Udostępnij
https://www.morele.net/wiadomosc/poznaj-monitory-benq-z-technologia-b-i/14612/ 2019-08-30 14:10:30.000000

Poznaj monitory BenQ z technologią B.I.

B.I. czyli technoliogia Brightness Ineligence zastosowana w monitorach BenQ mierzy nie tylko jasność, ale i temperaturę barwową oświetlenia otoczenia. Dzięki temu dynamicznie dostosowuje parametry wyświetlanego obrazu zarówno do otoczenia jak i wyświetlanej treści. Zapewnia to najlepszą jakość obrazu, a jednocześnie minimalizuje zmęczenie wzroku.

Pozwól na odpoczynek swoim oczom z technologią Brightness Inteligence. Jasność obrazu dostosowywana jest także do analizowanej na bieżąco, wyświetlanej treści. Oznacza to, że doskonale widoczne są szczegóły zarówno w najciemniejszych jak i najjaśniejszych partiach nawet szybko zmieniających się obrazów. Funkcja znakomicie poprawia komfort oglądania filmów i innych materiałów wideo.

Poznaj bliżej monitory BenQ:

 

Udostępnij
5,0
7 ocen
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Technologia działa jak narazie bez zarzutu na EW3270U. Jak jest Jasno to podkręca światłość i kontrast ale nie przejaskrawia zbyt mocno (w poprzednim monitorze też była podobna funkcja ale obraz był przejaskrawiony - Philips 276E7QDSW . Gdy ciemno obniża ww parametry nie powodując szybkiego zmęczenia oczów. Dodatkowy plus, że dla low blue light mamy kilka trybów (multimedia - w miarę naturalne ale chyba powyżej 6500K - mi najbardziej odpowiada, i później coraz cieplejsze i ciemniejsze: Internet; biuro, czytanie). Można też skonfigurować czułość czujnika światłości. Generalnie polecam dla "długodystansoców" w patrzeniu na ekran monitora. Osobiście polecam 4k w 32 calach. Obraz żyleta, nawet czcionki po skalowaniu są ostrzejsze niż w natywnej rodz. FullHD na 27 calach (miałem i odradzam - wielkość plamki 0,34).