Udostępnij
Skomentuj

Ranking plecaków turystycznych w góry. TOP 10 najlepszych.

Zastanawiamy się nad doborem najlepszego plecaka do wędrówek po górach. Które modele są najpopularniejsze?

Udając się w góry, konieczny jest dobór sprzętu dostosowanego do wszelkich obciążeń wynikających ze zmiennych warunków atmosferycznych czy też trudnego podłoża. Tyczy się to nie tylko obuwia i ubioru, ale również plecaka, w którym będziemy przenosić najpotrzebniejsze rzeczy.

Wszystko to sprawia, że warto celować przede wszystkim w modele dedykowane, a więc plecaki turystyczne specjalnie przygotowane do górskich wędrówek. W sklepie Presto jest ich naprawdę sporo – są zróżnicowane między innymi pod względem sposobu wykonania, wymiarów i kilku istotnych parametrów technicznych. Wszystko to sprawia, że dobór najlepszego produktu może okazać się kłopotliwy. Z pomoc przychodzi nasze zestawienie.

Plecak w góry - ranking

Jest on generowany na podstawie aktualnych danych sprzedażowych, dlatego obejmuje plecaki cieszące się największą popularnością wśród klientów sklepu. Wszystko to pozwala rozeznać się w obecnie panujących trendach i zawęzić wybór plecaka do modeli godnych zainteresowania. Co ważne, w zestawieniu znajdzie się zarówno plecak w góry damski, męski, jak i modele przygotowane dla dzieci.

Analiza rankingu jest korzystna przede wszystkim ze względu na możliwość skrócenia całego procesu zakupowego. Nie musimy przeglądać całej oferty, by znaleźć najbardziej interesujący nas produkt. Oczywiście to nie oznacza, że 10 najlepszych plecaków nie wymaga sprawdzenia. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wszelkiego rodzaju recenzje i opinie wystawiane przez użytkowników sklepu.

W formie graficznej i opisowej oceniają oni plecaki, a także wskazują na wszelkie mocne i słabe strony wybranych modeli. Dzięki temu jeszcze przed zakupem możemy upewnić się, czy dana torba jest rzeczywiście warta zainteresowania czy też lepiej omijać ją z daleka. Tego typu informacje, w połączeniu z liczbami odnoszącymi się do danych sprzedażowych, gwarantują nam dokonanie właściwego wyboru. Dla pewności możemy jeszcze przeanalizować kartę produktową plecaków, gdzie znajdziemy informacje między innymi na temat najważniejszych parametrów technicznych, wpływających na możliwości toreb i komfort ich użycia.

Najczęściej kupowane plecaki turystyczne

Jak wybrać plecak w góry?

Ranking plecaków w góry zawiera produkty zróżnicowane pod wieloma względami. Oznacza to, ze warto je jakoś porównać – najlepiej w oparciu o kilka kluczowych kwestii wynikających ze sposobu wykonania produktów. Decydując się na plecak turystyczny, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego pojemność. Jest ona oczywiście uzależniona od długości wędrówki, a także rodzaju przenoszonego asortymentu. W katalogu znaleźć można zarówno stosunkowo niewielki plecak w góry 20 l, jak i produkty pojemniejsze – 30 l, 40 l, a nawet plecaki w góry 60 litrów i większe (nawet od 90 litrów). Zawsze lepiej jest wybrać plecak zbyt duży niż zbyt mały, jednak z tym również nie powinniśmy przesadzać. Spore konstrukcje mogą okazać się bowiem niezbyt poręczne. Dotyczy to zwłaszcza osób o drobnej posturze.

Nie można zapominać także o rozkładzie komór, kieszeni i wszelkich przegródek. Producenci często przygotowują konstrukcje, które znacznie ułatwiają zarządzanie przenoszonym ładunkiem. Skorzystać możemy ze specjalnych miejsc do przechowywania żywności, napojów czy też wszelkich akcesoriów przydatnych podczas wspinaczki.

Waga i wymiary plecaka w góry również mają ogromne znaczenie. W sklepie znaleźć można zarówno modele kompaktowe, ważące zaledwie kilkaset gram, jak i konstrukcje kilkukilogramowe. Wiele zależy od przeznaczenia produktu, a także naszych możliwości.

Jak wspominaliśmy na początku, plecak górski powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników zewnętrznych, zwłaszcza wilgoci i zmiennych warunków atmosferycznych. Analizując poszczególne modele, należy zwrócić uwagę na to, z czego zostały wykonane. Producenci często decydują się na specjalne wzmocnienie poszycia i zamków, co zagwarantuje odpowiednią wytrzymałość plecaków.

W doborze tego typu produktów niezwykle przydatny okaże się nasz ranking. Zawiera on modele cieszące się sporą popularnością, co daje gwarancję, że ich wykonanie jest co najmniej przyzwoite. W sklepie znaleźć można między innymi popularne plecaki turystyczne Peme, plecaki turystyczne Deuter, plecaki turystyczne Ferrino, Salewa oraz plecaki turystyczne Campus.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:57
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.