Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Morele Pro Studio P1000 – recenzje, dane techniczne, czy warto?

Przedstawiamy zestaw komputerowe przygotowane specjalnie dla profesjonalistów. Czym się wyróżniają?

Seria Morele Pro Studio P1000 kierowana jest do osób pracujących na rozbudowanych, wymagających programach, które potrzebują zwiększonej mocy obliczeniowej. Swoje konfiguracje znajda tu więc grafiki, montażyści i wszyscy kierujący się kreatywnością.

Morele Pro Studio P1000 – dane techniczne oraz cena?

Żeby możliwa stała się obsługa wspomnianych wcześniej programów, zamontowane zostały bardzo wydajne podzespoły, które są w stanie zapewnić sporą moc obliczeniową. To jednak nie wszystko. Wspomnieć należy bowiem o tym, że ich parametry zostały dostosowane do oprogramowania specjalistycznego, dlatego też użytkownicy mogą liczyć na stabilne, bezawaryjne działanie sprzętu.

Morele Pro Studio P1000 – dostępne konfiguracje

Omawiana seria jest bardzo zróżnicowana. W sklepie znajdziemy wiele konfiguracji, które różnią się pod prawie każdym względem (poza kartą graficzną). Pozwala to dopasować swój wybór do rodzaju pracy profesjonalnej, a także zdolności finansowych. Oczywiście nie należy kierować się głównie ceną – najpierw warto sprawdzić, jakimi parametrami wyróżniają się poszczególne podzespoły, a następnie porównać ze sobą oferowane zestawy. W ten sposób łatwiej nam będzie znaleźć sprzęt wymarzony.

Najważniejszą kwestią wydaje się być wybór procesora. Komputer z serii Morele Pro Studio P1000 występują z dwoma różnymi układami CPU, dlatego warto przyjrzeć się im dokładnie. Dla miłośników maksymalizacji wydajności przygotowane zostały zestawy wyposażone w model AMD Ryzen 7 2700X. Ten ośmiordzeniowy i szesnastowątkowy procesor jest przystosowany do obsługi absolutnie najbardziej wymagających programów graficznych i projektowych. Dzięki niemu, możemy liczyć na stabilną pracę przy obróbce grafiki wideo czy też tworzeniu modeli oraz animacji 3D.

Układ wyróżnia się częstotliwością taktowania na poziomie od 3700 MHz w trybie bazowym do maksymalnie 4300 MHz w trybie turbo. Do tego dodać musimy jeszcze 16 MB pamięci podręcznej. Jeśli chodzi o współczynnik TDP, wynosi on 105 W. Procesor potrzebuje więc bardzo rozbudowanego i sprawnego systemu chłodzenia. Tak jak już wspominaliśmy, jego możliwości są ogromne, toteż powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ogromne osiągi sprzętu warto potwierdzić poprzez analizę wyników testów wydajnościowych, najlepiej tych przeprowadzonych w programie Cinebench R15. Układ uzyskał w nich 177 punktów w trybie jednowątkowym i aż 1817 punktów w trybie wielowątkowym.

Drugim procesorem montowanym w komputerach Morele Pro Studio P1000 jest Intel Core i7-9700K. Korzysta on z mocy ośmiu fizycznych rdzeni i z tylu samych wątków logicznych. Jego częstotliwość taktowania mieści się w przedziale od 3600 MHz w trybie bazowym do maksymalnie 4900 MHz w trybie turbo. Do tego dochodzi jeszcze 12 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Współczynnik TDP wynosi 95 W.

Zobacz Morele Pro Studio P1000

Ze względu na mniejszą ilość wątków, jego możliwości są nieco węższe niż w przypadku procesora AMD, co jednak nie oznacza, że mamy do czynienia z układem słabym. Wręcz przeciwnie. Jest to urządzenie, które zagwarantuje nam olbrzymią wydajność, pozwalająca na bezproblemową obsługą każdego programu specjalistycznego. Doskonale sprawdza się chociażby w środowisku CAD. Wszystko to potwierdzają oczywiście testy wydajnościowe. W programie Cinebench R15 uzyskał on kolejno 214 i 1520 punktów.

Warto podkreślić, że oba procesory dysponują odblokowanymi mnożnikami. Dzięki temu, możliwe staje się przeprowadzenie procesu overclockingu czyli podkręcania. Przy użyciu specjalnych programów, możemy zwiększyć maksymalne taktowanie nawet o kilkaset MHz. Wszystko to przekłada się oczywiście na jeszcze lepszą wydajność.

To, z jakiej karty graficznej korzystają omawiane zestawy komputerowe, zdradza nazwa serii. W każdej konfiguracji znajdziemy bowiem jednostkę Nvidia Quadro P1000. Podobnie jak pozostałe karty z tej serii, została ona przystosowana do obsługi programów specjalistycznych i to w nich uzyskuje najwyższa wydajność. Co ważne, dysponuje ona 4 GB pamięci, natomiast jej taktowanie wynosi od 1354 do 1455 MHz. Gwarantowana przez nią moc obliczeniowa okażę się wystarczająca do obsługi wspomnianych wcześniej programów.

O wydajności działania komputerowa w trakcie obsługi wymagających programów decyduje także pamięć RAM. W przypadku omawianych układów liczyć możemy na bardzo szybkie działanie, zapewniane przez kości typu DDR4, o taktowaniu wynoszącym aż 3000 MHz. Co ważne, każdy komputer został wyposażony w kości o łącznej pojemności 32 GB. Nie musimy więc martwić się spełnieniem wymagań sprzętowych stawianych przez wspomniane narzędzia i programy.

To jednak nie koniec. Przed wyborem konkretnego zestawu, warto sprawdzić jeszcze, z jakich dysków twardych korzysta. Komputery występują z dwoma lub trzema urządzeniami – zawsze będzie to dysk talerzowy (HDD) o pojemności od 1 TB do 4 TB. Do niego dobrać można dysk SSD SATA III w wersji 512 GB lub 2 TB bądź też super szybki dysk SSD M.2 PCIe, którego pojemność wynosi 1 TB. Nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, aby zdecydować się na oba modele półprzewodnikowe.

Morele Pro Studio P1000 – wygląd

Z racji tego, że wydajność i obciążenie generowane przez omówione wyżej podzespoły jest spore, konieczne okazało się dobranie wysokiej jakości obudowy wyposażone w odpowiednio skonstruowane otwory wentylacyjne. Dzięki nim, cyrkulacja powietrza stoi na wysokim poziomie, dzięki czemu podzespoły pracują w najlepszych warunkach. Do tego wszystkiego dodać należy jeszcze 3 sporych rozmiarów wentylatory, odpowiedzialne za redukowanie temperatur generowanych podczas pracy przy różnych poziomach obciążenia.

Konstrukcja została przygotowana z bardzo wytrzymałych materiałów, co przełożyło się na wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i wpływ wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych. Minimalistyczny design obudowy sprawia, że okaże się dobrym wyborem do każdej pracowni. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że komputery Studio P1000 zostały wyposażone w rozbudowane zestawy portów i złączy, w których znajdziemy wszystkie elementy niezbędne podczas pracy kreatywnej. Będziemy w stanie też podłączyć do komputera wiele urządzeń peryferyjnych, w tym aż 4 monitory.

Morele Pro Studio P1000 – cechy

Każda konfiguracja sprzętowa z serii P1000 została przystosowana do wymagań stawianych przez użytkowników profesjonalnych. Wykorzystywane przez nich programy wyróżniają się bardzo wysokimi wymaganiami sprzętowymi, które mogą zostać spełnione tylko przez najlepsze podzespoły ze swojej klasy. Zarówno procesory, jak i karta graficzna gwarantują olbrzymią wręcz moc obliczeniową, którą możemy wykorzystać do projektowania folderów reklamowych, tworzenia rozbudowanych projektów, montowania materiałów wideo, tworzenia stron www i wielu, wielu innych działań kreatywnych.

Co ważne, podczas wydajnej pracy możemy liczyć na stabilne działanie sprzętu. Dedykowane chłodzenie CPU, a także nowoczesne wentylatory sprawiają, że nie musimy martwić się przegrzewającym się sprzętem. Każdy komputer Morele Pro Studio P1000 wyróżnia się wysoką kulturą pracy i pełną stabilnością działania. Niezależnie od generowanego obciążenia i rodzaju obsługiwanych programów. Wszystko to zostało potwierdzone poprzez restrykcyjne testy, przeprowadzone w różnych, często skrajnych warunkach.

Nie należy zapominać także o tym, że omawiana seria komputerów profesjonalnych oddaje w nasze ręce szeroki wybór najważniejszych podzespołów i wielu innych elementów. Pozwala nam to zakupić dokładnie taki komputer, jakiego potrzebowaliśmy. Skorzystać możemy także z 3-letniej gwarancji typu door to door.

Morele Pro Studio P1000 – wydajność

Każdy podzespół montowany w omawianych komputerach wykazuje ogromna wydajność, która okazuje się wystarczająca w ramach szeroko pojętego użytku profesjonalnego. Powinny zadowolić grafików, montażystów, architektów, projektantów, programistów i wielu innych. Warto zwrócić uwagę na to, że procesory doskonale sprawdzają się w trybie wielowątkowym, a zwłaszcza model AMD Ryzen R7 2700X, który nie powinien mieć problemów z żadnym zadaniem.

Karta graficzna Nvidia Quadro P1000 także spełnia wymagania najważniejszych narzędzi specjalistycznych. 4 GB pamięci własnej i wysokie taktowanie sprawia, że możemy liczyć na dodatkową moc obliczeniową w wielu sytuacjach. Potwierdzeniem tego mogą być oczywiście wyniki testów wydajnościowych, które wskazują na więcej niż przyzwoitą jednostkę. W programie 3DMark 11 Performance GPU uzyskała ona średnią na poziomie 6000 punktów, natomiast w 3DMark
Time Spy Score wyniosła 1560 punktów. Choć jest to karta dostosowania do pracy specjalistycznej, powinna poradzić sobie również z obsługą wielu nowych gier. Jakich na przykład?

Morele Pro Studio P1000 – podsumowanie, czy warto?

Jeśli szukacie komputera profesjonalnego, modele z serii P1000 okażą się dobrym wyborem. Dlaczego? Ponieważ korzystają z bardzo wydajnych podzespołów, których moc obliczeniowa wystarczy, aby obsłużyć najbardziej wymagające programy. Dzięki temu, sprawdzą się podczas obróbki grafiki, montażu wideo, tworzenia modeli i animacji 3D, a także wielu innych zadań wymagających zwiększonej mocy obliczeniowej.

Seria Morele Pro Studio P1000 zapewnia szeroki wybór najważniejszych elementów wyposażenia, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zwłaszcza że komputery wyróżniają się wysoką jakością wykonania, a także w pełni stabilnym, bezawaryjnym działaniem.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.