Udostępnij
Skomentuj

Plastry do depilacji - jak ich używać? Jakie dają efekty?

Depilacja plastrami to zabieg, który pozwala nam pozbyć się zbędnego owłosienia i uzyskać gładką skórę.

Jedną z metod usuwania niechcianych włosków są plastry do depilacji. Możemy je z powodzeniem używać na różnych fragmentach ciała. Jak stosować plastry do depilacji, aby cieszyć się nieskazitelnie gładką skórę bez podrażnień?

Zalety stosowania plastrów do depilacji

Choć plastry do depilacji wydają się już nieco przestarzałą metodą do usuwania niechcianego owłosienia, to jednak można wymienić wiele zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim pozwalają w szybki i komfortowy sposób pozbyć się niechcianych włosów. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary możemy je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Znajdzie się bowiem dla nich miejsce w każdej kosmetyczce czy torbie podróżnej.

Wśród zalet stosowania plastrów do depilacji wymienia się również to, iż łatwo i dokładnie przylegają do skóry, co pozwala na usunięcie nawet krótkich włosków. Użytkowniczki odczuwają również mniejszy ból i dyskomfort niż podczas depilacji ciepłym woskiem. Warto też wspomnieć, że stosowanie plastrów do depilacji jest metodą niezwykle higieniczną.

Depilacja plastrami pozostawia po sobie również mniejszy bałagan w łazience. Zużyte plastry wystarczy wyrzucić do kosza na śmieci. Kolejną zaletą plastrów do depilacji jest to, iż mogą być stosowane na niewielkich obszarach skóry, na przykład na linii bikini czy też ponad ustami.

Plastry do depilacji – efekt

Metoda ta cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza dzięki rezultatowi, jaki daje – idealnie gładka skóra przez 2-3 tygodnie. To doskonały wynik, pozwalający cieszyć się pięknie wyglądającym ciałem przez długi czas. Wspomnieć warto również o tym, iż plastry do depilacji nie podrażniają zanadto skóry. Nawet jeśli czerwone krostki są widoczne, zazwyczaj znikają one już drugiego dnia po zabiegu.

Efektem długotrwałego i regularnego stosowania plastrów do depilacji jest też zmniejszenie wzrostu włosów. Po depilacji plastrami często zauważalne jest to, że włosy rosną wolniej i są cieńsze.

Plastry do depilacji czy maszynka?

Wybierając metodę depilacji najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom, często stajemy przed dylematem, czy zdecydować się na standardową maszynkę do golenia, czy też plastry. Odpowiedź zależy w dużej mierze od tego, ile czasu możemy poświęcić na depilowanie. Jeżeli szukamy metody, która pozwoli nam w krótkim czasie uzyskać idealnie gładkie nogi, wybierzmy plastry do depilacji. Gdy jesteśmy bowiem pod presją czasu, nie trudno boleśnie skaleczyć się maszynką. Jeśli mamy zatem mało czasu, bezpieczniej będzie zrezygnować z niej.

Warto też porównać efekty, które dają nam plastry do depilacji i maszynka. Depilacja plastrami pozwala nam usunąć praktycznie wszystkie włoski za jednym pociągnięciem. Maszynka nie daje takiej gwarancji, przez co nawet kilkukrotnie musimy powtarzać pociągnięcia, aby uzyskać idealnie gładką skórę. Niewłaściwie dobrana maszynka może być również źródłem znacznych podrażnień skóry, które będą utrzymywać się przez pewien czas. Wówczas wydepilowane fragmenty ciała nie będą prezentowały się estetycznie. Oczywiście plastry do depilacji również mogą podrażniać skórę, jednak zazwyczaj podrażnienia są na tyle znikome, że już na drugi dzień nie ma po nich żadnego śladu.

Jeżeli mamy więcej czasu na depilację, możemy użyć maszynki. Jej stosowanie jest bowiem praktycznie bezbolesne, co stanowi jej podstawową przewagę nad plastrami. Jednak pamiętajmy, iż usunięte w ten sposób włoski będą szybciej odrastać. Oczywiście dużo także zależy od rodzaju i jakości urządzenia. Innego efektu możemy się spodziewać po taniej maszynce elektrycznej w porównaniu do depilatora IPL od renomowanego producenta.

Co lepsze? Krem czy plastry do depilacji?

Stosowanie kremu do depilacji to kolejny sposób usuwania zbędnego owłosienia, który konkuruje z plastrami. Jego podstawową zaletą jest całkowita bezbolesność. Jeśli jednak nie chcemy stosować chemicznych substancji na naszym ciele i zależy nam na szybkości przeprowadzenia zabiegu, wybierzmy plastry do depilacji. Ich stosowanie zrodzi większy dyskomfort w porównaniu z kremem, jednak zapewni nam szybki i długotrwały efekt w postaci nieskazitelnie gładkich nóg bez podrażnień. Co więcej, z uwagi na fakt, iż plastry usuwają włoski wraz z cebulkami, dłużej możemy się cieszyć rezultatem depilacji.

Jak każda metoda, krem do depilacji również ma swoje plusy i minusy. Warto jednak podkreślić fakt, że tego typu produkty zawierają składniki chemiczne, które mogą podrażniać skórę i wywoływać reakcje alergiczne. Do tego krem jest mało skuteczny na grube i twarde włosy. W związku z tym nie jest to rozwiązanie, które sprawdzi się u każdej osoby.

Plastry do depilacji twarzy – jak używać?

Jak zostało wspomniane, jedną zalet stosowania plastrów jest to, iż mogą być wykorzystywane do usuwania owłosienia z różnych części ciała. Jeżeli mamy zamiar wydepilować nimi twarz, wybierzmy plastry do depilacji skóry wrażliwej, co zapobiegnie ewentualnym podrażnieniom oraz w pozytywny sposób wpłynie na naskórek twarzy, kojąc go i łagodząc zaczerwienienie. Takie produkty w swym składzie zawierają zazwyczaj aloes, melasę lub olejek oliwkowy. Jeżeli chcemy pozbyć się włosków na twarzy, stosowanie plastrów to niezwykle skuteczna metoda. Pozwala bowiem za jednym pociągnięciem usunąć właściwie wszystkie włosy. Musimy jedynie zadbać o odpowiednie przycięcie plastra tak, aby obejmował odpowiedni fragment skóry. Następnie należy przykleić produkt, chwilę odczekać i energicznie zerwać go z twarzy.

bulb-learn-more-section-icon

A co z alergikami?

Jeżeli nasza skóra jest wrażliwa, ma skłonności do podrażnień i alergii, zdecydujmy się na plastry do depilacji hipoalergiczne. Nie zawierają one żadnych żywic, sztucznych barwników czy też pigmentów. Dzięki temu są całkowicie bezpieczne dla naszej skóry.

Plastry do depilacji – jak stosować?

Zasada używania wszystkich plastrów do depilacji, niezależnie od ich rodzaju czy fragmentu ciała, na który aplikujemy produkt, jest prosta. Wystarczy nakleić plaster i po chwili szybko oderwać. Istotne jest jednak to, aby zachować właściwy kierunek zrywania produktu – przeciwnie z porostem włosów. Przed oderwaniem plastra należy również naciągnąć skórę.

Na dzień lub dwa przed depilacją warto zrobić peeling fragmentów ciała, z których zamierzamy usunąć niechciane owłosienie. W ten sposób pozbędziemy się martwego naskórka, dzięki czemu plastry będą jeszcze lepiej przylegać, co pozwoli na uzyskanie optymalnej gładkości.

Równie istotne jest to, aby zadbać o skórę po depilacji plastrami. W tym celu warto stosować kremy nawilżające lub specjalne kremy po depilacji, aby złagodzić podrażnienia. Do tego zaleca się unikania ekspozycji na słońce i gorących kąpieli przez kilka dni po zastosowaniu plastrów do depilacji.

Plastry do depilacji – gdzie kupić?

Najprostszą metodą jest zakup plastrów do depilacji w sklepie internetowym. Jest to niezwykle wygodna opcja, która pozwoli nam wybrać optymalne rozwiązanie bez wychodzenia z domu. Możemy również skorzystać z oferty drogerii i sklepów stacjonarnych. Musimy jednak mieć na uwadze to, iż wówczas będziemy mieć nieco bardziej ograniczony wybór, a ceny mogą być zdecydowanie większe. W internecie zdecydowanie łatwiej znaleźć najkorzystniejsze oferty, nawet jeśli chodzi o akcesoria do skutecznej depilacji w domu.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.