Udostępnij
Skomentuj

NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER - wydajność oraz specyfikacja

Do oficjalnej zapowiedzi kart graficznych z serii RTX SUPER coraz bliżej. Czy doniesienia się potwierdzą?

Choć Nvidia jeszcze nie potwierdziła żadnych informacji (ma dojść do tego lada dzień), w bazie EEC pojawił się już wpis na temat nowych jednostek. W sieci można znaleźć także nieoficjalne specyfikacje techniczne. Dotyczy to każdej wersji kart RTX SUPER, które mają być niejako odświeżonymi wersjami standardowych modeli z serii RTX 20.

Polecane karty graficzne

Jednym z nich jest Nvidia GeForce RTX 2070 SUPER. Warto sprawdzić, na jakie parametry możemy liczyć, a także porównać je z modelami zwykłymi. Oczywiście z zastrzeżeniem, że są to nadal dane nieoficjalne.

NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER – specyfikacja

NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER – zastosowanie

Zgodnie z tym, co możemy przeczytać w sieci, cała seria RTX SUPER ma w niewielkim stopniu zwiększać możliwości kart. Nie mamy więc co liczyć na rewolucję, choć z drugiej strony nie jest ona chyba potrzebna. Nadal mamy bowiem do czynienia z niezwykle wydajnymi jednostkami GPU, które kierowane są do szczególnie wymagających użytkowników.

Mowa w tym miejscu przede wszystkim o graczach. Nvidia GeForce RTX 2070 SUPER zapewni moc obliczeniową, która zapewni stabilną obsługę wszystkich najnowszych gier na wysokich detalach graficznych. To jednak nie wszystko, ponieważ podobnie jak ma to miejsce w przypadku modeli standardowych, także wersje SUPER mają doskonale sprawdzać się podczas obsługi specjalistycznych programów i narzędzi. Będą więc kierowane także do osób zajmujących się obróbką grafiki i wideo, tworzeniem rozbudowanych projektów, a także opracowywanie modeli i animacji 3D.

Co ma zmienić się w stosunku do karty Nvidia GeForce RTX 2070? Ilość pamięci RAM typu GDDR6 pozostaje bez zmian, a więc zostanie utrzymana na poziomie 8 GB. Podobnie ma się sprawa z taktowaniem pamięci. Zwiększa się natomiast taktowanie rdzenia – w przypadku modelu standardowego (w odróżnieniu od modeli modyfikowanych przez innych producentów) wynosi ona od 1410 MHz w trybie bazowym do 1605 MHz w trybie bazowym. Taktowanie karty Nvidia GeForce RTX 2070 SUPER mieści się natomiast w przedziale 1605-1770 MHz.

Największa zmiana związana będzie natomiast z nowym rdzeniem graficznym. Model podstawowy korzysta z wersji TU106-400A-A1, natomiast jednostka SUPER ma zostać oparta na rdzeniu TU104-410-A1. Ma to przełożyć się między innymi na większą ilość rdzeni CUDA (2560 zamiast 2304), jednostek teksturujących (160 zamiast 144) i rdzeni Tensor (320 zamiast 288).

NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER – wydajność

Biorąc pod uwagę drobne zmiany i parametry, które pozostają bez zmian, możemy przypuszczać, że karta RTX 2070 SUPER spełni wymagania najbardziej zaawansowanych programów i gier. Oczywiście nie dysponujemy jeszcze żadnymi wynikami oficjalnych testów, jednak wystarczy zwrócić uwagę na osiągi modelu podstawowego, który w programie 3DMark Performance GPU uzyskał średnią na poziomie 31427. Jest to doskonały rezultat.

Jak już zostało wspomniane, RTX 2070 SUPER zagwarantuje nam doskonałą obsługę najnowszych gier AAA. Liczyć możemy na wysoki poziom klatek na sekundę między innymi w takich grach jak Anno 1800, The Division 2, Fallout 76 czy też Anthem.

NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER – porównanie z innymi modelami

Podsumowując wszystkie zebrane dane, warto jeszcze raz porównać model SUPER z kartą podstawową, a także jednostką o wyższej numeracji. Dzięki temu dowiemy się, na jak dużą zmianę wydajności możemy liczyć.

Jak widać, nowa wersja karty nieco zbliżyła się do jednostki RTX 2080, choć nadal ustępuje jej pod względem rdzeni CUDA i Tensor. Jeśli więc cały czas jesteście przed zakupem nowej karty graficznej, GeForce RTX 2070 SUPER może okazać się dobrym wyborem, zwłaszcza że jest szansa na dostanie jej już w lipcu tego roku.

W sieci pojawiły się także nieoficjalne ceny nowych jednostek. Zgodnie z doniesieniami, RTX 2070 SUPER ma kosztować 599 dolarów, co po obecnym kursie daje około 2275 złotych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:35
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.