Udostępnij
Skomentuj

Parasolka przeciwdeszczowa dla dziecka – jaka najlepsza? Który model wybrać?

Jaką parasolkę dla dziecka wybrać? Czym się kierować podczas zakupu i na co zwrócić uwagę?

Jaką parasolkę dla dziecka wybrać?

Oferta parasolek dla dzieci jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Parasole dla najmłodszych charakteryzują się dziecięcą stylistyką, a niejednokrotnie także nietypowym kształtem. Jak wybrać parasolkę dla dziecka?

Najlepiej wspólnie – kilkulatek ma już swoje ulubione kolory, postaci z bajek, zwierzęta, zainteresowania. Dla dorosłego parasolka bywa tylko elementem użytkowym albo gustownym dodatkiem, ale dla dziecka to przedmiot, który może mieć niezwykle bajkową estetykę. Warto wybrać się na zakup wspólnie albo razem z dzieckiem zasiąść przed ekranem komputera, by przejrzeć ofertę online.

Zwracając uwagę na solidne wykonanie – parasolka dziecięca z całą pewnością nie będzie traktowana przez dziecko tak ostrożnie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Warto wybrać model z solidnym stelażem, który nie połamie się od wywijania piruetów na wietrze lub od stukania parasolką o chodnik. Dziecięca wyobraźnia znajdzie zapewne jeszcze wiele innych zastosowań dla parasolki niż tylko ochrona przeciwdeszczowa. Im lepszej jakości model wybierzemy, tym dłużej posłuży dziecku.

Kierując się jej odpowiednimi gabarytami– parasolka dla dziecka nie może być ciężka i nieporęczna. Nie powinna też posiadać zbyt długiego drążka. Optymalne wymiary parasolki przeciwdeszczowej dla dziecka to około 55 do 60 centymetrów długości i średnica około 65 do 70 centymetrów. Parasolka o takich lub zbliżonych wymiarach będzie najbardziej poręczna w dłoniach dziecka.

Wybór parasolek dla dzieci jest tak szeroki, że trudno zdecydować się na konkretny model. Nawet po zawężeniu wyników wyszukiwania do tych parasolek, które mają odpowiednie gabaryty, wybraną przez dziecko estetykę oraz solidną konstrukcję, wciąż pozostaje nam trudny orzech do zgryzienia. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kryteriów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze parasolki dla dziecka?

By jeszcze bardziej ułatwić sobie zakup parasolki dla kilkulatka, warto przyjrzeć się kilku poniższym kwestiom:

  • Producent – nie chodzi o to, by kupować najmłodszym parasolki od znanych projektantów, ale o to, by wybierać przedmioty tych marek, które są cenione za produkcję dobrej jakości parasoli oraz porządnych artykułów dziecięcych. Przykładowe marki, w których ofercie można znaleźć solidnie wykonane i ładne parasolki dla dziecka to: Starpak, Perletti, ADAR czy Euro Trade.
  • Cena – parasolka dla dziecka może kosztować kilkanaście złotych, kilkadziesiąt, a zapewne także i kilkaset. Nie warto przepłacać – w końcu to przedmiot, który posłuży dziecku przez jakiś czas i nie będzie użytkowany każdego dnia. Warto zwrócić uwagę na to, by cena była rozsądna i odpowiadała jakości oraz estetyce produktu.
  • Nietypowe kształty i ozdoby – czyli metody na zachęcenie dziecka do korzystania z parasolki. Pomysłowe kształty (na przykład parasol z uszami albo czółkami owada) oraz zawieszki we wnętrzu parasola mogą przypaść kilkulatkowi do gustu.
  • Zamykanie i otwieranie mechanizmu – nie może się przycinać ani stwarzać niebezpieczeństwa. Dzieci nie powinny użytkować parasoli składanych do kompaktowych wymiarów, które rozkładają się same po naciśnięciu przycisku, bo mogłyby wyrządzić sobie nimi krzywdę. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla malucha jest parasolka z rączką jednoczęściową, z uchwytem wygiętym w łuk oraz zakończeniem parasola o zaoblonym czubku (ostre szpikulce lepiej omijać). Parasolka powinna być ponad to wyposażona w taśmę z rzepem lub zatrzaskiem, które umożliwiają jej zwinięcie, oraz w pokrowiec.

Od kiedy parasolka dla dziecka?

Parasolkę dla dziecka można polecić już dla kilkulatka. Dziecko, które potrafi już samo chodzić, jest wystarczająco duże, by móc spacerować z własną parasolką. Najczęściej kupuje się parasole dla 3, 4, 5 latków i starszych dzieci.

Najlepsze parasolki dla dzieci

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz się wciąż zdecydować, którą parasolkę dla dziecka wybrać, sprawdź, które modele cieszą się największą popularnością wśród innych kupujących. Poniższy ranking zawiera te parasolki dziecięce, które są najczęściej kupowane i najlepiej oceniane.

Parasolka dla dziecka nie powinna być przypadkowo wybranym przedmiotem. Warto przyłożyć się do zakupu i sięgnąć po model, który przypadnie do gustu dziecku, ale też będzie solidnie wykonany i bezpieczny w użytkowaniu, a wówczas żadne deszcze nie będą przeszkodą, by cieszyć się spacerem.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.