Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking monitorów do 1000 zł 2021. Top 10 najlepszych produktów

Sprawdzamy, jakiego rodzaju monitory są dostępne na średniej półce cenowej i czego można od nich oczekiwać.

Jaki monitor do 1000 zł wybrać?

Monitory komputerowe

Taki przedział cenowy nie należy do najwyższych, ale nie można też powiedzieć, że ekrany w tej cenie można zaliczyć do najtańszych. Poza ustaleniem budżetu warto także przemyśleć kilka innych istotnych kwestii. Najważniejszą – i w zasadzie determinującą wszystkie inne – jest ta, która mówi o przeznaczeniu monitora. Inne bowiem będą oczekiwania względem parametrów, jeśli szuka się monitora biznesowego, a inne, jeśli chce się kupić monitor gamingowy do 1000zł. Jak zawsze, widełki cenowe stanowią pewne ograniczenie i warto być przygotowanym na to, czego minimalnie, a czego maksymalnie możemy oczekiwać od monitora w danym zakresie cenowym. Jak wygląda specyfikacja , jeśli chodzi o monitor  do 1000zł?

Jak widać, w tym zakresie cenowym można znaleźć naprawdę dobre monitory, które powinny spełnić oczekiwania nawet bardziej wymagających użytkowników. Oczywiście, pewnych cech nie sposób wymagać, np. nie znajdzie się monitor 4k do 1000zł, czego jednak nie należy rozpatrywać w kategoriach wad – rozdzielczość ta jeszcze nie jest standardem, wobec tego może być nieprzydatna w stosunku do większości produkcji, jakie odtwarza się na komputerze.

Jaki kupić monitor do gier do 1000zł?

Wydaje się, że największe wymagania wobec monitora mają gracze komputerowi. Jest to prawda i można powiedzieć, że jeśli jakiś monitor nadaje się do grania, to tym bardziej sprawdzi się – aż nadto! - do prac biurowych czy obróbek graficznych (choć tutaj sporo zależy od stopnia zaawansowania pracy).  Poszukując odpowiedniego ekranu do odtwarzania gier, należy skupić się na:

  • typie matrycy
  • czasie reakcji
  • częstotliwości odświeżania
  • rozdzielczości
  • ewentualnych dodatkach

Jak widać, w tym przedziale cenowym znajdą się niemal wszystkie typy matrycy i najlepszym wyborem dla graczy będzie matryca TN lub – jeśli  chodzi o kolory – IPS, przy czym należy zwrócić uwagę, czy czas reakcji był jak najszybszy. W zasadzie najlepiej skusić się na monitor IPS do 1000zł, bo on poniekąd będzie dawał najwięcej możliwości, nie tylko podczas gier. Jakkolwiek matryce TN nadal są bardzo popularne i dobre jakościowo, to jednak nowsze matryce IPS będą dawały większy komfort, szczególnie jeśli są tworzone w najnowszych technologiach, np. z lepszym czasem reakcji. Jeśli chodzi o częstotliwość odświeżania, to najlepszy będzie monitor 144Hz do 1000zł, który zapewni płynność i dobrze odwzorowaną dynamikę gry. Zastanawiając się, jaką wybrać rozdzielczość – standardem jest fullHD i będzie to optymalny i w pełni zadowalający wybór. Z kolei wielkość powinna zależeć od ilości miejsca, które posiada się na monitor. Im więcej – tym lepiej, i najlepiej zwracać uwagę na przekątne od 24 cali. Wygodny i komfortowy w użytkowaniu będzie monitor 27 cali. Monitor do 1000zł do gier może być też wyposażony w głośniki i jakkolwiek ich jakość będzie przyzwoita, to jednak zawsze lepszy efekt będzie dawało osobne urządzenie.

Jeśli chodzi o producentów, na rynku widać spore zróżnicowanie i znaleźć można wszystkie wiodące marki, takie jak:

W zasadzie w każdego producenta znajdzie się model monitora, który cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem i popularnością.

Monitor do 1000zł – czy warto?

Wśród niemal wszystkich urządzeń elektronicznych można przebierać zarówno wśród tanich, jak i droższych modeli, i każdy z nich będzie posiadał swoje zalety i wady. Monitor komputerowy za 1000zł dla jednych może wydawać się drogi, z kolei dla innych jest to minimalna kwota, którą warto wydać. Najważniejsze jest odpowiednie dostosowanie parametrów do swoich wymogów i oczekiwań oraz rodzaju pracy, do jakiej ma służyć ekran. Wydaje się jednak, że zakres parametrów, jakie oferują monitory do 1000zł, jest na tyle szeroki, że każdy powinien bez problemu znaleźć coś dla siebie, dlatego z pewnością warto rozglądać się za odpowiednim typem monitora właśnie z tej półki cenowej.

Oceny i opinie o monitorach do 1000zł  w 2021 roku

Zawsze stojąc przed wyborem odpowiedniego sprzętu, warto sprawdzać opinie innych użytkowników zarówno na temat grupy urządzeń, jak i konkretnego modelu. Pomocne także będą oczywiście różnego rodzaju rankingi i listy popularności, dzięki którym łatwiej będzie wyselekcjonować określone produkty. Wśród modeli monitorów do 1000zł znajdą się ekrany zarówno do codziennego użytku i prostych prac biurowych, jak i do bardziej zaawansowanych prac graficznych czy do grania. To jakościowe monitory, z których wielu użytkowników będzie zadowolonych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Częstotliwość odświeżania 60-144MHz powinno być Hz ;)
Zawsze mogliby napisać 0.00006 - 0.00014 MHz
Ekspert Morele | 07:18
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.