Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Modny smartband dla kobiety - jaki wybrać?

Opaski sportowe pełnią funkcję nie tylko przydatnego gadżetu, ale również dopełnienia codziennej stylizacji.

Mając to na uwadze, warto dostępną ofertę rynkową rozpatrywać na kilka sposobów. Smartbandy są obecnie tak popularne, że bez problemu znajdziemy modeli zróżnicowane nie tylko pod względem obsługiwanych funkcji, ale również designu. Zdecydować możemy się chociażby na niewielkie, dyskretne modele, które okażą się praktycznie niewidocznym dodatkiem, standardowe urządzenia, których pełno w sklepach, a także na prawdziwe designerskie majstersztyki, których noszenie będzie niezwykle przyjemne.

Na rynku brak jest typowego podziału na opaski męskie i damskie, toteż kobiety mogą przebierać w wielu „uniwersalnych” modelach. Choć oczywiście znajdą się też takie, które najlepiej prezentują się na kobiecej ręce.

Zanim zaczniemy się zastanawiać, na jakie urządzenie warto postawić, wypadałoby wskazać, dla kogo opaski sportowe są przygotowywane. Jak się można oczywiście domyślić, dla osób aktywnych. Nie zawsze jest to jednak ostateczna odpowiedź.

Smartband ma nam bowiem pomóc sprawdzić, jakie osiągi uzyskujemy podczas kolejnych sesji treningowych. To jednak nie wszystko – pełni on bowiem funkcję asystenta, który podpowiada nam, ile zostało do osiągnięcia celu, co powinniśmy robić, a także kiedy warto się poruszać zamiast siedzieć na kanapie przy telewizorze. Takie opaski pozwalają przygotować całe plany treningowe, następnie będą nas motywować do tego, abyśmy cały czas kroczyli w stronę upragnionego celu.

Mając to wszystko na uwadze, smartband okaże się przydatny dla kobiet, które chcą wdrożyć dłuższy plan treningowy i szukają urządzenia ułatwiające ciągłą analizę postępów. Jeśli opaska ma być zwykłym gadżetem do pokazywania godziny, lepiej zdecydować się na modny zegarek.

Smartband – jaka budowa?

Jak już wspominaliśmy, pod względem designu oferta rynkowa jest bardzo zróżnicowana. Możemy zdecydować się na standardowe, ciemne modele, a także opaski różnokolorowe, wyróżniające się nowoczesnym podejściem do wzornictwa i wykonania sprzętu sportowego.

Warto w tym miejscu podkreślić, że modele tanie często są wykonywane z kiepskiej jakości materiału. Co niestety widać. Cienki plastik czy też licha guma szybko rzucają się w oczy, przez co nie można powiedzieć, że mamy do czynienia ze smartbandem modnym, a tym bardziej nowoczesnym. Wszystko to sprawia, że lepiej będzie celować nieco wyżej. Poza aluminium, metalem bądź wzmocnionym tworzywem sztucznym, możemy natrafić na konstrukcje uodpornione na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne, a także wpływ wielu czynników zewnętrznych – takie jak wilgoć (smartband wodoszczelny), promienie UV czy też zmienne temperatury.

Jaki smartband dla kobiety wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Poza jakością wykonania, a także wytrzymałością użytych materiałów konstrukcyjnych, warto zwrócić uwagę także na pozostałe elementy budowy opaski i kilka innych kwestii, związanych z jej funkcjonowaniem.

Na wstępie warto upewnić się, czy interesuje nas smartband z wyświetlaczem czy może obejdziemy się bez niego. W pierwszej kategorii znajdą się urządzenie, których ekrany nie są specjalnie duże – nie są to smartwatche, tylko opaski sportowe, które powinny gwarantować dostęp do podstawowych danych. Resztę przeanalizujemy na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Opaski bez ekranu są tańsze, jednak z reguły nie wyróżniają się zbyt wysokimi walorami estetycznymi. Kolejny raz wszystko zależy do naszych indywidualnych preferencji.

Polecane smartbandy dla kobiet

Smartband – dla kogo?

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na kompatybilność opaski z konkretnymi systemami operacyjnymi. Smartbandy mogą współpracować z urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi – w tym przypadku mamy do czynienia z modelami uniwersalnymi lub dedykowanymi systemom Android, iOS lub Windows Phone.

Do tego należy dodać również moduły łączności – wszystkie modele obsługują Bluetooh, zakupić możemy również opaski z Wi-Fi lub portami USB, przy pomocy których podłączymy je na przykład do komputera.

Smartband dla kobiety – jakie funkcje?

Wygląd wyglądem, ale nie można zapomnieć także o funkcjonalności kupowanych przez nas opasek sportowych. Jak już wspominaliśmy, są one przygotowywane dla osób, które chcą być na bieżąco ze swoimi osiągami, a także z tym, jak na wysiłek reaguje organizm.

Dobrej jakości smartband powinien więc między innymi:

  • liczyć kroki,
  • mierzyć pokonany dystans i osiąganą prędkości,
  • analizować ilość spalonych kalorii,
  • pokazywać aktualną pozycję z wykorzystaniem systemu GPS,
  • dokonywać pomiaru tętna,
  • monitorować aktywność podczas snu,
  • obsługiwać funkcjami trenera personalnego – określanie celów treningowych, statystyki, historia etc.

Do tego dojść mogą również opcje aktywne po sparowaniu opaski ze smartfonem. Mowa tu o funkcjach typowych dla smartwatchy, a więc odbieranie połączeń i smsów, obsługa powiadomień, znajdowanie telefonu czy też sterowanie niektórymi aplikacjami.

Smartband – jaka cena?

Jak widać, opaski mogą być zróżnicowane pod wieloma względami. Nic więc dziwnego, że są one oferowane w tak szerokich przedziałach cenowych. Najtańsze modele kosztują od około 30 złotych, natomiast te najdroższe około tysiąca. Pomiędzy znajduje się cała masa bardziej bądź mniej udanych urządzeń, które warto przeanalizować pod kątem kwestii, o których była mowa w tym tekście.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Smartbandy - Smartwatche - Zegarki sportowe

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.