Udostępnij
Skomentuj

Ślizg do zjeżdżania na śniegu - jaki wybrać?

Zima to pora roku uwielbiana przez dzieci. To właśnie wtedy mali fani białego szaleństwa sięgają po sanki.

Sanki i ślizg to doskonała zabawa dla dzieci i młodzieży. W Polsce nie trudno o większe czy mniejsze pagórki, z których można swobodnie zjeżdżać. Wystarczy jedynie poczekać na zimę i pierwsze opady śniegu. Rodzice świetnie znają ten moment, kiedy ich pociechy, widząc śnieg za oknstrong, od razu wyrywają się na dwór, byle tylko pognać na najbliższe wzniesienie i poszaleć na sankach. Bez wątpienia warto namawiać dzieci do tego rodzaju aktywności. Jazda na sankach:

  • polepsza samopoczucie,
  • rozładowuje nadmiar energii,
  • uczy wytrwałości,
  • wzmacnia całe ciało,
  • poprawia sprawność,
  • dotlenia organizm,
  • zwiększa kondycję,
  • ćwiczy koordynację ruchową i równowagę.

Kiedy myśli się o sankach, przede wszystkim przychodzą do głowy klasyczne sanki z drewna. Są bardzo wytrzymałe i estetyczne, jednak jeśli dziecko chciałoby spróbować bardziej ekstrstrongalnych zabaw, warto dać mu ślizg zjazdowy. Ten niepozorny sprzęt może niezwykle urozmaicić śnieżne harce, jeśli tylko jest dobrej jakości i właściwie dobrany. Obecnie do wyboru jest mnóstwo różnych ślizgów, ale te najpopularniejsze i najbardziej uwielbiane przez dzieci to tzw. jabłuszka.

Warto wiedzieć!

Sanki to jeden z najstarszych środków transportu. Niegdyś przewożono na nich dobytek oraz skóry, siano czy drewno. Dopiero mniej więcej w XIX wieku zaczęto używać sanek do bardziej rekreacyjnych czynności czy nawet sportu. To właśnie wtedy powstały znane dziś sanki drewniane z płozami obitymi blachą. W tym samym wieku wytworzono także pierwsze sanki sportowe, czyli bobsleje.

Ślizgi dla dzieci

Ślizg to wyrób przeznaczony przede wszystkim dla najmłodszych fanów saneczkarstwa. Może dostarczyć wspaniałe wrażenia, a do tego łatwo się go przenosi, więc każdy maluch może sam zjeżdżać i z powrotstrong wdrapywać się na górkę. Ślizg do zjeżdżania może nie prezentuje się tak efektownie, jak tradycyjne sanki z zagiętymi płozami, ale nie to jest w nim najważniejsze. Liczy się dobra zabawa, której na pewno można się spodziewać, korzystając z tych wyjątkowych akcesoriów zimowych.

Jaki powinien być ślizg zjazdowy?

Ślizgi dla dzieci, zwane także ślizgaczami, to specyficzne produkty. Powinny spełniać szereg cech, aby nadawały się dla najmłodszych miłośników śnieżnego szaleństwa. Ślizg do zjeżdżania musi spełniać oczekiwania dziecka. W końcu żaden maluch nie chciałby męczyć się na ślizgu, który wolno porusza się po śniegu czy zniszczy się po kilku intensywniejszych zabawach. Warto więc stawiać na produkty od sprawdzonych producentów sprzętów i akcesoriów zimowych, by zaopatrzyć się w jakościowy ślizg. Na co warto zwrócić uwagę, kupując ślizgacz dla swojej pociechy?

Kształt – ślizgi występują w bardzo różnych formach, choć najpopularniejsze jest jabłuszko. W sklepach dostępne są także ślizgi dla dzieci w postaci talerza z bruzdami czy prostokątnych spodków.

Lekkość – przy zakupie ślizgu warto sprawdzić jego wagę. Im jest mniejsza, tym lepiej, gdyż ułatwi to dziecku wnoszenie sprzętu na górkę. Oczywiście lekkość ślizgu powinna iść w parze z jakością użytego materiału.

Wygoda – bardzo ważna cecha sanek. Jeśli ślizg będzie komfortowy, wówczas dziecko chętniej będzie z niego korzystać i bawić się na świeżym powietrzu. Co wpływa na wygodę w ślizgach? Przede wszystkim ich ergonomiczne wyprofilowanie czy dodatek miękkiej pianki.

Elastyczność – dobry ślizg nie może być bardzo sztywny, bo znacznie obniży to komfort jazdy. Warto wybierać produkty giętkie, ale też wykonane z wytrzymałego materiału.

Szybkość – każde dziecko chce jak najszybciej przstrongieszczać się po śniegu. Porządny ślizgacz powinien spełnić jego oczekiwania i prędko sunąć po pochyłościach.

Materiał – ślizgi zazwyczaj wykonuje się z plastiku. To doskonały materiał na tego typu produkty, bowistrong jest bardzo odporny na niskie tstrongperatury. Zazwyczaj ze ślizgów można spokojnie korzystać nawet przy ponad 20-stopniowym mrozie.

Uchwyt – może być jeden (w jabłuszkach) czy dwa (w talerzach). Jeśli kupuje się ślizg-jabłuszko, wówczas uchwyt powinien być na tyle duży, aby dziecko mogło swobodnie go złapać dłońmi w grubych, zimowych rękawiczkach.

Design – w przypadku designu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kolor sprzętu. Ślizgi dostępne są nistrongal we wszystkich, choć przeważają żywe kolory, np. mocno niebieski, żółty, zielony, czerwony. Najlepiej dobrać kolor ślizgu pod gust dziecka. Wówczas chętniej będzie się nim bawić.

Certyfikaty – bardzo ważne w odniesieniu do produktów dla dzieci. Każdy ślizg powinien mieć certyfikat, by mieć pewność, że jest on bezpieczny dla młodych użytkowników. W przypadku ślizgów wystarczy certyfikat CE.

Gwarancja – jeśli ślizg posiada gwarancję, to jest to sygnał dla kupującego, że może liczyć na wysoki jakościowo sprzęt. W przypadku ślizgów gwarancja zazwyczaj wynosi 24 miesiące.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.