Udostępnij
Skomentuj

Stojak na hamak – jaki wybrać? Który najlepszy?

Masz hamak, ale nie masz o co go zawiesić lub chcesz korzystać z niego w domu? Przeczytaj koniecznie ten wpis!

Hamak to zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych gadżetów wakacyjnych, który umożliwia odpoczynek i relaks. Wraz Z nadejściem jesieni nie musimy rezygnować z kawałka materiału rozpiętego między drzewami, gdyż istnieją bardzo przydatne stojaki na hamak. Czym zatem konkretnie są? Jak ich używać? Czy można z nich korzystać w domu lub ogrodzie zimowym? Odpowiedzi wraz z przydatnymi informacjami poniżej.

Czym jest stojak na hamak?

Stojak na hamak to samonośna konstrukcja, która umożliwia zahaczenie hamaka i rozwieszenie między uchwytami tego wakacyjnego gadżetu. Rama stoi na ziemi i przebiega pod samym hamakiem, a końce są oddalone na tyle, że można o nie zahaczyć materiał. Stelaż ma wymiary nieco większe niż hamak i tym samym umożliwia bujanie się bez konieczności zahaczania go o drzewa czy stałe elementy. Najpopularniejszym modelem na rynku jest Stojak na hamak drewniany ze względu na stylowy wygląd. Dostępne są różne wersje m.in. składany stojak na hamak, który doskonale sprawdzi się przy okazjonalnym użytkowaniu.

Podstawa do hamaka

Stojak na hamak to bardzo popularna konstrukcja, która rokrocznie zyskuje na popularności. Stelaż taki może być wykonany z różnych materiałów takie jak metal czy tworzywo sztuczne. Najczęściej jednak używa się do budowy takich konstrukcji drewna, które jest wytrzymałe i łatwe w konserwacji. Stojak na hamak drewniany jest też bardziej estetyczny. Podstawa do hamaka jest też poręczna. Można ją przestawiać w różne miejsca i nie trzeba przymocowywać go na stałe do podłoża. Stojak na hamak wymiary ma nieco większe niż sam gadżet dlatego Umożliwia to korzystanie z niego np. w domu o ile mamy do dyspozycji odpowiednio duże po-mieszczenie.

Polecane stojaki na hamak

Hamak ogrodowy ze stelażem

Stojak na hamak jest również dostępny w zestawie ogrodowym razem z samym hamakiem. To bardzo komfortowe rozwiązanie. Sam hamak jest dostosowany do stelaża, a uchwyty są standaryzowane, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z jego zawieszeniem. Element ten jest też wykonany z odpowiedniego materiału, który jest odporny na różne warunki atmosferyczne takie jak słońce czy deszcz. Zapobiegnie to np. blaknięciu materiału czy jego zniszczeniu. Drewno w takiej konstrukcji jest odpowiednio zaimpregnowane i przeznaczone do użytku na świeżym powietrzu.

Stojak na hamak cena

Jednym z najczęściej padających pytań przy okazji stojak na hamak jest ich cena. To ważny element każdego gadżetu — zwłaszcza tak okazałego. Ceny za same stojaki na hamak rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a kończą na kilkuset. Taka rozpiętość cenowa jest wynikiem używania różnych materiałów wykonania oraz samej konstrukcji. Te najprostsze, wykonane z metalu lub drew-na niskiej jakości są najtańsze. Nieco więcej zapłacić trzeba za stylowe stojaki, które oprócz swojej funkcjonalności są eleganckim dodatkiem lub dekoracją do wnętrza. Mają one przemyślany kształt, a drewno jest wysokiej jakości. Kupując najdroższe modele, możemy liczyć na egzotyczne drewno, designerskie konstrukcje i zdecydowanie najbardziej efektowną formę. Stojak pod hamak z górnej półki cenowej będzie też gustownym i nieco ekstrawaganckim dodatkiem do różnego rodzaju wnętrz.

Który stojak na hamak jest najlepszy?

Wybierając stojak pod hamak, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma elementami. Pierwszym z nich jest rodzaj materiału, z którego jest wykonana konstrukcja. Stojak na hamak metalowych takich samych rozmiarów będzie bardziej wytrzymały. Gdy zależy nam na designie, bardziej estetyczne propozycje znajdziemy wśród tych drewnianych. Bardzo przydatnym elementem są kółka, które umożliwiają komfortowe przemieszczanie stelaża. Oprócz tradycyjnego kształtu

Porada

Ciekawym rozwiązaniem jest stojak na hamak dwuosobowy. Umożliwi on zawieszenie większej konstrukcji i wspólny wypoczynek po ciężkim dniu pracy.

Porada

Jeśli będziemy wybierać stojak pod hamak, a w planach będziemy również mieli jego użytkowanie w ogrodzie w lecie, warto wybrać te przeznaczone do tego celu. Konstrukcje domowe - odpowiednio niezabezpieczone, mogą szybciej się zniszczyć.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:03
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.