Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Resonance of Fate 4K / HD Edition – wymagania sprzętowe

Studio Tri-Ace przygotowało odświeżoną wersję swojego hitu z 2010 roku. Zmiany dotknęły głównie grafiki.

Resonance of Fate w dniu wydania był dziełem dość niecodziennym. Z jednej strony mieliśmy bowiem do czynienia z kolejnym przedstawicielem gatunku jRPG, z drugiej natomiast gra wyróżniała się dość niekonwencjonalnym systemem walki turowej, a także faktem, że cała historia rozgrywana była wyłącznie w jednym mieście.

Resonance of Fate 4K / HD Edition – informacje ogólne o grze

Warto podkreślić, że pierwsza wersja gry ukazała się tylko na konsolach PS3 oraz Xbox 360. Remaster jest więc dla graczy komputerowych okazją do zaznajomienia się z tytułem – oprócz tego, gra pojawi się także na konsoli PS4.

 • Producent – Tri-Ace
 • Wydawca – SEGA
 • Data premiery – 17 października 2018 roku
 • Tryb gry – single player

Resonance of Fate 4K / HD Edition – fabuła, mechanika, detale

Pod względem fabularnym, gra dotykała i dotyka dość popularnego tematu, związanego z zagładą ludzkości. W grze przeniesiemy się do dalekiej przyszłości, w której życie na Ziemi praktycznie nie istnieje. Jest to efektem ogromnej katastrofy ekologicznej, która doprowadziła do zanieczyszczenia atmosfery ziemskiej.

Nie cała jednak ludzkość uległa zagładzie, niewielka część społeczeństwa przetrwała dzięki działaniu specjalnego systemu czyszczącego, występującego w formie wieży. Otrzymała ona nazwę Basel i skupiła wokół siebie odnawiającą się ludzkość, odporną na skażenie. Jak można się domyślić, po pewnym czasie rozrastające się społeczeństwo staje przed wizją kolejnej katastrofy, tym razem spowodowanej przez możnych władców (kardynałów), którzy zawiązali spisek. Trzej najemnicy, o których opowiada gra, postarają się zapobiec tragedii.

Jak już wspomnieliśmy, odświeżona wersja gry wprowadziła zmiany przede wszystkim w oprawie graficznej, podstawowa mechanika pozostaje bez zmian. Nadal jest to produkcją typu jRPG akcji, w której skupiamy się przede wszystkim na eksploracji ogromnego świata, interakcji z postaciami niezależnymi oraz realizacji zlecanych nam zadań.

Bardzo ważna w grze jest również walka, którą rozgrywamy w systemie turowym. Warto przypomnieć, że nasze postacie posługują się przede wszystkim bronią palną. Tym, co wyróżnia Resonance of Fate na tle innych produkcji turowych jest to, że podczas starć nasze postacie mogą wykonywać wiele ataków opierających się na akrobacji i łączeniu kilku czynności. W ten sposób wyprowadzane są sekwencje specjalne, które mogą zadecydować o naszej przewadze.

Warto podkreślić, że w trakcie gry zajmujemy się również rozwojem bohaterów. Ważne są przede wszystkim zdolności specjalne. Biorąc pod uwagę całą mechanikę, nadal jest to gra o ciekawej, dynamicznej rozgrywce, która powinna zainteresować fanów gatunku jRPG. Zwłaszcza że twórcy postarali się o odświeżenie oprawy graficznej, dostosowując ją do wyższych rozdzielczości.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/44271295_571324386632586_8877961094644105216_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=fbdd7db39167e0f500b6732959958a47&oe=5C77D312

Resonance of Fate 4K / HD Edition – wymagania sprzętowe

Oczywiście odświeżona wersja gry wymaga do obsługi znacznie wydajniejszego sprzętu. Warto podkreślić, że w przypadku wymagań rozszerzonych tytuł potrzebuje sporej mocy, związanej głównie z gamingową kartą graficzną.

Resonance of Fate 4K / HD Edition – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3-2100 3.1 GHz/AMD A8-6500 3.5 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GT 630/AMD Radeon R7 250 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 83 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Resonance of Fate 4K / HD Edition – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5-4670 3.4 GHz/AMD A10-7850K 3.7 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 960/AMD Radeon R9 380 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 83 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Resonance of Fate 4K / HD Edition – jaki komputer do gry?

Do uruchomienia dzieła studia Tri-Ace nie potrzebujemy sprzętu gamingowego, wystarczy zaopatrzyć się w przyzwoity procesor i kartę, która będzie dysponować 1 GB pamięci. Znacznie wyższe są wymagania związane z obsługą detali wysokich. Nalezy postawić przede wszystkim na czterordzeniowy układ CPU i szybką pamięć RAM typu DDR4. Do tego dojść powinna bardzo wydajna karta graficzna, najlepiej o profilu gamingowym, wykorzystująca pamięć GDDR5.

Resonance of Fate 4K / HD Edition – jaki laptop do gry?

Chcąc liczyć na płynną rozgrywkę, należy przygotować się na zakup urządzenia za nieco ponad 3 tysiące złotych. Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych, laptop powinien wyróżniać się wydajnym, czterordzeniowym procesorem oraz gamingową kartą graficzną. Warto podkreślić, że gra potrzebuje sporej ilości wolnego miejsca na dysku twardym.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:34
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.