Zestaw do fizyki magnetyzmu i elektroniki
Laboratorium eksperymentów fizycznych Teenii STEM z podstawowymi obwodami do nauki elektryczności, magnetyzmu i elektroniki, odpowiednie dla dzieci Zestaw startowy uczniów szkół średnich i średnich
Laboratorium fizyki Teenii STEM do eksperymentów z podstawowymi obwodami do nauki elektryczności, magnetyzmu i elektroniki, odpowiednie dla dzieci, uczniów gimnazjum i liceum, zestaw startowy
Świetny prezent dla chłopców i dziewcząt: zestaw naukowy do nauki podstawowych zasad działania obwodów elektrycznych oraz elektryczności i magnetyzmu poprzez eksperymenty z 50 przedmiotami, w tym 40-stronicowy kolorowy podręcznik (podręcznik z ilustracjami w języku niemieckim). Pomysły na prezenty na urodziny, dzień dziecka i święta
Prawdziwe komponenty zamiast abstrakcyjnych
W przeciwieństwie do innych abstrakcyjnych zestawów, które zabawiają dzieci, ale z trudem uczą lub rozumieją podstawowe pojęcia, ten zestaw jest niezwykle praktyczny i możesz sam zobaczyć, czego się uczysz. Czytając instrukcję i wykonując eksperymenty, dzieci poznają podstawowe zasady tworzenia obwodów szeregowych i równoległych; rysowanie schematów; związek między napięciem, prądem i rezystancją; efekt magnetyczny prądu elektrycznego itp. Dzięki temu zestawowi dzieci poznają zasady działania obwodów elektrycznych i zrozumieją, dlaczego działają one w taki a nie inny sposób. Co więcej, dzięki dużej liczbie elementów w połączeniu z tym, co można znaleźć w domu, możliwe jest przeprowadzenie około stu eksperymentów bez przestrzegania instrukcji zawartych w instrukcji
ROZDZIAŁ 1 - Włącz żarówkę
W tym rozdziale zostaniesz poproszony o spróbowanie zapalenia żarówki za pomocą tylko jednej baterii AA i sznurka. Z tego eksperymentu dowiesz się, czym jest obwód i jak powstaje. Dzięki temu projektowi, który wygląda na łatwy, ale w rzeczywistości wymaga myślenia, użytkownicy poznają warunki powstawania prądu w obwodzie elektrycznym.
ROZDZIAŁ 2.8 - Obwody szeregowe i obwody równoległe
W tych rozdziałach dowiesz się, jak podłączyć obwód szeregowy i obwód równoległy z bateriami, żarówkami, przełącznikami i przewodami. Tworząc obwody, nauczysz się odróżniać obwody szeregowe od obwodów równoległych, poznasz podstawowe zasady, którym podlegają, oraz sposób ich wykorzystania w fizyce świata rzeczywistego.
ROZDZIAŁ 3.7 - Korzystanie z amperomierza i woltomierza
W tych rozdziałach zostaniesz poprowadzony do pomiaru prądu w obwodzie i spadku napięcia w części obwodu. Z tych ćwiczeń dowiesz się, jak posługiwać się amperomierzem i woltomierzem, jak odczytać odczyt, jak narysować schemat elektryczny oraz czym jest zwarcie.
ROZDZIAŁ 5,6,9,10 - Napięcie, prąd, rezystancja
W tych rozdziałach zapoznasz się z rezystancją i potencjometrami. Przeprowadzając eksperymenty i rejestrując wyniki, tworząc diagramy, zbadasz matematyczne zależności między napięciem a prądem oraz między rezystancją a prądem. W końcu dochodzimy do wprowadzenia prawa Ohma i kończymy te rozdziały pomiarem nieznanej rezystancji metodą prądowo-napięciową.
ROZDZIAŁ 11 - Poznawanie magnesów
Być może zauważyłeś pewne efekty magnetyzmu podczas zabawy z magnesem. W tym rozdziale poznasz ogólne właściwości magnesów.
Kiedy magnes dotyka gwoździa, mniejsze kawałki metalu mogą zostać przyciągnięte do gwoździa, jak pokazano na rysunku. Sam gwóźdź staje się magnesem, który powoduje polaryzację paznokcia. Jeśli usuniesz magnes, gwóźdź straci część swojego namagnesowania i nie będzie już tak przyciągał innych metalowych przedmiotów.
Jeśli dotkniesz magnesem kawałka miękkiego żelaza (niskowęglowego) zamiast gwoździa, po usunięciu magnesu żelazo straci całą swoją atrakcyjność dla innych metalowych przedmiotów. Dzieje się tak, ponieważ miękkie żelazo jest tymczasowym magnesem.
ROZDZIAŁ 12 - Magnetyczne oddziaływanie prądu elektrycznego
Elektryczność i magnetyzm są ze sobą ściśle powiązane. Badanie obu i tego, jak są ze sobą powiązane, nazywa się elektromagnetyzmem. W tym rozdziale zostaniesz poproszony o podłączenie obwodu i umieszczenie obok niego kompasu. Gdy zamkniesz pętlę, zauważysz, że igła kompasu zmienia kierunek wskazywania. Można teraz wyciągnąć wniosek z eksperymentu, że przepływ prądu może generować pole magnetyczne. W tym rozdziale dowiesz się również, jak korzystać z pierwszej reguły prawej dłoni, aby określić kierunek pola magnetycznego wytwarzanego przez pętlę z drutu przewodzącego prąd lub solenoid oraz jak korzystać z drugiej reguły prawej dłoni, aby określić kierunek pola magnetycznego wytwarzanego przez elektromagnes.
ROZDZIAŁ 13 - Elektromagnes
W tym rozdziale obsłużymy elektromagnes i zobaczymy, ile spinaczy przyciągnie, gdy zmieniają prąd lub usuwają żelazny rdzeń solenoidu. Na podstawie eksperymentu zbadamy czynniki wpływające na siłę pola magnetycznego elektromagnesu.
ROZDZIAŁ 14 - Siły działające na prądy w polach magnetycznych
Przypomnij sobie w rozdziale 12, że przewodnik z prądem jest otoczony polem magnetycznym. W tym rozdziale umieścimy magnes trwały w pobliżu przewodnika. Gdy zamkniesz pętlę, zauważysz, że przewodnik oddala się od swojej pierwotnej pozycji. Dzieje się tak, ponieważ pole magnetyczne wokół przewodnika z prądem może oddziaływać z istniejącym polem magnetycznym magnesu trwałego, powodując siłę działającą na przewodnik. W tym doświadczeniu zbadamy siły działające na prądy w polach magnetycznych i nauczymy się, jak wykorzystać trzecią regułę prawej ręki do określenia kierunku siły działającej na przewód z prądem w polu magnetycznym.
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu