Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Olej z wiesiołka - zastosowanie, dawkowanie, przeciwwskazania

Olej z wiesiołka ma właściwości lecznicze, będziesz zaskoczony gdy dowiesz się jaki ma wpływ na Twoje zdrowie!

Nasiona kwiatu wiesiołka są zbierane i tłoczona na zimno w celu pozyskiwania oleju, olej jest następnie butelkowany lub kapsułkowany do stosowania w formie suplementu diety, dzięki czemu ludzie mogą korzystać z jego wielu zalet zdrowotnych. Olej z wiesiołka jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które zapewniają budulec na naszych błon komórkowych, dodatkowo olej z wiesiołka wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego oraz ma pozytywny wpływ na stan naszej skóry, włosów i kości.

Twoje ciało potrzebuje zdrowej równowagi niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-6, w które jest bogaty olej z wiesiołka i omega-3, znajdujących się głównie w tłustych rybach takich jak makrela czy łosoś.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe jak sama nazwa wskazuje są niezbędne dla zdrowia człowieka, ale organizm niestety nie może ich sam wytworzyć - trzeba je dostarczać z zewnątrz w postaci pożywienia lub suplementów. Wraz z kwasami tłuszczowymi omega-3 kwasy tłuszczowe omega-6 odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu mózgu, jak również prawidłowym wzroście i rozwoju, szczególnie u dzieci.

Olej z wiesiołka pomaga na kobiece dolegliwości

Suplementacja olejem z wiesiołka naturalnie leczy objawy PMS dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-6, takich jak LA i GLA, które wspierają funkcje hormonalne w organizmie. W okresie przedmiesiączkowym kobiety cierpią na wzdęcia, zatrzymanie wody w organizmie, trądzik, depresję, drażliwość, tkliwość piersi oraz bóle głowy - jak wynika z przeprowadzonych badań, objawy te są minimalizowane, a często nawet ustępują przy odpowiedniej suplementacji oleju z wiesiołka.

Zaleca się przyjmowanie 1500 miligramów oleju z wiesiołka począwszy od pierwszego dnia cyklu menstruacyjnego, aż do owulacji.

Warto wiedzieć!

Suplementacja oleju z wiesiołka tworzy zdrowe środowisko do poczęcia dziecka, pomaga zrzucić zbędne kilogramy oraz przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego.

Olej z wiesiołka poprawia płodność

Wykazano, że olej z wiesiołka zwiększa wytwarzanie śluzu szyjkowego, co ma wpływ na powodzenie reprodukcji, a tym samym sposób na pokonanie niepłodności. Płyn szyjki macicy jest niezbędny, aby pozwolić plemnikom swobodnie przepływać przez szyjkę macicy. Zajście w ciąże jest trudniejsze dla kobiet z niewielką ilością płynu szyjki macicy lub bez niego, ponieważ plemniki mają problemy z poruszaniem się i może nie być przyjaznego środowiska, w którym plemniki mogą się utrzymać.

Aby zwiększyć śluz szyjki macicy, zalecana dawka to 500 miligramów oleju z wiesiołka - trzy razy dziennie. Jeśli to nie pomoże należy zwiększyć dawkę dwukrotnie w następnym cyklu.

Wysoki poziom niezbędnych kwasów tłuszczowych obecnych w oleju z wiesiołka mają również bezpośredni wpływ na komórki macicy - dzięki temu można uzyskać dodatkową korzyść dla zdrowia oleju z wiesiołka. Te niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe powodują skurcz i rozluźnienie tkanki mięśniowej, co wpływa na napięcie mięśni macicy podczas przygotowywania do ciąży. Spożywanie oleju z wiesiołka daje najlepsze efekty tylko wtedy, gdy kobieta próbuje zajść w ciążę, natomiast nie jest on wskazany dla kobiet, które są już w ciąży, ponieważ skurcze macicy mogą być problematyczne.

Olej z wiesiołka zwalcza trądzik

Trądzik hormonalny może być uciążliwy dla wielu osób, zwłaszcza nastolatków, którzy mają problemy z fluktuacją hormonów podczas okresu dojrzewania. Nierównowaga hormonalna może prowadzić do trądziku u nastolatków i dorosłych, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że trądzik można leczyć naturalnie. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet, ponieważ przechodzą regularne okresy wahań hormonalnych.

Aby leczyć trądzik hormonalny, musisz opanować przyczynę problemu - brak równowagi hormonalnej. Żadne leczenie miejscowe nie da oczekiwanych rezultatów na dłuższą metę ponieważ leczy tylko istniejące już pryszcze lub blizny. Kwasy tłuszczowe omega-6 obecne w oleju z wiesiołka są pomocne w regulacji poziomu hormonów i leczeniu trądziku hormonalnego. Te kwasy tłuszczowe odgrywają również rolę w strukturze komórki, poprawiają funkcję nerwów i promują elastyczność skóry.

Kuracja przeciwtrądzikowa olejem z wiesiołka przyniesie oczekiwany efekt jeśli codziennie będziesz przyjmować olej z wiesiołka w postaci suplementu - podobnie jak kapsułki oleju z ryb (omega 3). Możesz również umieścić olej bezpośrednio na twarzy. Jest to znane z pomocy w procesie gojenia i poprawy ogólnego wyglądu skóry.

Olej z wiesiołka na wypadające włosy

Mężczyźni i kobiety zmagają się z wypadaniem włosów, a czasami najlepszym sposobem, aby temu zaradzić, jest wprowadzenie odpowiedniej diety oraz suplementacji. Hormony u mężczyzn i kobiet są odpowiedzialne za wiele procesów, w tym za porost oraz wypadanie włosów.

Hormonalna przyczyna utraty włosów u mężczyzn wynika z wrażliwości mieszków włosowych na hormon zwany DHT (5-Dihydrotestosteron). DHT jest męskim hormonem androgenowym, który powoduje kurczenie się pęcherzyków, co powoduje krótszy czas życia i zmniejszenie produkcji włosów. Zwykle po wypadnięciu włosa, inny zaczyna rosnąć z tego samego mieszku włosowego, ale gdy DHT jest wysoki, wzrost włosów zmniejsza się. Łysienie typu męskiego (znane jako łysienie androgenowe u mężczyzn) podąża za wzorem cofającej się linii włosów, która rozwija się do kształtu „W”, a następnie kontynuuje znajomy kształt litery „U”.

Łysienie typu żeńskiego (łysienie androgenowe u kobiet) charakteryzuje się przerzedzaniem włosów na górze lub w środku głowy. Utrata włosów na ogół wynika z wysokiego poziomu stresu, braku równowagi hormonalnej czy też chorób tarczycy.

Olej z wiesiołka okazuje się bardzo skutecznym suplementem w walce z tymi dolegliwościami, wystarczy przyjmować zaledwie 500 miligramów oleju z wiesiołka dwa razy dziennie - pierwsze efekty będą widoczne w ciągu 6 - 8 tygodni. Olej z wiesiołka można również wcierać we włosy, kupić szampon z olejem z wiesiołka lub dodać go do używanego aktualnie, z pewnością wzmocni to całą kurację.

Olej z wiesiołka na choroby skórne

Olej z wiesiołka może okazać się cennym wyborem dla osób cierpiących na choroby skóry, takie jak egzema, łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Przeprowadzone badania wykazały nawet, że olej z wiesiołka może pomóc w strukturalnych i funkcjonalnych zmianach w tkankach skóry związanych z wiekiem, takich jak zaczerwienienie, jędrność, szorstkość i odporność na zmęczenie.

Egzema jest zwykle spowodowana reakcją alergiczną na żywność, chemikalia lub inne substancje, takie jak perfumy lub mydła. Powoduje suchą, czerwoną, swędzącą skórę, która może ropieć lub pękać. Badania pokazują, że osoby cierpiące na egzemę nie posiadają normalnej zdolności do przetwarzania kwasów tłuszczowych. Powoduje to niedobór kwasu gamma-linolenowego lub GLA. GLA to kwas tłuszczowy omega-6, który organizm może przekształcić w substancje zmniejszające stan zapalny i wzrost komórek. Badania dowodzą, że olej z wiesiołka jest wyjątkowo skuteczny w łagodzeniu wielu objawów egzemy, w tym swędzenia, zaczerwienienia i obrzęku.

Łuszczyca występuje wtedy, gdy komórki skóry powielają się zbyt szybko, co powoduje obrzęki na skórze pokrytej białawymi łuskami na wierzchu. Łuskowate łaty, znane również jako łuszczycowe płytki, są obszarami zapalenia i nadmiernej produkcji skóry. Przyczyną łuszczycy są zmiany hormonalne, zła dieta i trudności w trawieniu białka. Zaletą oleju z wiesiołka jest jego zdolność do naturalnego leczenia łuszczycy - ponieważ niezbędne kwasy tłuszczowe wspomagają równowagę hormonalną oraz trawienie.

Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłym, nawracającym, swędzącym stanem skóry, który zwykle zaczyna się w dzieciństwie. Stan zaczyna się od wadliwego metabolizmu niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jedno z badań mierzyło wpływ 500 miligramów oleju z wiesiołka na pacjentów, którzy zmagali się z tą chorobą skóry - 96 proc. pacjentów wykazało poprawę po 5 miesiącach, a sama forma leczenia została uznana za jedną najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych form leczenia atopowego zapalenia skóry.

Olej z wiesiołka - przeciwwskazania, możliwe skutki uboczne

Olej z wiesiołka jest ogólnie bezpieczny, gdy jest stosowany w zalecanych dawkach, czyli od 2 do 8 gramów dziennie. Wszelkie działania niepożądane są bardzo rzadkie i łagodne, obejmują nudności, ból brzucha oraz bóle głowy.

Warto wiedzieć!

Ból brzucha i luźne stolce podczas suplementacji olejem z wiesiołka mogą oznaczać, że dawka jest zbyt wysoka - dzięki zmniejszeniu dawki objawy powinny ustąpić.

Natomiast jeśli zażywasz leki na rozrzedzenie krwi lub leki na ciśnienie krwi, porozmawiaj ze swoim lekarzem przed spożyciem oleju z wiesiołka.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.