Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Wasteland 3 - wymagania sprzętowe

W maju 2020 roku gracze będą mogli zapoznać się z trzecią odsłoną serii Wasteland. Co ich czeka?

Gdy w 2014 roku na rynku pojawiła się kontynuacja gry uznawanej za protoplastę legendarnej serii Fallout, gracze z ogromną chęcią ruszyli do sklepów. I choć Wasteland 2 nie okazał się produkcją z rewolucyjną, został pozytywnie oceniony przez graczy. Twórcy gry postanowili wiec pójść za ciosem i przygotować część trzecią.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Wasteland 3 – informacje ogólne

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon, tytuł skupi się na klimatach postapokaliptycznych. Niezależne studio inXile Entertainment, odpowiadające za produkcję, skupiło się przede wszystkim na wprowadzeniu wielu usprawnień w rozgrywce. Gra została częściowo sfinansowana z kampanii crowdfundingowej.

  • Producent - inXile Entertainment
  • Wydawca - inXile Entertainment
  • Data premiery – 19 maja 2020 roku
  • Platformy – PC, PS4, XONE
  • Tryb gry – single player, multiplayer (Internet – do 2 graczy)
  • Ograniczenia wiekowe – od 18 lat

Choć do oficjalnej premiery gry zostało jeszcze trochę czasu, już teraz dysponujemy wieloma informacjami na jej temat. Dotyczą one nie tylko zarysu fabuły i przygotowanych mechanik, ale także wymagań sprzętowych.

Uwaga!

Gra Wasteland 3 otrzymała kategorię wiekową PEGI 18. Jest ona przyznawana wówczas, gdy w grze pojawia się silna przemoc, pozbawione motywacji zabijanie, a także przemoc na postaciach bezbronnych. Do tego dojść może także narkotyki oraz aktywność seksualna. Informacji na temat ograniczeń wiekowych i opisu scen należy szukać na oficjalnej stronie internetowej gry, a także w lewym dolnym rogi oraz na odwrocie pudełka

Wasteland 3 – fabuła, mechanika, detale

W drugiej części gracze odwiedzili Arizonę, gdzie pokonywali niekończące się piaszczyste pustkowia. Tym razem gra zabierze nas do stanu Kolorado, który został skuty lodem. Wcielimy się w członka Team November, elitarnego oddziału Desert Rangers (Strażników Pustkowia), znanych z dwóch poprzednich odsłon serii. Odpowiadają oni za utrzymywanie porządku w tym postapokaliptycznym świecie.

Historia rozpoczyna się tragicznie, bo od morderstwa partnerów głównego bohatera, którzy razem z nim tworzyli oddział Team November. Gracz zostaje pozostawiony samemu sobie – nie może liczyć na pomoc mieszkańców Kolorado, gdyż ci w ogóle nie wiedzą, że Desert Rangers istnieją. Rozgrywka skupi się więc na wykonywaniu wielu misji, dzięki którym główny bohater budował swoją pozycję w regionie, a także zdobywał zaufanie miejscowej ludności.

Jak podkreślają producenci, w Wasteland 3 każda podjęta decyzja ma mieć znaczenie, toteż finał historii zawsze będzie inny. Seria zdążyła nas przyzwyczaić do tego, że rozgrywka odbywa się tu w rzucie izometrycznym. Najnowsze odsłona nie będzie pod tym względem wyjątkiem.

W grze nie zabraknie walki – rozgrywana będzie ona w systemie turowym. Główny bohater będzie mógł dobierać sobie towarzyszy. Podczas potyczek, niezwykle ważne będą więc umiejętności drużynowe.  Gra ma wyróżnia się rozległym, otwartym światem, który przemierzymy na piechotę lub przy pomocy licznych pojazdów. Do tego wszystkiego dojdzie także znana fanom serii baza strażników. Trzeba będzie ją wybudować i na bieżąco ulepszać. Zapewni ona surowce, ale również pozwoli na komunikowanie się z różnymi grupami działającymi na obszarze Kolorado.

Kolejnym wyznacznikiem jakości gry ma być przebudowany system dialogów. Rozmowy mają być fascynujące i wielowątkowe. W ich trakcie, pojawi się możliwość wykorzystania umiejętności bohatera. Premiera Wasteland 3 została zapowiedziana na 19 maja 2020 roku – gra pojawi się jednocześnie na komputerach osobistych, a także konsolach PS4 oraz Xbox ONE.

Warto wiedzieć!

Studio inXile Entertainment przygotowało nie tylko tryb dla jednego gracze, ale również moduł multiplayer. Pozwala on na kooperację (dwie osoby) i wspólne przechodzenie fabuły. Co ważne, grę można kontynuować także bez partnera, jednak podjęte przez nas decyzję będą rzutowały na całą drużynę.

Wasteland 3 – wymagania techniczne

Choć oprawa graficzna została przygotowana na nowszej wersji silnika Unity, nie można powiedzieć, by miała znacząco obciążyć komputery graczy. Wskazują na to oczywiście oficjalne wymagania, które powinny spełnić nawet starze maszyny.

Jak na nową grę, trzecia odsłona serii Wasteland nie będzie zbytnio wymagająca pod względem sprzętowych. Do jej uruchomienia potrzebny jest zaledwie dwurdzeniowy procesor i przeciętna karta graficzna z 2 GB pamięci własnej.

Oczywiście wartości te będą musiały być wyższe w przypadku uruchomienia średnich i wysokich detali graficznych. Choć rekomendowane wymagania sprzętowe nie zostały jeszcze podane, można przypuszczać, że potrzebny będzie procesor czterordzeniowy (na poziomie Intel Core i5) oraz karta graficzna z 4 GB pamięci własnej. Pamięć RAM w ilości 8 GB powinna okazać się wystarczająca.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:40
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.