Udostępnij
Skomentuj

Najlepsza Witamina D3 – opinie o sprawdzonych suplementach

Witamina D3 – jaka najlepsza? Na co pomaga witamina D? Który suplement kupić? Jak dawkować?

Właściwości witaminy D są niezwykle zróżnicowane – w jaki sposób dostarczać ją do organizmu? Jak wskazują badania, naturalne źródła witaminy D nie wystarczą do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania organizmu na ten składnik. Wszystko to sprawia, że warto przyjmować ją również w inny sposób, na przykład poprzez suplementy. Na rynku dostępne są produkty zawierające witaminę D oraz D3, dzięki którym w łatwy sposób można uzupełnić wszelkie braki. Warto jednak zastanowić się, który z tych suplementów okaże się najlepszym wyborem.

Witamina D – na co pomaga?

Właściwa suplementacja jest o tyle ważna, iż witamina D ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Jest polecana między innymi osobom, które się odchudzają. Dlaczego? Ponieważ usprawnia ona spalanie tkanki tłuszczowej.

To jednak nie wszystko. Jak bowiem wskazują badania, witamina D wraz z wapnem przyczynia się do mniejszej produkcji hormonu stresu, czyli kortyzolu. Odpowiada on za odkładanie się tkanki tłuszczowej. Do tego dochodzi również zmniejszony apetyt w przypadku odpowiedniej ilości witaminy D w organizmie. Wszystko to sprawia, że warto zadbać o jej suplementację, dotyczy to zwłaszcza osób zmagających się z nadwagą.

Nie są to oczywiście jedyne właściwości witaminy D. Jej prawidłowe dawkowanie gwarantuje znacznie więcej korzyści.

  • Układ immunologiczny. Witamina D3 usprawnia jego działanie, dzięki czemu zwiększa się odporność na różnego rodzaju infekcje bakteryjne i wirusowe.
  • Wzmocnienie kości i zębów. Witamina D w sposób znaczący usprawniania wchłanianie fosforu i wapnia – są to składniki mające ogromny wpływ na kondycję zębów i układu kostnego. Właściwa suplementacja zapobiega powstawaniu wielu chorób, takich jak krzywica czy osteoporoza. Warto nadmienić również, że witamina D usprawnia również działanie mięśni.
  • Nadciśnienie i choroby serca. Kolejny raz warto wspomnieć o prozdrowotnym działaniu witaminy D i wapna. Związki te pozwalają obniżyć ciśnienie tętnicze, natomiast sama witamina D wpływa na utrzymanie dobrego cholesterolu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia miażdżycy i chorób serca.

To wyłącznie wybrane właściwości witaminy D. Warto wspomnieć również o tym, że zapobiega ona powstawaniu cukrzycy, wpływa na dobre samopoczucie, a także może zmniejszyć ryzyko powstawania nowotworów, między innymi płuc i prostaty.

Witamina D – jaki suplement najlepszy?

Jak już zostało wspomniane, uzupełnianie witaminy D często nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Wynika to przede wszystkim ze zbyt małej ilości tego związku w produktach pokarmowych. Wszystko to sprawia, że warto postawić na suplementy oraz odżywki. Zwłaszcza te przygotowane przez sprawdzonych producentów.

Na stronie sklepu Presto znaleźć można najpopularniejsze suplementy dostępne w ofercie. Są one generowane w sposób automatyczny, na podstawie kluczowych danych sprzedażowych. Dzięki temu osoby zainteresowane mogą łatwo i szybko dowiedzieć się, które produkty są najczęściej wybierane przez innych użytkowników. Szukasz więc produktu, który może być nazywany jako najlepsza witamina d3? Opinie na stronie z pewnością zasugerują Ci, które suplementy warto wybierać.

Polecane suplementy i odżywki wyróżniają się odpowiednią ilością witaminy D, a także skutecznym działaniem. Potwierdzają to zresztą opinie wystawiane przez osoby, które miały już okazję wypróbować konkretne środki. Jeśli potrzebujesz kilka sprawdzonych, dobrze ocenianych suplementów, warto przyjrzeć się ofercie takich produktów jak:

Ile kosztuje witamina D3? Ceny powyższych suplementów zaczynają się już od około 20 złotych. Najdroższe preparaty mogą kosztować nawet blisko 80 złotych. Ceny są zatem zróżnicowane, ale warto przeanalizować, czy wolimy witaminę D3 w formie kapsułek czy płynu. W dodatku nie zapominajmy o liczbie kapsułek lub ilości płynu – to również może wpływać na cenę produktu.

Należy jeszcze zaznaczyć, że przewagą witaminy D3 w formie kropli czy proszku nad kapsułkami jest łatwość dostosowania porcji do naszego organizmu. Miej to bowiem na uwadze. Nie będzie jednak żadnego problemu z zażywaniem kapsułek, jeśli zawartość w niej UI jest dokładnie taka, jaką sam powinieneś przyjąć.

Jaka dawka witaminy D?

Decydując się na suplementację, warto wiedzieć, jaka dawka dzienna jest zalecana zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Objawy niedoboru witaminy D mogą wiązać się między innymi z płaskostopiem i licznymi wadami postawy. Jeśli chodzi natomiast o przedawkowanie, wspomnieć trzeba o biegunce, wymiotach, zmęczeniu oraz osłabieniu organizmu.

Witamina D jest dostarczana przez promienie słoneczne, jednak jesienią i zimą ilości słońca są znikome. Tutaj warto się zatrzymać i poruszyć ten temat szerzej. Szacuje się, że około 15 minut na słońcu wystarczy (w okresie od maja do września), aby przyjąć dzienne zapotrzebowanie na witaminę D3. Jeśli lubisz się zatem opalać latem i przeznaczysz na to kwadrans, nie powinieneś zmagać się z jej niedoborem. Oczywiście są to tylko uśrednione dane, bo wiele zależy od tego, jaką konkretnie masz cerę, ile masz lat, a także czy używasz kremu ochronnego.

Jak wykazują badania, osoba dorosła powinna przyjmować dziennie od 800 do 2000 IU w przypadku nieprzebywania na słońcu więcej niż 15 minut. U dzieci dawka powinna wynosić od 600 do 1000 IU. Dokładne zalecenia dotyczące dawkowania są zawsze dołączone w formie ulotki lub zaznaczone na etykiecie opakowania suplementu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.