Udostępnij
Skomentuj

Sprytna plastelina - magnetyczna, elektryczna czy niewidzialna? Którą wybrać?

Sprytna plastelina to niesamowity produkt, który zachwyci dzieci i pomoże rozładować stres dorosłym.

Co to jest Sprytna Plastelina?

Sprytna Plastelina to niezwykła masa, której właściwości wykraczają poza ludzką wyobraźnię. Zamknięta w niewielkim pojemniku, posiada właściwości fizyczne zależne od dynamizmu akcji. Oznacza to, że masa jest całkowicie zależna od tego, co człowiek ma ochotę z nią zrobić. Sprytną Plastelinę można rozciągać, rozrywać, łamać, odbijać, kruszyć, rozbijać, a także tworzyć z niej postaci, balony oraz strzelać nią. Dodatkowo, w zależności od rodzaju plasteliny, posiada ona dodatkowe właściwości. Może być elektryczna, niewidzialna, zmieniająca kolor, brokatowa, wrażliwa na ciepło a nawet magnetyczna! Te dodatkowe właściwości sprawiają, że produkt stał się niezwykle popularny zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Jej olbrzymie możliwości sprawiają, że doskonale rozładowuje stres, pozwala puścić wodze fantazji i doskonale rozwija zmysły dzieci.

Jedną z ogromnych zalet Sprytnej Plasteliny, oprócz niezwykłych właściwości, jest jej czystość – w przeciwieństwie do zwykłych plastelin nie roztapia się, nie brudzi i nie pozostawia tłustych śladów, dzięki czemu zabawa nią nie przysporzy sprzątania.

Co robi sprytna plastelina elektryczna?

Sprytna Plastelina elektryczna zawiera wewnątrz masy drobinki kolorów w różnych odcieniach koloru podstawowego. Podczas zabawy nią, drobinki te poruszają się, sprawiając, że powierzchnia masy tworzy efekt podobny do wyładowań elektrycznych. Masa nie zawiera jednak żadnych dodatkowych mechanizmów. Jest całkowicie bezpieczna i nie można za jej pomocą zrobić sobie krzywdy. Nazwa „elektryczna” odnosi się jedynie do efektu wizualnego masy.

Sprytne i kreatywne plasteliny - rodzaje

Wśród rodzajów sprytnej plasteliny można wyróżnić wiele różnorodnych produktów, które pobudzają wyobraźnię i zachwycają niesamowitymi efektami. Poniżej wymieniono dostępne na rynku rodzaje plasteliny wraz z ich krótkim opisem:

 • Sprytna Plastelina podstawowa – dostępna w różnych wariantach kolorystycznych. Zachowuje wszystkie reklamowane właściwości: odbija się, rozciąga, rwie i łamie
 • Sprytna Plastelina elektryczna – oprócz podstawowych właściwości zawiera różnokolorowe drobinki, które podczas zabawy tworzą efekt wizualny wyładowań elektrycznych
 • Sprytna Plastelina magnetyczna – jej dodatkową właściwością jest magnetyzm – plastelina przyciąga się do metalu, co dodatkowo urozmaica zabawę
 • Sprytna Plastelina metaliczna – to wersja plasteliny posiadająca mieniące się, metaliczne barwy
 • Sprytna Plastelina niewidzialna – zwana również płynnym szkłem. Jest całkowicie transparentna
 • Sprytna Plastelina śladówka – sprytna plastelina do rysowania, dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak laser, można na niej pisać
 • Sprytna Plastelina wrażliwa na ciepło – po zetknięciu się ze źródłem ciepła, zmienia kolory
 • Sprytna Plastelina potworek – oprócz samej plasteliny, do zestawy dołączone są również oczy potworka
 • Sprytna Plastelina super mieniawka – mieni się bardzo wyrazistymi, metalicznymi barwami, wielokolorowa
 • Sprytna Plastelina świecąca – posiada właściwości fluorescencyjne, dzięki czemu świeci w ciemności

Jak działa Sprytna Plastelina?

Stworzona na bazie silikonu i węgla, Sprytna Plastelina łączy w sobie właściwości obu substancji. Dokładna formuła plasteliny jest chroniona przez produkującą ją firmę, jednak dzięki odpowiedniemu połączeniu składników, których bazą jest silikon, plastelina może posiadać tyle niezwykłych właściwości.

Czy Sprytna Plastelina jest bezpieczna?

Słysząc o Sprytnej Plastelinie i mnóstwie jej właściwości, ludzie często zastanawiają się, czy tego typu produkt może być bezpieczny. Jest to zupełnie naturalne pytanie, na które warto znać odpowiedź, nim zdecyduje się na zakup konkretnego produktu. By uspokoić klientów, poniżej zamieszczono odpowiedzi dwa z najczęściej zadawanych pytań:

 • Czy Sprytna Plastelina jest toksyczna? – Nie jest. Sprytna Plastelina jest bezpieczna i neutralna. Nie zawiera toksycznych składników oraz domieszek lateksowych, dzięki czemu nie powoduje alergii na lateks. Ponadto produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej i uzyskała certyfikat jakości.
 • Czy Sprytna Plastelina jest rakotwórcza? – Badania produktu nie wykazały, by Sprytna Plastelina była rakotwórcza. Nie posiada żadnych składników rakotwórczych i została przetestowana, uzyskując niezbędne do wypuszczenia na rynek pozwolenia.

Jak wybrać najlepszą kreatywną plastelinę? Która najlepsza dla dzieci?

O górowaniu jednego z modeli plasteliny nad drugim można mówić jedynie biorąc pod uwagę jej właściwości. Wszystko jednak zależy od tego, czego dany użytkownik oczekuje od produktu. Sprytna Plastelina do rysowania pozwala zostawić na powierzchni zabawki wiadomość, dzięki czemu staje się nie tylko rozładowującą stres masą, ale również pozwala znacznie urozmaicić zabawę, a nawet potraktować produkt jaki kartkę do prostych notatek. Sprytna plastelina do pisania wydaje się więc ciekawym wyborem.

Nie można jednak powiedzieć, by była ona lepsza od innych. Sprytna Plastelina z magnesem pozwala na tworzenie ciekawych konstrukcji i obserwowanie niezwykłych kształtów i zachowania masy, dzięki czemu zabawa nią wydaje się dużo ciekawsza od zabawy produktem podstawowym.

Jednak każda ze Sprytnych Plastelin posiada tych kilka niezwykłych właściwości – stałych dla każdego z produktów – które są głównym powodem niezwykłości zabawki oraz jej pozytywnych właściwości. Dlatego właśnie każdy z produktów przynieść może wiele zabawy i satysfakcji, niezależnie od dodatkowych właściwości.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.