Udostępnij
Skomentuj

Wyposażenie piórnika – przybory szkolne i akcesoria. Co kupić?

To wydaje się takie proste! Coś do pisania, ołówek, „coś” kolorowego, linijka, gumka i tyle.

Byłoby pięknie, jakby faktycznie piórnik każdego Ucznia mógł tak wyglądać. A tymczasem każdy kolejny próg edukacji oznacza inne wyposażenie! Co kupić, co wybrać, jakiego rodzaju, koloru…dobrze, że nie ma kwestii smaku, bo i bez tego zawrót głowy murowany!

Piórnik szkolny

Od niego wszystko się zaczyna. Nie ma żadnego przepisu na to, jak powinien wyglądać idealny piórnik do szkoły – to kwestia bardzo luźna, zależna od upodobań i zapotrzebowani Ucznia. Przyjęło się, że Pierwszoklasistom bardziej przydaje się piórnik dwukomorowy lub piórnik trzykomorowy, w których zmieszczą się wszystkie niezbędne artykuły szkolne. Może to być piórnik z wyposażeniem lub bez, ważne jednak, by był prosty i wygodny w użyciu, a zarazem pojemny. Dla starszych Uczniów, którzy noszą już mniej przyborów, wystarczy piórnik tuba. Jednokomorowy, pomieści wszystkie niezbędniki, nie będzie zajmował dużo miejsca, a przy okazji może mieć atrakcyjny design, jak np. piórnik Coolpack.

Przybory szkolne do pierwszej klasy

Pojawiają się setki pytań, bo zarówno dla Ucznia, jak i Rodzica, rozpoczęcie nauki w szkole to wielka niewiadoma. Ale wiele placówek wychodzi naprzeciw zestresowanym Rodzinom i udostępnia listy wyprawkowe, znacznie ułatwiające zakupy – są na nich wskazane wszystkie niezbędne artykuły. To bardzo pomocne, ale nie niweluje wszystkich problemów. Kupić piórnik z wyposażeniem czy bez? Jaki piórnik do pierwszej klasy? Można zdecydować się na „gotowca” – piórnik, w którym są już podstawowe przybory szkolne, ale jego zawartość należy sprawdzać i porównywać z innymi, a przede wszystkim, z wymogami szkoły. Piórnik piórnikowi nierówny! A jaki w ogóle kupić? Przede wszystkim duży, wielokomorowy, w którym poza podstawowymi przyborami będzie można schować dodatkowe niezbędniki. Można także zakupić duży piórnik bez wyposażenia i samemu kompletować niezbędniki szkolne.

Klasyczny zestaw przyborów szkolnych

Co powinno się znaleźć w piórniku każdego Ucznia? Wyposażenie będzie nieco inne, w zależności od wieku Ucznia i klasy, do której będzie uczęszczał. Ale największym wyzwaniem jest wyposażenie piórnika pierwszoklasisty! Jak wygląda lista przyborów szkolnych dla najmłodszych Uczniów?

  • Pióra – warto zakupić dwa, by mieć po prostu zapas, choć nie od razu trzeba oba umieszczać w piórniku. Pióro do pisania należy dopasowywać do ręki Ucznia – musi być wygodne w trzymaniu, a przede wszystkim w pisaniu. Warto sprawdzić kilka modeli, ale niekoniecznie trzeba inwestować od razu w najdroższe. Pisanie piórem wymaga wprawy, lepiej na początku ćwiczyć na prostszych piórach.
  • Długopis – alternatywa dla pióra, dla wielu Uczniów jest wygodniejszy w użyciu. Czasem jednak na początku wymagane jest pióro, jednak w żadnym piórniku nie powinno zabraknąć zamiennika.
  • Ołówki – może być potrzebne kilka. Z pewnością przyda się jeden o średniej twardości, ale na zajęcia plastyczne potrzebne mogą być także inne. Powinny być wygodne w trzymaniu. Złym pomysłem będą ołówki automatyczne – ich używanie może przysporzyć problemów niewprawnym, młodym rączkom.
  • Kolorowe kredki – wybór należy skonfrontować z listą wyprawkową. Najczęściej niezbędne są kredki Bambino oraz klasyczne kredki do kolorowania. Nie musi to być od razu zestaw z kilkunastoma kolorami, ale ważne, by zawierał wszystkie podstawowe barwy, by Uczniowi niczego nie zabrakło już na początku.
  • Cienkopisy – zazwyczaj kolorowe, przydadzą się, by zapisać ważną notatkę lub zrobić szlaczek w zeszycie, mogą być także potrzebne na zajęciach plastycznych. Tutaj także na początek warto zakupić jedynie podstawowe kolory. Przyjęło się, że czerwony jest kolorem nauczycieli, z kolei niebieski jest taki sam jak pióro. Ale pozostaje np. zielony, fioletowy czy różowy, które będą się wyróżniały.
  • Zakreślacze – grube, kolorowe mazaki, bardzo przydatne podczas zaznaczania ćwiczeń w książkach lub dla wyróżnienia w zeszycie istotnych informacji. Najpopularniejsze są żółte, pomarańczowe, zielone i różowe i te kolory są w zupełności wystarczające.
  • Gumka do mazania – skoro jest ołówek, przyda się także gumka. Dla przyjemności Ucznia, można zakupić ją w jakimś ciekawym kształcie. Dobrym rozwiązaniem będzie także gumka, którą można umieścić na ołówku.
  • Linijka – przydatna przy podkreślaniu różnych wiadomości oraz po prostu do rysowania prostych linii.

Przybory szkolne dla Licealistów

Będzie ich znacznie mniej niż dla Uczniów młodszych klas. Odpadają kredki, wachlarz kolorowych pisaków i różne rodzaje ołówków (chyba że są wymagane na zajęciach dodatkowych). Wystarczą długopis, ołówek i jeden kolorowy cienkopis czy zakreślacz. Dochodzą jednak inne przybory, przydatne na przedmiotach ścisłych, szczególnie matematyce – cyrkiel szkolny, ekierka i kątomierz.

Wyprawka szkolna – gdzie najlepiej ją skompletować?

Byłoby idealnie, gdyby wszystko udało się kupić w jednym miejscu. I, na szczęście, tak się właśnie da! Pod koniec lata hipermarkety prześcigają się w ofertach na artykuły szkolne, proponują różnego rodzaju promocje, np. zestaw przyborów szkolnych w atrakcyjnej cenie z gratisami, wielopaki lub pojedyncze gadżety, ale o ciekawym wyglądzie – wszystko, by przyciągnąć Klientów, ale też zaspokoić potrzeby Uczniów i Rodziców. Nowością są przybory szkolne dla leworęcznych - jest ich coraz więcej na sklepowych półkach. Przybory szkolne dla Dzieci można kupować także w specjalistycznych hurtowniach, sprzedających artykuły szkolne i biurowe, ale warto porównywać ich ofertę z innymi, gdyż mogą okazać się droższe. Niezawodnym źródłem pozostaje także Internet, gdzie także można kupić wszystko i nawet nie trzeba wychodzić z domu.

Najważniejsza jest lista zakupów. Niezależnie od tego, gdzie się je zrobi, powinny być dobrze zaplanowane i przemyślane. Do kupienia jest sporo, szczególnie, jeśli ma się w domu Pierwszoklasistę, i łatwo o chaos, jeśli nie jest się do końca pewnym, co jest potrzebne. Lista sprawi, że zakupy będą czystą przyjemnością, szczególnie, jeśli biorą w nich udział także sami Uczniowie i mają możliwość wybierania różnych kolorów i modeli niezbędnych artykułów.

Udostępnij
5,0
2 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Dla swoich dzieciaków kupujemy wyprawkę do szkoły w sklepie kleks albo jedziemy do Warszawy wybrać osobiście albo na ich stronie - mają super wybór !
Specjalista Morele | 17:13
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.