybkości i integralność danych nawet w przypadku intensywnych gier, renderowania, przetaktowywania i innych wymagających zastosowań.
- Przełomowa wydajność
- Chłodzenie nawet w obliczu walki
- Szybsza droga do zwycięstwa
- Pamięć flash 3D NAND — większa pojemność to więcej gier
- Integralność, bezpieczeństwo i stabilność danych
- 5-letnia gwarancja

Przełomowa wydajność
- Interfejs PCIe Gen3x4 : odczyt/zapis do 3500/3000 MB/s
- Obsługa NVMe 1.3
- Pamięć flash 3D NAND nowej generacji : większa pojemność, wytrzymałość i efektywność energetyczna
- Format M.2 2280 odpowiedni dla komputerów stacjonarnych na bazie najnowszych platform Intel i AMD
- Stworzony dla profesjonalistów : idealny dla graczy, entuzjastów PC, overclockerów i osób zajmujących się zawodowo renderowaniem wideo

Chłodzenie nawet w obliczu walki
Radiator o wyglądzie inspirowanym samochodami sportowymi sprawia, że dysk S11 Pro wygląda znakomicie i się nie przegrzewa. W porównaniu z dyskami SSD M.2 bez radiatorów temperatura dysku S11 Pro jest niższa o maks. 10°C, co zapewnia większą stabilność systemu.

Szybsza droga do zwycięstwa
Buforowanie SLC i bufor DRAM powodują, że dysk S11 Pro zwiększa szybkość odczytu/zapisu do 3500/3000 MB/s i zapewnia wydajność losowego odczytu/zapisu na maks. poziomie IOPS 390K/380K. Zarówno w przypadku uruchamiania, grania w gry, jak i przesyłania dużych plików dysk S11 Pro wykonuje zadania szybko i efektywnie.

Pamięć flash 3D NAND — większa pojemność to więcej gier
Dzięki zaawansowanej pamięci flash 3D NAND dysk S11 Pro oferuje większą pojemność, wynoszącą maks. 1 TB, zapewniając jednocześnie większą wydajność, wytrzymałość i wysoki współczynnik TBW (ang. Total Bytes Written).

Integralność, bezpieczeństwo i stabilność danych
Dysk GAMMIX S11 Pro obsługuje technologię kodu korekcji błędów LDPC (ang. Low-Density Parity-Check) do wykrywania i korekty szerszego zakresu błędów danych, co zapewnia większą dokładność transferu danych. Jednocześnie ochrona danych E2E (ang. End-to-End) i technologia RAID Engine odpowiadają za bezpieczeństwo danych oraz większą stabilność transmisji.

5-letnia gwarancja
Każdy element dysku GAMMIX S11 Pro przeszedł dokładne procedury kontroli jakości, testowania i certyfikacji. Dysk GAMMIX S11 jest objęty 5-letnią gwarancją.

Specyfikacja techniczna
Opinie
(93)Należy jednak pamiętać, że to dysk z komórkami TLC, czyli po zapełnieniu pewnej ilości danych, jego transfer zapisu może mocno spaść (z tego co wyczytałem w testach, nawet poniżej 1000 MB/s). Jest to domena wszystkich dysków TLC i ciężko uznać to jako ogromną wadę - wiedziałem na co się piszę, kupując dysk TLC. Transfer odczytu jednak powinien pozostać na stałym poziomie 3500 MB/s, a ten parametr jest zdecydowanie ważniejszy w codziennym użytkowaniu. Biorąc pod uwagę, że ten dysk jest około dwukrotnie tańszy niż dyski MLC, nie jest to moim zdaniem zbyt poważnym minusem.
Dysk mocno się nagrzewa, ale przy tych transferach to nic dziwnego.
Drobny minus, za brak śrubki montażowej. Musiałem szukać tych dostarczonych do płyty głównej. Moim zdaniem śrubka powinna być dołączona wraz z dyskiem - bez niej przecież dysku w ogóle nie podepniemy do złącza.
- ZALETY:
- + Bardzo dobra prędkość odczytu (3500 MB/s)
- + Dobra prędkość zapisu (nawet do 3000 MB/s
- + w zależności od zapełnienia)
- + Świetnie wyceniony
- WADY:
- - TLC
- - Brak śrubki montażowej
https://www.adata.com/upload/downloadfile/Datasheet_XPG%20GAMMIX%20S11%20Pro_EN_20191224.pdf
Ale z tabelki wynika ze nie ma istotnych roznic miedzy 2TB a 1TB