Zasilacz Thermaltake Thermaltake Smart 500W RGB (PS-SPR-0500NHSAWE-1)
Opis produktu
Moc 500W
Moc zasilacza to niezwykle istotny parametr, który oznacza ilość energii, jaką można dostarczyć do podzespołów komputera. Mniej zaawansowane sprzęty, których głównym przeznaczeniem jest praca biurowa, najczęściej mogą być zasilane przez moc 500W. Należy jednak dokładnie to sprawdzić. Wystarczy zsumować zapotrzebowanie na energię wszystkich komponentów. Prostym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora, który bez trudu znajdziemy w internecie. Wybór odpowiedniego zasilacza ma duży wpływ na bezpieczną pracę komputera.
80 Plus
Certyfikat zasilacza określa pewien standard, jakim charakteryzuje się urządzenie. Dokładniej chodzi o jego sprawność, co przekłada się na wydajność i komfort pracy. Dokonuje się pomiaru sprawności zasilacza przy danym obciążeniu W przypadku certyfikatu 80 Plus zarówno dla obciążenia 20%, 50% oraz 100% sprawność powinna wynosić minimum 80%. Certyfikowane zasilacze polecane są wszystkim użytkownikom, a w szczególności posiadaczom mocniejszych konfiguracji sprzętowych.

Brak modularnego okablowania
W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będa wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Podświetlenie
Wielu użytkowników bardzo często modyfikuje swoje komputery. Stawiają nie tylko na nowoczesne podzespoły, ale również estetykę komponentów. Jednym z elementów, które mogą znacznie poprawić wygląd komputera jest podświetlany zasilacz. Dzięki temu sprzęt będzie wyróżniał się nowoczesnym designem. Należy jednak pamiętać, że aby dostrzec większość podzespołów, powinniśmy wybrać obudowę z przezroczystymi elementami konstrukcji. Umiejętny dobór elementów konfiguracji pozwoli uzyskać bardzo ciekawą kompozycję.

Max. Wydajność wyjściowa 500W
Kolor Czarny
Wymiar (szer. X głęb. X gł.) 86 mm x 150 mm x 140 mm
Certyfikaty bezpieczeństwa CE / CB / TUV / UL / FCC / EAC
Specyfikacja techniczna
Opinie
(26)- ZALETY:
- + Cena
- + Jakość
- + Podświetlenie
- + Kable w oplocie
- WADY:
- - Brak?
- ZALETY:
- + RGB
- + Bardzo cichy.