Udostępnij
Skomentuj

Termowentylatory i wentylatory do 50 złotych – jakie urządzenie kupić?

Bułka z masłem czy wyzwanie? Sprawdzamy, czy da się kupić dobry wentylator lub termowentylator do 50zł.

Termowentylator a wentylator – czym się różnią?

W skrócie można powiedzieć, że jedno chłodzi, a drugie grzeje. Za chłodny, kojący nawiew podczas upałów odpowiada wentylator, zaś zimą temperaturę podkręci termowentylator. Oba urządzenia działają na podobnej zasadzie. Termowentylator dodatkowo posiada grzałkę, zaś ciepłe powietrze jest wydmuchiwane za pomocą wentylatora. Wiele modeli tych urządzeń mogą działać zarówno zimą, jak i latem – można w nich wyłączyć grzałkę i używać tylko wentylatora. Jak więc widać, wybór odpowiedniego urządzenia będzie zależał wyłącznie od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Ale czy można znaleźć przyzwoity wentylator lub termowentylator do 50zł? Okazuje się, że jest to nie tylko możliwe, ale i całkiem sensowne rozwiązanie.

Polecane termowentylatory i wentylatory do 50 złotych

Termowentylatory i wentylatory do 50 złotych

Wentylatory do 50zł – co wybrać i na co zwrócić uwagę?

Dysponując budżetem w wysokości 50zł, od razu należy założyć, że nie kupi się w tej cenie żadnego cudu techniki. Nie oznacza to jednak, że jest się skazanym na produkty gorszej jakości, nie przynoszące żadnych korzyści. Wręcz przeciwnie – podczas męczących upałów lepiej mieć najtańszy wentylator, niż nie mieć żadnego, dlatego zdecydowanie warto sięgnąć nawet po budżetowe rozwiązania. Żeby wybrać możliwie jak najlepszy wentylator do 50zł, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania oraz opcje regulacji prędkości nawiewu i możliwości obrotu głowicy. To wystarczające, by kupić przyzwoite urządzenie, które sprawdzi się podczas upałów. A który typ wentylatora będzie najlepszy w tej cenie?

  • Jeśli chodzi o wentylator kanałowy – tutaj znajdą się bardzo podstawowe modele, proste zarówno w działaniu, jak i budowie. W zasadzie w przypadku tak niskiej ceny należy przyjąć, że lepszy taki wentylator niż żaden, ale nie ma się co łudzić, jeśli chodzi o dodatkowe opcje. Z kolei o wentylatorze łazienkowym w tej cenie można w zasadzie pomarzyć. Kupi się kratkę wentylacyjną, ale za solidne urządzenie trzeba już zapłacić nieco więcej, szczególnie, jeśli oczekuje się takich opcji, jak czujka wilgoci, czujnik ruchu czy timer. Zdecydowanie warto nieco zwiększyć budżet, niż bawić się w nieskuteczne półśrodki. Są to jednak dość specjalistyczne wentylatory, jeśli natomiast poszukuje się klasycznego wentylatora do pokoju, to sprawa wygląda już znacznie lepiej.
  • Wentylator pokojowy do 50zł – opcje są dwie: wentylator stojący lub wentylator biurkowy. Od razu warto skupić się bardziej na tym drugim typie, bo wybór jest po prostu większy. Można zdecydować się na urządzenie z klasycznym stojakiem lub wentylator z klipsem, a bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie atrakcyjny, przyjemny dla oka wentylator do pokoju dziecięcego. Jeśli chodzi o wentylatory stojące, model w tej cenie będzie efektywnie chłodził, ale z pewnością nie będzie najwyższej jakości, więc – mówiąc wprost – może być nieco delikatny i będzie trzeba na niego uważać.

Zła wiadomość dla tych, którzy liczą na znalezienie wentylatora kolumnowego w takiej cenie – to po prostu nie jest możliwe. Urządzenia te tworzy się z myślą o nieco wyższym standardzie, designie pasującym do nowoczesnych wnętrz, wygodzie uzyskanej poprzez wąską, zwarta obudowę, często także z automatyzacją obsługi. A za to, niestety, trzeba zapłacić nieco więcej. Podobnie będzie, jeśli chodzi o wentylator sufitowy – tutaj także należy zwiększyć budżet, by móc wybierać spośród tego typu urządzeń.

Jak wybrać termowentylator do 50zł?

Tutaj możliwości wyboru jest nieco więcej, bo termowentylatory ogólnie nie należą do zbyt drogich urządzeń i w tym zakresie cenowym można znaleźć całkiem przyzwoity model. Ważne, by zwracać uwagę na możliwość regulacji temperatury i zabezpieczenia takie jak samowyłączanie po wypadku czy reakcja w razie przegrzania. Z pewnością przydatny może być uchwyt do przenoszenia i oscylacja, dzięki której ciepły nawiew będzie ogarniał większą powierzchnię. Mogą się zdarzyć także dodatkowe opcje, takie jak możliwość pracy w pozycji zarówno poziomej, jak i pionowej czy termostat, więc jak widać – jest w czym wybierać. Niestety, raczej nie znajdzie się modelu z grzałką ceramiczną, ale inne wcale nie są dyskwalifikujące.  A na jakie typy termowentylatorów można sobie pozwolić, dysponując budżetem do 50zł?

  • Termowentylator łazienkowy – w zasadzie najczęściej przenośny grzejnik jest stosowany właśnie w łazienkach, szczególnie podczas kąpieli dzieci. Nie ma problemu, by w tym zakresie cenowym znaleźć odpowiednie urządzenie.  
  • Termowentylator podłogowy – czyli klasyczne modele, wśród których można wybrać takie o mniejszej lub większej mocy, a przede wszystkim o zróżnicowanym wyglądzie. Jeśli chodzi o opcje – warto wczytywać się w szczegółowe specyfikacje. Nie będzie to zbyt szeroki wachlarz możliwości, ale wszelkie podstawowe funkcje będą bardzo dobrze spełnione.
  • Termowentylator biurkowy – w zasadzie niewiele będzie się różnił od modelu podłogowego, głównie będzie to kwestia wyglądu i ewentualnie rozmiaru. Nie mniej, modele takie są dostępne do 50zł i warto rozważyć ich zakup, jeśli istnieje potrzeba dogrzania się np. podczas pracy czy nauki.

Może być problem, jeśli chodzi o termowentylator ścienny. Mało który model nawet w wyższej cenie posiada haczyk do zawieszenia, natomiast bardzo wiele urządzeń można zawiesić i bez tego, np. korzystając z rączki do przenoszenia i blokując funkcje obrotowe. Jeśli wiec szuka się termowentylatora do powieszenia, warto zwrócić uwagę na to, by miał możliwie jak najbardziej płaską obudowę z tyłu i wygodny uchwyt – wtedy być może uda się coś wykombinować.

Czy warto kupować wentylatory i termowentylatory do 50zł?

Cóż, są to zdecydowanie najtańsze możliwie modele, więc z góry trzeba założyć, że nie będą tak funkcjonalne, jak ich droższe odpowiedniki. Mimo to jednak, jak zostało na początku wspomniane, lepiej mieć tańsze, a i tak dobrze działające urządzenie w razie potrzeby, niż nie mieć żadnego!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.