Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Parasol plażowy - jaki wybrać? Który najlepszy?

Czym powinien wyróżniać się dobry parasol plażowy? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Wyjście na plażę to bardzo często niemałe przedsięwzięcie logistyczne. Aby przyjemnie spędzić czas na piasku, zabieramy ze sobą parawany, koce czy lodówki podręczne. Bardzo przydatnym dodatkiem jest też parasol plażowy, który ochroni nas przed promieniowaniem i słońcem. Specjalna konstrukcja ma za zadanie dawać jak najwięcej cienia i chronić plażowiczów przed promieniami słonecznymi. Czy jest to rzeczywiście dobry pomysł a może tylko zwykły gadżet? W dalszej części wpisu odpowiadamy na wszystkie pytania.

Czym są parasole plażowe?

Parasole plażowe to specjalne konstrukcje, które wbija się w piasek i chronią nas przed słońcem. Jest to bardzo proste rozwiązanie, ale doskonale w swej prostocie. Parasol składa się z cienkiego aluminiowego stelaża, syntetycznej lekkiej tkaniny i cienkiego drążka. Istnieje wiele wersji rozmiarowych, które z pewnością sprawdzą się w wielu sytuacjach. W przypadku gdy lubimy cień, a chcemy poleżeć na plaży — doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie taka konstrukcja.Parasole plażowe występują również w formie podręcznych, z którymi możemy się przechadzać po plaży.

Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę — jest waga. O ile nie mieszkamy kilka metrów od plaży, to jest to bardzo ważny czynnik. Będziemy nosić go ze sobą na plaże, wiec nie powinien być on ciężki i masywny. Dojście na plaże będzie skutkowało zmęczeniem większym niż w trakcie przyjazdu do kurortu po roku ciężkiej pracy. Warto zatem wybierać konstrukcje nieco mniejsze.Ważnym aspektem jest też czy parasol będzie łamany. Umożliwia to dostosowanie pozycji gadżetu do pozycji słońca, przez co będziemy mieli duże zacienione pole. Jest to szczególnie opcja przydatna rano oraz po południu, gdy słońce nie jest w zenicie i może zaglądać na nasz ręcznik pomimo parasola. Składany parasol powinien mieć także pokrowiec, który pomoże przenieść do na plaże. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie znacznie ułatwiające codzienne podróże.

Polecane parasole plażowe

Parasol plażowy z filtrem UV

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które będzie chroniło nas także przed szkodliwym promieniowaniem — są parasole z filtrem UV. Do ich budowy użyto materiał, który blokuje promienie o określonej częstotliwości tak jak krem ochronny. Co może zaskoczyć również, jak i w kremach możemy wybierać poziom zabezpieczenia — przeciętnie od 20 do 50 UPV. Im wyższa wartość, tym większa ochrona.

Design

Parasol plażowy to nie tylko funkcjonalność, ale też i modne kolory czy zdobienia. Na rynku istnieje mnóstwo jednokolorowych, podobnych i nudnych modeli. Jeśli planujemy zakup wcześniej, powinniśmy wybrać model, który będzie wyróżniał się na plaży swoim designem. Bez trudu możemy znaleźć parasole plażowe w barwach niema z obłokami lub korony drzew. Leżenie pod takim parasolem będzie znacznie przyjemniejsze niż po żółtym lub czerwonym.

Przydatny element wyposażenia plażowego czy zwykły gadżet?

Odpowiedz na to pytanie, zdecydowanie skłania się ku opcji nr 1. Parasol plażowy jest idealnym sposobem na zapewnienie sobie cienia na piasku. Choć lato i plaża nieodłącznie kojarzy się z opalaniem i odpoczynkiem w promieniach słonecznych, nie możemy zbyt długo przebywać w takich warunkach. Z pomocą przychodzą wtedy różne modele i rodzaje parasoli. Niezależnie od tego, jakie są lub jakie mają funkcje, przebywając w cieniu, możemy dłużej wypoczywać na leżaku lub kocu i robić to w bardziej komfortowych warunkach. Jest to jeden z lepszych pomysłów na plażowe wyposażenie, które koniecznie trzeba zabrać ze sobą nad wodę.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:08
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.