Udostępnij
Skomentuj

Ranking odkurzaczy automatycznych - top 10 najlepszych modeli - który będzie najlepszy?

Ranking odkurzaczy automatycznych - który będzie najlepszy? Idealny robot sprzątający, czyli jaki?

Robot sprzątający - ranking. Opublikowanie takiego materiału wymaga sporego przygotowania, ponieważ obecnie mamy do czynienia z segmentem rynku, który rozwija się niezwykle dynamicznie. Sprzęty, które jeszcze kilka lat temu pozostawały zaledwie ciekawostką, na którą decydowali się wyłącznie nieliczni miłośnicy nowinek technicznych, teraz goszczą w wielu polskich domach, pomagając w codziennych porządkach.

Polecane roboty sprzątające

Ranking odkurzaczy automatycznych musi więc uwzględniać specyfikę rynku, czyli to, czego tak właściwie szukamy i czego oczekujemy od tego typu urządzeń. A wymagania mamy naprawdę zróżnicowane. Okazuje się bowiem, że niektórym klientom wystarczy jeden z najprostszych modeli, jakie czasami znaleźć można na marketowych półkach, a inni oczekują rozwiązania kompleksowego, które za jednym przejazdem uczyni mieszkanie i dom zauważalnie czystszymi.

Jako że mamy do czynienia z dynamicznie rozwijającym się rynkiem, nadążenie za zachodzącymi zmianami jest niezwykle trudne. Do tej pory odkurzacz automatyczny, by znaleźć się w rankingu, musiał posiadać wyłącznie podstawowe funkcje jazdy autonomicznej i zbierania nieczystości do pojemnika. Teraz, dzięki ewolucji technologii odkurzaczy domowych, mamy do czynienia z zupełnie innymi, zdecydowanie bardziej zaawansowanymi konstrukcjami.

Co potrafi współczesny robot sprzątający? Przede wszystkim odkurzać szybko i skutecznie. Droższe konstrukcje potrafią tworzyć szczegółowe mapy pomieszczeń, by zawsze trafić w każde miejsce sprzątanej przestrzeni. Dodatkowo coraz więcej modeli to roboty dokurzająco-mopujące, które mogą posprzątać podłogi nie tylko na sucho, ale też na mokro.

Pewnymi ciekawostkami, choć już zdecydowanie popularniejszymi niż jeszcze kilka miesięcy temu, są takie rozwiązania, jak roboty sprzątające ze stacją opróżniającą, dzięki której odkurzacz automatycznie pozbywa się zebranych nieczystości do worka umieszczonego w bazie, a także z funkcją sterylizacji pomieszczeń z wykorzystaniem umieszczonej na spodzie odkurzacza lampy UV.

Przejdźmy zatem do przedstawienia najpopularniejszych modeli, na jakie decydują się klienci sklepu Morele.net.

Ranking odkurzaczy automatycznych 2023

 1. Viomi V3 - podstawowy, niedrogi robot sprzątający, który mimo niewygórowanej ceny oferuje wszystko to, czego oczekujemy od takiego urządzenia. Długi czas pracy na baterii, wysoka moc ssania, możliwość mapowania pomieszczeń i dodatkowa funkcja mopowania to wszystko, czego możemy oczekiwać od tego typu urządzenia.

  Viomi V3

 2. Roborock S7 - na drugim miejscu w rankingu znalazła się zdecydowanie bardziej zaawansowana konstrukcja, którą śmiało nazwać można kompleksowym narzędziem do sprzątania podłóg w każdym domu i mieszkaniu. Roborock S7 rozpoznaje powierzchnię, na której pracuje, automatycznie dopasowując tryb pracy. Jeśli chcielibyśmy jednak przejąć pełną kontrolę nad urządzeniem - żaden problem. Dedykowana aplikacja mobilna udostępnia szerokie możliwości konfiguracji, by dopasować proces sprzątania do naszych potrzeb.

  Roborock S7

 3. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro - robot sprzątający Xiaomi to sprzęt, który musiał znaleźć się w takim rankingu, jak ten. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na atrakcyjny stosunek ceny do oferowanych możliwości. Choć jego cena została utrzymana na rozsądnym poziomie, oferuje technologię laserowego skanowania pomieszczeń, pozwalającą na sprzątanie wskazanych powierzchni zdecydowanie dokładniej i szybciej niż w przypadku tańszych i prostszych rozwiązań.

  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

 4. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Black - to właściwie ten sam odkurzacz, co powyżej, z niewielką różnicą - kolorystyką. O ile w powyższym przypadku mieliśmy do czynienia z białym odkurzaczem, tak ten jest pokryty ozdobnym tworzywem w kolorze czarnym. Który lepiej wybrać? Co ważniejsze, praktyczność czy estetyka? Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi - każdy musi zdecydować sam.

  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Black

 5. Roborock Sweep One S50 - to jedna ze sprawdzonych i rekomendowanych konstrukcji, która zdążyła już zaskarbić sobie miano odkurzacza polecanego przez zadowolonych klientów. Dlaczego? Mapowanie powierzchni, jednoczesne odkurzanie i mopowanie, a także wysoka kultura pracy to atuty nie do przecenienia.

  Roborock S50

 6. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential - ranking odkurzaczy automatycznych musiał zostać uzupełniony o ten  model odkurzacza marki Xiaomi. Stało się tak za sprawą jego niezwykle korzystnej ceny - poniżej 1000 złotych. Co otrzymujemy w zamian? Podstawowego robota sprzątającego, który poradzi sobie z codziennym utrzymaniem czystości w mieszkaniu. Należy jednak pamiętać o tym, że jego dokładność, za sprawą braku specjalistycznych rozwiązań nawigacyjnych, nie będzie najwyższa.

  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

 7. Roborock S7 - ten odkurzacz ląduje w naszym zestawieniu po raz drugi, tym razem w czarnej wersji kolorystycznej. Podobnie jak w przypadku odkurzaczy automatycznych Xiaomi, tu również podstawową różnicą jest to, czego oczekujemy od estetyki takiego odkurzacza. Bardziej praktyczna będzie wersja biała, z kolei czarna łatwiej wkomponowuje się w otoczenie, pozostając niezauważoną gry nie pracuje. Którą wybrać? Wszystko zależy od potrzeb użytkownika.

  Roborock S7

 8. Xiaomi Mop 2 Pro+ Black - odświeżona wersja jednej z najpopularniejszych konstrukcji chińskiego producenta. Cechuje ją, przede wszystkim, wykorzystanie skanera ToF 3D, ułatwiającego lokalizację na sprzątanej powierzchni, a także przygotowywanie mapy czyszczonych powierzchni. Warto postawić właśnie na ten robot sprzątający, gdy zależy nam na dokładności czyszczenia.

  Xiaomi Mop 2 Pro+ Black

 9. Roidmi Eve Plus - jak już wspomnieliśmy, jednym z najbardziej przydatnych dodatków, które mogą decydować o miejscu odkurzacza w konkursie robot sprzątający ranking są akcesoria ułatwiające obsługę. Jednym z nich jest stacja opróżniająca, dostępna właśnie w tym modelu. Co zyskujemy dzięki automatycznemu opróżnianiu? Nasz kontakt z zabrudzeniami będzie miał miejsce zaledwie raz na kilkadziesiąt dni, co stanowi znaczącą poprawę komfortu użytkowania robota sprzątającego, zwłaszcza dla alergików.

  Roidmi Eve Plus

 10. Roborock S5 Max - zestawienie wartych rekomendacji odkurzaczy bezprzewodowych kończy robot sprzątający Roborock. Dlaczego właśnie on? Przede wszystkim z uwagi na jakość zastosowanych podzespołów. To odkurzacz, któremu nigdy nie braknie mocy do pracy. Poradzi sobie nawet z większymi zabrudzeniami, a dzięki solidnemu zapasowi energii sprawdzi się również na nieco większej powierzchni.

  Roborock S5 Max

Czy warto kupić odkurzacz automatyczny?

Domowe porządki dla wielu osób są smutnym, jednak wymagającym systematyczności, obowiązkiem. Na pomoc w tej sytuacji ruszają odkurzacze automatyczne. Ranking tych urządzeń ułatwi wybór najlepszego egzemplarza dopasowanego do Twoich potrzeb. Nie musisz obawiać się, że trafisz na niesprawdzony produkt. Zaufaj dostępnym zestawieniom, i znajdź wsparcie, jakie oferuje odkurzacz samojezdny. Ranking przygotowany w oparciu o popularność konkretnych modeli przekazuje najbardziej miarodajne informacje o jakości sprzętu – opinie klientów nie mogą kłamać.

Zanim jednak zdecydujesz się posiłkować wiadomościami z zestawień, warto wiedzieć, jaki odkurzacz automatyczny zaspokoi Twoje potrzeby. Kupując nowe urządzenia do swojego domu, sprawdź, czy będzie ono przystosowane do warunków, które posiadasz. Nie zapominaj, że nawet z najnowszymi systemami, to nadal jedynie odkurzacz robot. Ranking może sugerować, że dany model jest świetny, jednak Ty musisz zadbać o to, aby nie kupić sprzętu, który – przykładowo – zaklinuje się w ciasnym przejściu czy spadnie ze schodów.

Te bezprzewodowe roboty korzystają z wgranych wcześniej algorytmów, pomagających im się poruszać i pracować jak najwydajniej. Dlatego właśnie istotne jest sprawdzenie, jakie funkcje zagwarantował producent. Czasem popularne modele mogą być przystosowane jedynie do pracy na jednym poziomie czy bez progów. Powinieneś na to uważać, wybierając odkurzacz automatyczny – ranking nie uwzględni tych aspektów. Ważna dla Ciebie może być także żywotność baterii czy wydajność urządzenia. Z tego powodu nie kupuj w ciemno nawet topowego sprzętu.

Bez wątpienia uda się wskazać wiele zalet, przemawiających za tym, aby nabyć odkurzacz automatyczny. Nie bez powodu popularność tych robotów rośnie, od kiedy tylko pojawiły się na rynku – nawet mimo początkowo wysokiej ceny. Najważniejszą przyczyną jest opcja przystosowania urządzenia do niemal samodzielnej pracy. Konieczne może być jedynie opróżnianie pojemnika. Zyskujesz pełną dowolność ustawienia sprzętu tak, by pracował wtedy, gdy Ci wygodnie.

Kiedy nikogo nie ma w domu czy mieszkaniu i sprzątanie może przebiegać bez zakłóceń. Robot sprzatający Xiaomi to nie tylko oszczędność czasu, ale także nieocenione wsparcie dla posiadaczy zwierząt domowych. Codzienne sprzątanie pozwala systematycznie usuwać sierść czy inne zabrudzenia z większości powierzchni. Gdziekolwiek sprzęt zdoła wjechać, tam z pewnością doskonale poradzi sobie z oczyszczeniem podłogi.

Ograniczenie ilości kurzu i możliwość sprzątania, gdy nie ma domowników, to aspekty, które powinny zachęcić również alergików do urządzenia, jakim jest automatyczny odkurzacz. Samojezdne sprzęty oferują wsparcie w pracach, jakie wcześniej stanowiły kłopot, a nawet wyzwanie. Nie musisz też tak bardzo przejmować się dodatkowymi pyłami w powietrzu, jeżeli robot odkurzający działa pod Twoją nieobecność.

Najczęściej wybierane odkurzacze automatyczne

Oczywiście, jak zostało już wspomniane, informacje o popularności konkretnych produktów zawiera ranking odkurzaczy automatycznych. Jakie jednak są ich cechy wspólne? Każdy z tych modeli bez wątpienia cechuje doskonała jakość wykonania i gwarancja, że twórca zadbał o sprawność ich działania. Objawiać się to będzie chociażby w dokładności czujników oraz sposobie nawigacji urządzenia. Te aspekty w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem sprawiają, że robot sprzątający iRobot może bezpiecznie omijać zagrożenia czy przeszkody na swojej trasie.

Egzemplarze wysokiej klasy cechuje też wygoda, jaką oferują użytkownikowi. Dlatego najczęściej sięga się po sprzęty, które są łatwe w obsłudze ze względu na intuicyjny system kontroli. Ponadto odkurzacze roboty, jakie wybierają klienci, najczęściej działają długo na jednym ładowaniu i posiadają duże pojemniki oraz skuteczne filtry, aby nie stwarzać dodatkowego kłopotu użytkownikowi. Nie bez znaczenia jest także cena. Choć przez lata ceny automatycznych odkurzaczy wyraźnie spadły, to nadal zakup dobrego urządzenia wiąże się z niemałym kosztem.

Popularni producenci odkurzaczy automatycznych

Ranking odkurzaczy automatycznych zdominowali chińscy producenci robotów sprzątających. Co istotne, to dość dokładne odzwierciedlenie obecnej sytuacji rynkowej. To właśnie po modele producentów z Państwa Środka sięga zdecydowanie najwięcej kupujących. Dzieje się tak, przede wszystkim, za sprawą ich korzystnej ceny. Najprostsze konstrukcje możemy dostać już za mniej niż 1000 złotych, a dopłacając kolejnych kilkaset złotych zyskujemy możliwość zakupu urządzenia wyposażonego właściwie kompletnie.

Zarówno odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi, jak i odkurzacz Viomi będą ciekawymi propozycjami, w których otrzymamy bardzo wiele za niewiele. Robot sprzątający Dreame? Również świetny wybór, podobnie jak Roidmi. Jeżeli od odkurzacza automatycznego oczekujemy czegoś więcej, świetnym rozwiązaniem może być odkurzacz Roborock. Solidną pozycją rynkową legitymują się również takie produkty, jak iRobot Roomba czy odkurzacze Samsung.

Udostępnij
4,2
5 ocen
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

u mnie wygrywa roomba i7+ - to mój trzeci odkurzacz automatyczny i zdecydowanie wg mnie jest najlepszy
xiamoi lepsze :)
Specjalista Morele | 20:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.