Udostępnij
Skomentuj

Piperyna – właściwości, skutki uboczne, dawkowanie piperyny

Poznaj szereg skutków zdrowotnych jakie niesie za sobą suplementacja piperyną na odchudzanie.

Co to jest piperyna?

Piperyna jest głównym bioaktywnym składnikiem pieprzu, który nadaje mu ostry smak. Ten naturalnie występujący alkaloid ma wiele udowodnionych skutków zdrowotnych i korzystnych właściwości, do których możemy zaliczyć np. poprawę oraz przyspieszenie trawienia, zmniejszenie apetytu na słodycze czy też regulację gospodarki cukrowej i tłuszczowej w naszym organizmie.

Jak działa piperyna?

Piperyna działa poprzez manipulowanie mechanizmami w naszym organizmie, między innymi hamuje enzymy odpowiedzialne za metabolizowanie niektórych leków. Stymuluje aktywność transporterów aminokwasów w jelitach. Zmniejsza produkcje kwasu glukuronowego w jelitach, co pozwala na bardziej aktywne wchłanianie substancji odżywczych.

Do największych zalet stosowania piperyny możemy zaliczyć:

  • Pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego
  • Znacząco przyspiesza metabolizm
  • Może podnosić temperaturę ciała
  • Pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej wspierając procesy lipolizy
  • Pobudza wydzielanie adrenaliny i noradrenaliny
  • Może obniżać poziom tłuszczu w naszym krwioobiegu

Piperyna może pomóc organizmowi we wchłanianiu większych ilości wartości odżywczych, a nawet witamin zapobiegając ich wydalaniu z moczem czy kałem. Jeśli więc wydajemy pieniądze na jedzenie oraz suplementy diety to warto byłoby wyciągnąć z nich jak najwięcej benefitów zamiast je marnować – tutaj z pomocą przychodzi nam piperyna, która pomaga wchłonąć nam znacznie więcej związków, które spożywamy.

Kolejną korzyścią stosowania piperyny jest to, że kulturysta, który kończy cykl sterydowy może popaść w depresje z powodu nagłego, dużego spadku poziomu testosteronu. Badania udowodniły, że piperyna może znacznie ograniczyć możliwość wystąpienia tej depresji.

Skutki uboczne stosowania piperyny

Nigdy nie powinniśmy dopuścić do przedawkowania piperyny, ponieważ mechanizmy zachodzące w naszym organizmie, na które ma wpływ piperyna są zbyt ważne i niezbędne do utrzymania zdrowia. Właśnie z tego powodu nigdy nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Jak dawkować piperynę?

Piperynę należy dawkować w ilości od 5 mg do 10 mg 1-2 razy dziennie. Optymalnym rozwiązaniem będzie suplementacja piperyny przed śniadaniem oraz przed wysiłkiem fizycznym aby spotęgować efekty jej działania wpływającego na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Warto nadmienić, że osoby z chorobami układu krążenia oraz chorobami serca powinny suplementacje piperyną skonsultować ze swoim lekarzem.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.