Udostępnij
Skomentuj

Ranking mikrofalówek do 300 zł - TOP 10 najlepszych modeli

Dobra kuchenka mikrofalowa może posłużyć nam wiele lat. Jakie modele cieszą się największą popularnością wśród kupujących?

Mikrofalówka to sprzęt, który znajduje się prawie w każdym gospodartwie domowym. Jak wybrać taką która posłuży nam wiele lat?

Ranking mikrofalówek do 300 zł 2023

Niezależnie czy chodzi o obiad w 2 minuty, czy podgrzanie filiżanki kawy, mikrofalówka z łatwością może stać się jednym z najczęściej używanych urządzeń w naszej kuchni. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego produktu.

Polecane mikrofalówki

Najważniejsze cechy dobrej kuchenki mikrofalowej do 300 zł

W który sprzęt warto zainwestować? I czy powinno Ci zależeć na cenie urządzenia i kierować się niepisaną zasadą, że im droższa rzecz tym pewnie starczy na dłużej?

Co wpływa na cenę mikrofali i powoduje, że pozornie bardzo podobnie wyglądające sprzęty, mogą się różnić nawet kwotą kilkuset złotych? Docelowo warto założyć, że dobra mikrofala będzie się dobrze sprawować przez wiele lat.

Otóż należy zwrócić uwagę na parę kwestii:
Połączenie dwóch najistotniejszych parametrów, tj. mocy i pojemności. Im większa moc i pojemność, tym wiadomo, trzeba zainwestować większe pieniądze. Rodzaj sterowania. W tym przypadku jest to albo sterowanie mechaniczne, albo sterowanie elektroniczne. Kolejną rzeczą jest równomierność podgrzewania. Niestety, to też przekłada się na cenę. Markowe i droższe mikrofalówki robią to lepiej, z uwagi na to, że często będąc wyposażone w specjalne systemy, zabezpieczają podgrzewaną żywność przed niepożądanych wnikaniem mikrofali. Dodatkowo w kuchni niezawodna jest mikrofalówka z grillem, kuchenka mikrofalowa z termoobiegiem, albo kuchenka mikrofalowa z funkcją gotowania na parze.

Dodatkowe funkcje:

  • tryb ECO,
  • zabezpieczenie przed dziećmi,
  • rozmrażanie.

Wyłączając praktyczne podejście do różnic cenowych, należy wziąć pod uwagę czynnik marketingowy. Wielu producentów liczy sobie więcej za logo czy unikalny design. Czasem jednak warto zwrócić uwagę na modele posiadające ceramiczne wnętrze, a elegancka powłoka z emalii ceramicznej zapewni większy komfort i będzie cieszyć oko. Kolejne kwestia do oceny własnej to: Co jest lepsze? Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca czy mikrofalówka do zabudowy? W dużej mierze odpowiedź na to pytanie tkwi w potrzebach i poczuciu estetyki odbiorcy. Jedna i druga opcja niezaprzeczalne plusy. W takim wypadku kuchenki mikrofalowe wolnostojące mają też sporo zalet:

Mobilność lokalizacji

Można je umieścić w dowolnym miejscu na blacie, co daje dużą mobilność i elastyczność estetyczną w kuchni. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku, bo umieszczanie mikrofalówki obok zlewu nie jest dobrym pomysłem. Wolnostojące kuchenki mikrofalowe są bardzo łatwo dostępne, ponieważ można je umieścić w dogodnym dla siebie miejscu. Jeśli kuchenka mikrofalowa wymaga wymiany, jest to banalnie proste, bo wystarczy ją odłączyć i wymienić. W przeciwieństwie do modeli do zabudowy, w których znajdują się w stałej pozycji i znacznie trudniej jest je zdjąć.

Instalacja

Zainstalowanie wolnostojącej kuchenki mikrofalowej jest znacznie łatwiejsze niż zainstalowanie kuchenki mikrofalowej do zabudowy, ponieważ wystarczy jedynie wygospodarować dla niej miejsce przy gniazdku elektrycznym. Podczas instalowania kuchenki mikrofalowej do zabudowy jest to o wiele bardziej skomplikowane i jest szansa, że będzie niezbędna pomoc elektryka, co przysporzy dodatkowe koszty.

Koszt

Zaletą kuchenek mikrofalowych nablatowych, zwanych inaczej wolnostojącymi, jest to, że nie ma kosztów instalacji, po prostu umieść urządzenie w miejscu, w którym chcemy, aby było ustawione i je podłączyć. Kuchenki mikrofalowe do zabudowy to po prostu kuchenki mikrofalowe wbudowane w szafkę lub przymocowane do ściany, aby nie przeszkadzały i zwalniały więcej miejsca do gotowania.

Przestrzeń i lokalizacja

Jedną z zalet wbudowanej kuchenki mikrofalowej jest to, że utrzymują one porządek w kuchni. Chociaż wbudowane kuchenki mikrofalowe mogą być przydatne, należy znaleźć model o odpowiednim rozmiarze, aby pasował do szafki / przestrzeni wybranej dla urządzenia. Jeśli wybrany model będzie wymagał naprawy czy wymiany w dowolnym momencie, będzie to również trochę trudniejsze, ponieważ będziesz musiał wyjąć kuchenkę mikrofalową z urządzenia, zamiast po prostu ją naprawiać / wymienić w prosty sposób, tak jak w przypadku modelu wolnostojącego.

Instalacja

Instalacja we wbudowanej kuchence mikrofalowej nie jest tak prosta, jak w przypadku modelu wolnostojącego. Dzieje się tak, ponieważ będziesz potrzebować licencjonowanego wykonawcy, który będzie w stanie prawidłowo i bezpiecznie zainstalować urządzenie w wybranej przestrzeni.

Koszt

Podobnie jak w przypadku modeli wolnostojących, koszt zawsze będzie dużym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę i będzie się różnić w zależności od dostępnych funkcji i samego modelu. Kuchenki mikrofalowe do zabudowy są znane z tego, że są nieco droższe ze względu na koszt instalacji, który zawsze powinien wykonać profesjonalista.

Warto zastanowić się jakiego rozmiaru kuchenki mikrofalowej potrzebujesz. Po ustaleniu rodzaju kuchenki mikrofalowej, która ma sens w Twojej sytuacji, zadaj sobie pytanie, ile miejsca w kuchni chcesz przeznaczyć, jakie powinny być wymiary twojego nowego sprzętu. Jeśli powierzchnia blatu jest ograniczona, możesz chcieć zaoszczędzić miejsce, wybierając mniejszy model. Pojemność kuchenki mikrofalowej to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Jeśli myślisz o nakarmieniu całej rodziny, wybierz większy piekarnik, który poradzi sobie z dużymi potrawami, takimi jak zapiekanki i lasagne. Nawet jeśli mieszkasz sam, średniej wielkości kuchenka mikrofalowa jest warta swojej ceny i miejsca, jeśli dużo w niej gotujesz. Weź pod uwagę, że wymiary kuchenki mikrofalowej. Związana z nimi jest średnica talerza obrotowego, co narzuca Ci odgórnie ilość jedzenia, które możesz przygotować w jednym momencie.

Zastanów się jakiej mocy kuchenki mikrofalowej potrzebujesz. Jeśli chodzi o mikrofale, waty równają się mocy. Mikrofalówka 1000W będzie gotować szybko i wydajnie, więc to świetna podstawa. Mikrofale o mocy 700 watów lub mniejszej są wolniejsze i mogą nie gotować się równomiernie. Im wyższa moc, tym krótszy czas gotowania. Należy pamiętać, że mikrofale o wyższej mocy często mają wyższe metki cenowe, więc należy o tym pamiętać, jeśli próbujesz trzymać się budżetu.

 

Najpopularniejsi producenci kuchenek mikrofalowych do 300 zł

Wielu sprawdzonych producentów sprzętów RTV/AGD do użytku domowego, w tym mikrofalówek, to wieloletnie, sprawdzone firmy, działające na rynku od lat.

Mikrofalówka Amica, mikrofalówka Sharp, oraz mikrofalówki Beko, mikrofalówka Whirlpool czy mikrofalówka Samsung to sprzęty od przodujących i zaufanych producentów.

Pamiętaj o tym, że w dzisiejszych czasach masz opcję zakupów na raty. Jeżeli chciałbyś zdecydować się na droższy sprzęt, jak np. mikrofalówka Samsung, którego świetny model mikrofali SAMSUNG ME83M, kosztuje niewiele ponad 300 zł, bo możesz go kupić od 339 zł, to na pewno zostanie Ci zaproponowany wybór zakupów na raty. Jeśli martwisz się, jak zmiana mocy wpłynie na Twoje gotowanie, z nową kuchenką mikrofalową zrób coś, co zawsze robiłeś w starszym modelu i zanotuj różnicę w czasie. Regulacja mocy gotowania to coś, na co pozwolą Ci kuchenki mikrofalowe dobrej jakości. Warto zaznaczyć, że w przypadku dodatkowych pytań czy wątpliwości, większość producentów służy Ci pomocą. Jeżeli jesteś zdeterminowany, aby zainwestować w konkretną markę, zwróć się do nich z bezpośrednim pytaniem i podejmij świadomą decyzję.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.