Ekspert Morele | 16:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking bezprzewodowych myszek gamingowych. TOP 10 najlepszych myszek

Myszy bezprzewodowe do gier muszą działać nienagannie i zapewniać komfort. Sprawdź, które z nich są najlepsze.

Wybór myszki do gier komputerowych nie jest prosty, tym bardziej jeśli chodzi o modele bezprzewodowe. Pomóc może poniższe zestawienie – oto najchętniej wybierane na naszej stronie myszki bezprzewodowe dla graczy!

Ranking bezprzewodowych myszek gamingowych 2021

Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest dobra myszka gamerska. To sprzęt, który powinien cechować się wysoką jakością – awaria w niespodziewanym momencie może zaważyć na wyniku rozgrywki. Bezprzewodowe myszki dla graczy często mają oryginalny wygląd, ale najważniejsze są ich parametry. Odpowiednia czułość urządzenia czy możliwość szybkiej zmiany ustawień wpływają zarówno na grę lokalną, jak i sieciową.

Myszki bezprzewodowe dla graczy to narzędzia, których dane techniczne są szczególnie istotne. Od myszy przewodowych odróżnia je to, że ich komunikacja z komputerem odbywa się za pośrednictwem sieci. Często spotykane są technologie Bluetooth czy łączność radiowa. Myszka bezprzewodowa ze względu na specyfikę budowy może działać wolniej niż urządzenie z kablem. Z reguły opóźnienia wynoszą zaledwie kilka setnych sekundy, ale nawet taka wartość jest w stanie spowodować przegraną w dynamicznej grze.

Ranking myszek bezprzewodowych dla graczy

Myszki bezprzewodowe gamingowe muszą cechować się dobrymi parametrami technicznymi, dzięki którym prędkość ich działania nie wpłynie na jakość rozgrywki. Ewentualne opóźnienia powinny być na tyle niewielkie, żeby nie były wyczuwalne. Warto spojrzeć na ranking urządzeń i porównać propozycje często wybieranych producentów. Sami gracze wiedzą najlepiej, które modele stanowią najlepsze myszki bezprzewodowe.

Bezprzewodowa myszka gamingowa – laserowa czy optyczna?

Wiele osób, stając przed decyzją o zakupie sprzętu komputerowego, zastanawia się, które narzędzia stanowią najlepsze myszki gamingowe. Rynek oferuje mnóstwo różnorakich, kolorowych modeli, a każdy z nich ma wiele charakterystycznych parametrów. Część specjalistycznych informacji może być niezrozumiała dla przeciętnej osoby, która dopiero zaczyna przygodę z grami.

Jeżeli interesuje Cię bezprzewodowa mysz gamingowa, powinieneś zastanowić się nad wadami i zaletami różnych sprzętów. Różni producenci posiadają w swoim asortymencie zarówno urządzenia optyczne, jak i laserowe. Co je różni? Mechanizm działania obu narzędzi jest taki sam. Mysz oświetla powierzchnię, a światło odbija się i wraca do niej z powrotem przez specjalne soczewki. Matryca rejestruje wykonane w ten sposób „zdjęcia”, a procesor analizuje je i rozpoznaje kierunek oraz prędkość przesuwania myszy. Takie dane trafiają do komputera.

Zasada działania myszy optycznych i laserowych jest taka sama, ale różnica polega na wykorzystywanym przez nie źródle światła. Urządzenia optyczne są wyposażone w diody LED, a laserowe – w laser. Najczęściej wybierane gamingowe myszki to właśnie sprzęty z tej drugiej kategorii. Laser wypuszcza bardziej skupioną wiązkę światła niż zwykła dioda. Promień może wniknąć głębiej w powierzchnię, co sprawia, że matryca i procesor są w stanie wykryć nawet najdrobniejszy ruch.

Myszy laserowe cechują się bardzo dużą precyzją i możliwością pracy z większą rozdzielczością (DPI), ale nie są pozbawione wad. Nie każda gra wymaga zastosowania tak czułego sprzętu. Miłośnicy dynamicznych gier (na przykład FPS) często preferują niższe wartości DPI, ponieważ przy wyższych oddawany jest każdy drobny ruch, co utrudnia sterowanie postacią. Gamingowe myszki z kategorii laserowych są też o wiele droższe od ich optycznych odpowiedników.

Wybór technologii użytej w produkcie powinien zależeć od potrzeb. W przypadku myszy cena nie zawsze idzie w parze z jakością i tańsze urządzenia optyczne bywają lepszym wyborem niż zaawansowane lasery. Bardziej nowoczesne wersje myszy z diodami LED osiągają wysokie maksymalne prędkości i wartości DPI. W zestawieniu z odpowiednią podkładką będą dobrą opcją dla graczy preferujących szybkie tempo rozgrywki.

Jakie cechy powinna posiadać bezprzewodowa myszka dla gracza?

Istnieje kilka istotnych cech, którymi powinny się wyróżniać najlepsze myszki dla graczy. Oprócz wspomnianego źródła światła ważna jest też rozdzielczość. Najlepiej, jeżeli wynosi ona minimum 1600 DPI. 2000 DPI i więcej to rozwiązanie dla profesjonalistów i graczy turniejowych.

Użytkowanie myszy gamingowej powinno być wygodne i nie wpływać negatywnie na jakość rozgrywki, dlatego warto dobrać do niej odpowiednią podkładkę. Wiele osób poleca teflonowe ślizgacze, bo często są one bardziej wytrzymałe niż produkty plastikowe czy materiałowe. Poza tym kształt urządzenia wskazującego musi być ergonomiczny i dopasowany do dłoni – niektóre rozgrywki mogą trwać godzinami, dlatego zadbaj o swój komfort. Wygląd nie jest aż tak istotny jak funkcjonalność, ale myszka gamingowa podświetlana stanowi częsty wybór wśród graczy, którym zależy też na doznaniach estetycznych.

Dodatkowe przyciski mogą bardzo wspomóc graczy. Polecane modele myszy mają ich co najmniej pięć, a do tego są wyposażone w opcję dynamicznego przełączania czułości. Dobrze, jeżeli urządzenie zaopatrzono we wbudowane oprogramowanie, dzięki któremu ustawienia w grach zostaną zapisane, a Ty nie będziesz musiał ich zmieniać po każdym uruchomieniu aplikacji.

Powyższe wytyczne dotyczą wszystkich myszy do grania – zarówno przewodowych, jak i tych bez okablowania. Bezprzewodowe myszki dla graczy muszą się dodatkowo cechować dobrymi parametrami, które są charakterystyczne tylko dla nich. Ten rodzaj urządzenia powinien posiadać wydajną baterię bądź akumulator. Zwróć na nie uwagę, jeśli zależy Ci na tym, żeby Twój turniej nie został przerwany przez rozładowanie myszy. W przypadku sprzętów z akumulatorem polecane są modele zaopatrzone w specjalną stację ładującą.

Dobra myszka bezprzewodowa do gier to takie narzędzie, które nie generuje żadnych odczuwalnych opóźnień w komunikacji z komputerem. Brak okablowania jest bardzo o wygodny, ale przed zakupem konkretnego produktu zapoznaj się dokładnie z jego parametrami. Zasięg działania nie powinien być mniejszy niż 5 m. Większość graczy wybiera urządzenia o radiowym typie transmisji, ze względu na optymalną prędkość, jaką daje to rozwiązanie, ale na rynku nie brakuje dobrych modeli myszy opartych na technologii Bluetooth.

Popularni producenci bezprzewodowych myszek gamingowych

Istnieje kilku wiodących producentów, którzy zdobyli zaufanie konsumentów dzięki swoim funkcjonalnym i jakościowym urządzeniom. Jednym z nich jest Logitech. Myszki gamingowe tej marki są często wybierane przez osoby grające, a ich wersje bezprzewodowe cechują się brakiem opóźnień i precyzyjnym działaniem. Najnowsze modele wyposażono w czułe sensory optyczne HERO, gwarantujące wyjątkowy komfort użytkowania. Myszki gamingowe Logitech to też estetyka – poszczególne produkty zaopatrzono w technologię Lightsync RGB. Podświetlenie urządzenia może dostosowywać się do gry, ekranu albo dźwięku.

Kolejną propozycją dla graczy jest myszka gamingowa Razer. Producent zadbał o wygodę użytkowników – nowe modele pozwalają na regulację DPI i dopasowanie czułości do konkretnej gry, a nawet sytuacji. Zaawansowany czujnik optyczny Razer 5G gwarantuje bardzo dobrą prędkość i precyzję działania, istotną na przykład w grach typu FPS. Marka szczyci się również tym, że proponowane narzędzia bezprzewodowe mają niezwykle wytrzymałe baterie.

Myszy Razer posiadają od pięciu przycisków wzwyż. Ergonomiczny projekt zapewnia wygodę nie tylko podczas grania, ale i przy pracy. Bardziej nowoczesne modele są podświetlane w piękny i wyrazisty sposób, a nawet zaopatrzone w ciekawe wzory, jak na przykład grafikę przedstawiającą szturmowca z serii Star Wars.

Udostępnij
2,4
7 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)