Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Poduszka do karmienia typu rogal - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Poduszka do karmienia to doskonały sposób na uniknięcie kolek, bóli kręgosłupa i infekcji u dziecka.

Najpopularniejsze na rynku są poduszki do karmienia typu rogal- w kształcie literku U lub C. Możemy również spotkać poduszki do karmienia w kształcie prostopadłościanów, sześcianów, czy też najróżniejsze poduszki imitujące zwierzątka.

Wady i zalety poduszek do karmienia

Największymi zaletami karmienia piersią na specjalnej poduszce jest zapewnienie wygodnej pozycji dziecku, a także mamie. Poduszka odciąża kręgosłup karmiącego i karmionego. Poza tym jeżeli wybierzemy poduchę o uniwersalnym kształcie, będziemy mogli korzystać z niej, aby oddzielić nogi ciężarnej kobiecie, a także ulokować podczas spania naszego maluszka. Poza tym taka poduszka może doskonale sprawdzić się jako krążek poporodowy do siedzenia z bolącym kroczem.

Minus poduszki do karmienia może objawić się w niedopasowaniu poduchy do dziecka lub matki. Tego typu sytuacja sprawi, że zakup będzie niewygodny dla jednej lub obydwu stron.

Poduszki do karmienia - na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Poduszek do karmienia jest cała masa. Mamy mogą przebierać między najróżniejszymi kolorami i kształtami. Najpopularniejsze są oczywiście poduszki typu rogal, jednak możemy zdecydować się na zakup kół, obręczy, czy prostopadłościanów. Mamy mogą postawić na stonowane, jednolite kolory, lub żywy design wykorzystujący pstrokate wzory.

Przy wyborze poduszki do karmienia najważniejszą kwestią jest odpowiednie dopasowanie jej do sylwetki osoby karmiącej. Poduszka musi mocno opinać talię mamy lub taty, dzięki czemu nie będzie się zsuwać i nie będzie się przemieszczać. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko wypadku i będziemy mogli w miarę komfortowo sięgnąć po różne przybory towarzyszące karmieniu- butelkę, czy chusteczki.

Poduszka do karmienia sprawia, że dziecko będzie na niej leżeć w naturalnej pozycji, pod delikatnym kątem w ten sposób, aby główka była nieco wyżej niż reszta ciała. Dzięki takiej pozycji unikniemy kolki, gazów, czy ulewania.

Warto postawić na poduszki z dodatkowym wyposażeniem, które ułatwi karmienie maluszka. Dobrym rozwiązaniem są na przykład poduszki z kieszonką na chusteczki lub inne drobiazgi, dzięki czemu wszystko będziemy mieli pod ręką. Niektórzy rodzice cenią sobie również poduszki z wiązaniem wokół tali, dzięki czemu poduszka będzie pewniej trzymać się rodzica.

Poduszki do spania dla malucha

Poduszkami do spania mogą być jednocześnie dobrze dobrane poduszki do karmienia. W tym przypadku do usypiania malucha najlepiej sprawdzą się poduszki w kształcie rogala. Zapewnią stabilną pozycję maleństwu i jednocześnie będą bardzo wygodne.

Przy wyborze poduszki uniwersalnej- do karmienia i spania, warto pójść na kompromis w kwestii wypełnienia. Warto wybrać poduszkę, która pozwoli na komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne dla dziecka spanie. Podczas snu maluch będzie spędzał na niej więcej czasu niż podczas karmienia.

Poduszki dla bliźniąt

Jeżeli nie masz już pomysłu jak sprawnie i wygodnie karmić bliźniaki, poduszki dla bliźniaków idealnie się do tego nadadzą. Odpowiednie wyprofilowanie takich poduch sprawi, że dzieciakom będzie komfortowo i bezpiecznie, a Ty będziesz mogła/mógł odciążyć swój kręgosłup.

Jak używać poduszek do karmienia?

Używanie poduszki do karmienia nie należy do najtrudniejszych rodzicielskich zadań. Wystarczy dobrać odpowiednią poduszkę pod swoją sylwetkę i predyspozycje maluszka, wygodnie usiąść, nałożyć sobie ową poduszkę na kolana, ewentualnie przewiązać się, o ile taka poduszka jest zaopatrzona w odpowiednie wiązanie. Następnie rozpocząć proces karmienia, czy to piersią, czy butelką.

Do kiedy używać poduszki do karmienia?

W zasadzie, o ile rozmiar poduszki na to pozwoli, możemy jej używać tak długo, jak dziecko jest karmione piersią i później butelką. Każda mama doskonale sama zna własne pociechy i ich możliwości, dlatego decyzja o odstawieniu poduszki do karmienia powinna być indywidualna.

 

Poduszka do spania dla ciężarnej kobiety

Poduszki ciążowe z reguły służą dwóm rzeczom- mamie do spania, zaraz przed i po porodzie, a także nadają się do karmienia maluchów. Tego typu poduszki najczęściej są nieco dłuższe, w kształcie fasolki, księżyca lub rogala.

Poduszki do spania dla mam szczególnie rekomendowane są świeżo upieczonym mamom po cesarskim cięciu. Poduszki ciążowe można kupić już w 7 miesiącu ciąży i używać do podawania mleka maluchowi. Przed kupnem warto sprawdzić, czy poduszka posiada odpowiedni ku temu kształt.

Jakie wypełnienie poduszki najlepsze do karmienia?

Najważniejszym elementem poduszki, zarówno tej do karmienia, jak i dla ciężarnej jest wypełnienie. Od niego zależy wygoda mamy i maleństwa. W dużym skrócie- wypełnienie powinno być odpowiednio miękkie, a jednocześnie nie za twarde, by umożliwiać komfortowe karmienie maleństwa.

Poduszki do karmienia dzielą się najczęściej na te wypełnione poliestrem (granulatem), styropianem, sylikonem, gryką lub pianką. Obecnie poliestrowe poduszki są jednymi z popularniejszych rozwiązań.

Poduszki poliestrowe - Poduszka z poliestrowych włókien lub granulatu pozwala na idealne dopasowanie poduszki do kształtów maluszka, a dzięki swojej sprężystości, elastyczności i odpowiedniej twardości taka poduszka plasuje się w ścisłej czołówce.

Poduszki styropianowe - Poduszki styropianowe to nieco przestarzała konstrukcja, która jest odpowiednio twarda. Minusem tego typu poduszek jest szybkie „ubijanie” się materiału i jego przemieszczanie, co sprawia, że poduszka po pewnym czasie będzie pofalowana jak dolina Nilu. Plusem poduszek styropianowych jest niska cena.

Poduszki sylikonowe - Poduszki sylikonowe najczęściej tworzone są z granulatu lub włókien. Materiał ten ma trzy zasadnicze plusy. Gwarantuje bardzo dobrą wentylację, a także jest odpowiednio sprężysty i trwały.

Poduszki piankowe - Piankowe poduszki do karmienia to również dobry pomysł. Możemy wyróżnić poduszki z pianki poliuretanowej i termoelastycznej. Te pierwsze są wygodne, przewiewne i dosyć twardawe, a drugie dopasowują się do kształtów malucha za sprawą ciepła, które wydziela. Poduszki piankowe są jednak droższe od sylikonowych i styropianowych.

Poduszki z gryki - Ostatnimi dosyć często występującymi na rynku poduszkami są te wypełnione łuskami gryki. Gryka doskonale dopasowuje się do kształtu dziecka, a dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu nie powoduje alergii. Poduszki z gryki zapewniają również dobrą wentylację.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:53
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.