Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Procesor Intel Core i5-7267U w laptopie - wydajność oraz specyfikacja

Analizujemy specyfikację niskonapięciowego procesora i5-7267U z jednostką graficzną Intel Iris Plus.

Układy CPU z tej kategorii przeważnie są przygotowywane po to, aby zapewnić przyzwoitą moc obliczeniową, pozwalającą na obsługę programów biznesowych, multimedialnych i sieciowych. A wszystko to przy zachowaniu niskiego poboru energii elektrycznej. Mając to na uwadze, urządzenia tego typu lądują w wielu zróżnicowanych laptopach.

Intel Core i5-7267U – specyfikacja

Intel Core i5-7267U – zastosowanie

Jak to często w przypadku tego typu procesorów bywa, możemy mówić o bardzo szerokim zastosowaniu. Niskonapięciowe układy Intel Kaby Lake zapewniają wyższą wydajność niż modele szóstej generacji, a z drugiej strony są tańsze niż urządzenia z generacji ósmej. Z tego też względu, można je znaleźć często w laptopach z niskiej i średniej półki cenowej.

Do czego są one przystosowywane? Przede wszystkim do obsługi programów biznesowych. Przyzwoita wydajność zapewniana przez dwa fizyczne rdzenie, cztery wątki i taktowaniem 3100-3500 MHz, a także niski pobór energii sprawiają, że układy te doskonale sprawdzają się podczas codziennej pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach. Intel Core i5-7267U nie powinien mieć żadnych problemów z obsługą programów biurowych, a także niektórych narzędzi graficznych czy też projektowych.

Układ znajduje zastosowanie również podczas obsługi programów administracyjnych i związanych z przetwarzaniem sporych ilości danych. Ze względu na swoją specyfikację, i5-7267U dobrze sprawdza się także w ramach tak zwanego użytku domowego. Mowa tu zarówno o obsłudze standardowych programów multimedialnych i sieciowych, jak i gier czy też bardziej zaawansowanych narzędzi (np. programistycznych).

Pomocna w tym okaże się również integrowana karta graficzna Intel Iris Plus Graphics 650, która dobrze sprawdza się podczas obsługi programów profesjonalnych, a także wielu gier. Oczywiście nie będą to najbardziej wymagające produkcje typu AAA, jednak na liście z pewnością znajdzie się kilka pozycji wartych uwagi. Wymienić możemy chociażby Diablo III, CS:GO czy też Overwatch.

Intel Core i5-7267U – wydajność

To, że omawiany procesor poradzi sobie z tymi wszystkimi zadaniami, wiemy nie tylko dzięki analizie najważniejszych parametrów technicznych, ale również rozmaitym testom diagnostycznym, przeprowadzanym między innymi na platformie Cinebench R15.

Układ Intel Core i5-7267U w trybie jednowątkowym uzyskał średni wynik na poziomie 141 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym zatrzymał się on na 383 punktach. Wszystko to potwierdza, że mamy do czynienia z bardzo uniwersalnym urządzeniem.

Intel Core i5-7267U – porównanie z innymi modelami

Na koniec warto jeszcze zestawić procesor z kilkoma innymi modelami, by sprawdzić, czy na pewno jest on warto zainteresowania. Pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim układy CPU Intela siódmej generacji, o niskonapięciowej charakterystyce.

Porównanie procesorów – i5-7267U vs i5-7200U, i5-7267U, i5-7360U, i5-7287U

Intel Core i5-7267U – w jakich komputerach?

Jak już wspominaliśmy, omawiany układ jest niezwykle uniwersalny, dlatego znaleźć można go w wielu laptopach biznesowych, ale również dostosowanych do użytku domowego i profesjonalnego. Mowa tu między innymi o urządzeniach Apple MacBook Pro.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.