Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Sand is the Soul – wymagania sprzętowe

Polskie studio przygotowuje grę nawiązującą do klasycznych bijatyk typu beat ‘em up. Jakie są jej wymagania?

Mowa o tak zwanych bijatykach chodzonych, a więc produkcjach, w których zajmujemy się eksploracją świata i walką z napotkanymi przeciwnikami. Co ważne, w Sand is the Soul mają pojawić się również mechaniki znane z gier RPG.

Sand is the Soul – informacje ogólne o grze

Tytuł na rynku pojawi się w 2019 roku. Jest tworzony przez niezależną polską firmę MGP Studios, dla której będzie to pierwsza własna gra. Gracze powinni spodziewać się mrocznego klimatu i wielu okazji do konfrontacji z przeciwnikami.

 • Producent – MGP Studios
 • Wydawca – Fat Dog Games
 • Data premiery – rok 2019
 • Tryb gry – single player

Sand is the Soul – fabuła, mechanika, detale

W grze odwiedzimy miasto CrossHill, które zostało przygotowane na modłę wiktoriańską. Warto podkreślić, że podobnie jak w wielu grach beat ‘em up, rozgrywka prowadzona jest w widoku 2D. Celem naszego bohatera jest dostarczenie listu – fabułę poznajemy w kolejnych etapach gry, na których spotkamy wiele złych istot, przenikających do świata z innej czasoprzestrzeni. Niezwykle ważne okażą się decyzje podejmowane przez graczy. Mają one bowiem wpływ na historię, a także jej zakończenie.

Jak już wspomnieliśmy, w grze zajmiemy się przede wszystkim eksploracją. Do wyznaczanych nam celów prowadzi kilka dróg, dlatego rozgrywka nie powinna być monotonna. Zwłaszcza że w wielu miejscach czekają na nas przeciwnicy, z którymi będziemy musieli sobie poradzić. Sama walka nie należy jednak do najłatwiejszych. Istoty, które będą chciały pozbawić nas życia, mają wyróżniać się zaawansowaną inteligencją. Ważna okaże się również kondycja naszego bohatera – mowa tu nie tylko o pasku życia, ale również wytrzymałości, który odpowiada za możliwości wyprowadzania kolejnych ciosów. Do tego dochodzi również broń palna oraz biała.

Każdy pokonany przeciwnik pozostawia po sobie piasek, który uzupełnia naszą energię życiową, a także gwarantuje kolejne punkty doświadczenia. Może on również pełnić funkcję waluty. W trakcie rozgrywki, rozwijamy swojego bohatera poprzez zwiększanie konkretnych statystyk. Warto pamiętać o tym, że piasek ma również zły wpływ na postać i może doprowadzić ją nawet do szaleństwa.

W grze poza eksploracją i walką, zajmiemy się również interakcją z postaciami niezależnymi. Ich postawa będzie zależna od naszych dotychczasowych uczynków. W wielu przypadkach możemy liczyć na pomoc, jednak może zdarzyć się tak, że niechęć innych postaci szybko przerodzi się we wrogość, czego efektem będzie konieczność stanięcia do kolejnego starcia.

Wspomniana wcześniej oprawa graficzna została utrzymana w mrocznym stylu. Nawiązuje ona nieco do klasycznych produkcji, dlatego nie możemy liczyć na przesadną szczegółowość czy też wiele efektów specjalnych.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/29662362_360082927811948_5483102814029711197_o.png?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=80a359509b1bd820b72096bbc639e71e&oe=5C72775E

Sand is the Soul – wymagania sprzętowe

Ze względu na sposób wykonania gry, nie jest ona specjalnie wymagająca pod względem sprzętowym. Z jej obsługą poradzą sobie więc nawet komputery mocno wiekowe i niedysponujące gamingowym podzespołami

Sand is the Soul – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Dual Core 2.0 GHz
 • Karta graficzna: 512 MB, Nvidia GeForce 8800 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 1,2 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 1,2 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Sand is the Soul – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Dual Core 2.0 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 460 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 1,2 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 1,2 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Sand is the Soul – jaki komputer do gry?

Różnice między wymaganiami minimalnymi a rekomendowanymi są niewielkie, dlatego z obsługą gry na wysokich detalach nie powinniśmy mieć większych problemów. Wystarczający okaże się procesor dwurdzeniowy oraz karta graficzna dedykowana, nie musi być to jednak jednostka najnowsza.

Sand is the Soul – jaki laptop do gry?

W tym przypadku również nie jest wymagany specjalnie wydajny sprzęt. Praktycznie każdy laptop dostępny na rynku pozwoli na obsługę gry. Ważne, by dysponować dwurdzeniowym procesorem. Zintegrowane karty graficzne pozwolą obsłużyć detale minimalne, natomiast dedykowane z 1 GB pamięci własnej umożliwią zaimplementowanie pełnej szczegółowości.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.