Udostępnij
Skomentuj

Myszka gamingowa do 150 zł - ranking 2024 najlepszych modeli

W poniższym rankingu prezentujemy najlepsze myszki gamingowe do 150 zł.

Ranking myszek gamingowych do 150 zł

Każdy ranking myszy dla graczy będzie zestawiał ze sobą różne aspekty – jedne istotne, inne mniej. Grunt to nie tracić głowy i dokładnie przeanalizować oferowane produkty. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na oferowaną precyzję. Kluczową rolę odgrywa tutaj sensor – nie tylko jego rodzaj, ale także model. Na uwagę zasługują linie Pixart, Avago, TrueMove3 czy Hero. W specyfikacji znajdzie się też maksymalna czułość myszy, która odpowiada za płynność ruchu kursora. Nie zapomnij też o częstotliwości odświeżania pozycji, aby dzięki zmniejszeniu opóźnień sprzęt reagował tak szybko jak Ty.

Polecane myszki gamingowe do 150 zł

Myszki gamingowe powinna cechować funkcjonalność i wygoda użytkowania. Każdy fan gier komputerowych z pewnością doceni dodatkowe przyciski, które urządzenia mają do zaoferowania. Niewątpliwym plusem będzie też możliwość ich zaprogramowania wedle własnego uznania. Zawsze weź pod uwagę długość kabla i jego wykonanie – oplot uchroni przewód przed wieloma uszkodzeniami. Jeżeli natomiast interesują Cię myszki gamingowe bezprzewodowe, to sprawdź, jak długo mysz działa bez ładowania i w jakiś sposób łączy się z komputerem. W tym wypadku interfejs myszy ma ogromne znaczenie dla płynności rozgrywki.

Nie zapomnij zadbać o odrobinę komfortu. Nie chcesz przecież, żeby radość z gry przyćmił brak wygody podczas korzystania z nowego sprzętu. Dobra myszka do 150 zł powinna mieć ergonomiczny kształt, dzięki czemu dobrze dopasuje się do każdej dłoni. Rozważyć możesz także zakup myszki przeznaczonej specjalnie dla osób leworęcznych i cieszyć się większą swobodą, niż podczas używania urządzeń uniwersalnych. Istotne będą też materiały, z których została wykonana, i to, w jaki sposób je wykorzystano. Solidne i trwałe komponenty zapewnią spokój i możliwość relaksu przy ulubionych tytułach.

Zalety myszki gamingowej do 150 zł

Bez wątpienia chcesz, aby w czasie rozgrywki Twój sprzęt nie zawodził. Potrzebujesz precyzji, płynności i szybkości. Licząc na komfort, celujesz w urządzenia, które idealnie spełnią swoją funkcję – będą bezbłędne, sprawne i funkcjonalne. Myszki dla graczy zaliczają się do kluczowych komponentów każdego stanowiska przeznaczonego do gier. Zapewnią Ci one wygodę, a czas spędzony przy rozgrywkach okaże się czystą przyjemnością. Otrzymasz także możliwość konkurowania z nawet najbardziej wymagającymi przeciwnikami.

Nie masz pewności, że to sprzęt dla Ciebie? Zastanawiasz się, które aspekty będą najważniejsze w Twoich wirtualnych przygodach, ale szeroka oferta sprawia, że nie wiesz czego szukać? Myszka gamingowa do 150 zł to idealne rozwiązanie, aby nie obciążać portfela, a jednocześnie zdobyć cenne rozeznanie. Warto pamiętać o tym, że tej cenie bez trudu znajdziesz niezwykle solidne, godne zaufania modele. Takie urządzenie wcale nie musi być etapem przejściowym przed zakupem lepszej myszy. Wprost przeciwnie – może okazać się niezwykle cennym zakupem na długie lata.

Wśród aspektów decydujących o tym czy mysz nada się do gier, czy też nie, z pewnością wiele dotyczy precyzji sprzętu. Wysoka częstotliwość odświeżania wygodna w zmienianiu, niskie DPI, czuły sensor – można by wymieniać wiele istotnych parametrów technicznych, jednak to idealne zgranie wszystkich elementów odpowiada za to, że urządzenie będzie właśnie tym, którego szukasz. Każdy profesjonalista zaczynał kiedyś od prostej, przystępnej dla każdej kieszeni myszy. Kto wie, czy decydując się na gamingową mysz, nie stawiasz swojego pierwszego kroku na drodze do kariery zawodowca.

Czym powinna się charakteryzować myszka dla graczy do 150 zł?

Najogólniej mówiąc, myszka do gier do 150 zł powinna stawiać na precyzję, czasem nawet kosztem wygody. Nie jest to oczywiście żadna reguła, jednak należy pamiętać, że decydując się na taki zakup, nie wybierasz urządzenia z górnej półki cenowej. Pierwszą ofiarą narzuconych w ten sposób priorytetów padnie mobilność – trudno znaleźć w tej cenie myszkę gamingową bezprzewodową, która spełni swoją funkcję równie dobrze, jak te połączone za pomocą kabla. Kompromisem w tej sytuacji mogą być modele działające nie tylko zdalnie, ale też poprzez bezpośrednie podłączenie.

Przede wszystkim jednak warto zastanowić się, czy na pewno potrzebujesz wysokiej precyzji zapewnianej przez sensor laserowy. Myszy optyczne nie wypadają znacznie gorzej i dobry jakościowo sprzęt tego typu może sprawdzić się lepiej niż przeciętne urządzenie wyposażone w laser. Wynika to z faktu, że w obu przypadkach zasada działania jest ta sama, jednak modele optyczne wyposażone są w diody LED, które nie emitują skupionej wiązki światła, zatem nie zareagują na tak drobne drgania, jakie wykryć potrafi sensor laserowy.

Tym, co wyróżnia myszkę dla gracza od przeciętnego „gryzonia”, jest jej funkcjonalność. Dobry sprzęt poza standardowymi przyciskami zaoferuje Ci także dodatkowe, rozmieszczone po bokach myszy, abyś w czasie rozgrywki mógł korzystać ze wszystkich palców i w znacznym stopniu zdjąć presję z ręki obsługującej klawiaturę – w końcu przez lata była odpowiedzialna za większość pracy, zasłużyła na chwilę wytchnienia. Niewątpliwym atutem będzie możliwość zaprogramowania przycisków tak, jak Ci wygodnie, jednak nawet bez tego klawisze na myszy znacząco poprawią komfort Twojej rozgrywki.

Udostępnij
3,2
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.