Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Meizu 16s i Meizu 16Xs: komu powinny się spodobać?

Chiński producent zaprezentował dwa nowe smartfony. Meizu 16s i Meizu 16Xs to solidne i zróżnicowane propozycje.

Omawiane modele to odpowiedź Meizu na najlepsze flagowce i telefony klasy średniej konkurentów.Telefony miały swoją premierę w drugim kwartale 2019 roku i przez wiele kolejnych miesięcy będą stanowiły ciekawą alternatywę dla smartfonów od popularnych producentów. Kto powinien spojrzeć na modele od Meizu i dlaczego?

Polecane smartfony Meizu

Polecane smartfony Meizu

Meizu 16s i Meizu 16Xs: specyfikacja techniczna

Droższy model Meizu 16s to przedstawiciel smartfonów z wysokiej półki. Meizu 16Xs jest propozycją z segmentu średniego. Pierwszy z nich gwarantuje bardzo wysoką wydajność. Drugi to nieco mniej zaawansowane, lecz wypełnione po brzegi przydatnymi dodatkami urządzenie.

Obydwa smartfony napędzają procesory Snapdragon od Qualcomma. W Meizu 16s zamontowano topowy procesor SD 855, a w niższym wariancie, Meizu 16Xs, SD 675. Wspomniane układy współpracują z adekwatnie wydajnymi układami graficznymi: kolejno z Adreno 640 i z Adreno 612. To udane pary, które podołają wszystkim najnowszym grom ze Sklepu Play. Jedyną, acz istotną, różnicą pomiędzy Meizu 16s a Meizu 16Xs będzie poziom detali widocznych podczas rozgrywki w wymagające strzelanki lub symulatory wyścigów. Flagowiec osiągnie ich znacznie więcej. Widoczna może być też rozbieżność w płynności pojedynków.

Uwaga!

O sumarycznej wydajności smartfona nie powinno debatować się bez wyboru konkretnej konfiguracji – a tych w przypadku smartfonów Meizu występuje wiele. Meizu 16s jest dostępny w wariantach z 6 lub 8 GB pamięci RAM. Jego tańsza wersja trafiła do sprzedaży tylko z 6GB pamięci RAM. Wartości te mogą łączyć się z 64, 128 lub nawet 256 GB przestrzeni dyskowej na pliki użytkownika. Nie wiadomo, które z tych kombinacji utrzymają się regularnej, polskiej sprzedaży.

Wiadomo jednak jak efektowne ekrany zainstalowano na pokładzie obydwu smartfonów. Zarówno Meizu 16s jak i Meizu 16Xs korzysta z panelu AMOLED o przekątnej 6,2’’ i proporcjach 18,5:9. Rozdzielczość wyświetlacza to FHD+.

Meizu poszło za ciosem i jako kolejny producent zdecydowało się na umieszczenie w smartfonie więcej niż dwóch obiektywów. Fotograficzne podzespoły jakie zastosowano w modelu Meizu 16s to:

 • Aparat główny z matrycą 48 Mpx i światłem f/1.7 - wykorzystana matryca to Sony IMX 586, z optyczną stabilizacją obrazu,
 • Aparat dodatkowy z matrycą 20 Mpx i światłem f/2.6 - funkcjonujący jako teleobiektyw,
 • Aparat przedni z matrycą 20 Mpx i światłem f/2.2 - idealny do zdjęć selfie, umieszczony nad ekranem.

Zaplecze fotograficzne modelu Meizu 16Xs prezentuje się nieco inaczej. W jego skład wchodzą:

 • Aparat główny z matrycą 48 Mpx i światłem f/1.7 - wykorzystana matryca to Samsung S5KGM1,
 • Aparat dodatkowy z matrycą 8 Mpx i światłem f2.2
 • Sensor głębi z matrycą 5 Mpx i światłem f/1.9 - pomoże rozmyć tło na zdjęciach makro albo portretowych,
 • Aparat przedni z matrycą 16 Mpx i światłem f/2.2 - do zdjęć selfie, umieszczony nad ekranem.

Należy jeszcze wspomnieć o bateriach zastosowanych w modelach Meizu 16s i Meizu 16Xs. Co dziwne, droższy z nich został wyposażony w ogniwo o mniejszej pojemności - 3600 mAh. Model droższy, 16s, jest zasilany ogniwem o pojemności 4000 mAh. Niezależnie od modelu, producent zastosował w nim technologię bardzo szybkiego ładowania. Obydwa akumulatory napełnimy z mocą ładowania 24 W. W bardzo łatwy sposób pozwoli to na szybki powrót smartfona do pracy, nawet po dniu wymagającego użytkowania.

Meizu 16s i Meizu 16Xs: design smartfonów

Różnica w cenie powyższych smartfonów nie wpłynęła na ich wizualną rozbieżność. To podobne urządzenia, stylizowane zgodnie z popularnym trendem małych ramek i gradientowych obudów.

Front Meizu 16s został pokryty ekranem aż w 87,2%. W przypadku Meizu 16Xs ekran zajmuje 84,7% przedniego panelu. Ramki są dzięki temu bardzo wąskie. Na górnej krawędzi zmieścił się głośnik, aparat do selfie oraz dioda powiadomień LED.

Tylne obudowy występują w wielu różnych kolorach. Meizu 16s można spotkać w wersji białej, czarnej oraz niebieskiej. Model tańszy, Meizu 16Xs, został wyprodukowany w wariantach beżowym, czarnym, różowym i niebieskim.

Meizu 16s i Meizu 16Xs: największe różnice

Smartfony Meizu z literą S w nazwie są dosyć różnymi telefonami. Chociaż występuje między nimi wiele, głównie stylistycznych, powiązań, w specyfikacji jest wiele różnic. Jakie są największe z nich?

 • zastosowany procesor: Snapdragon 855 (Meizu 16s) vs. Snapdragon 675 (Meizu 16Xs),
 • zastosowane grafiki: Adreno 640 vs. Adreno 612 - różnica w wydajności w grach,
 • zaplecze fotograficzne: dodatkowy obiektyw  w Meizu 16Xs,
 • różne akumulatory: 3600 mAh (Meizu 16s) vs. 4000 mAh (Meizu 16Xs),

Warto wiedzieć!

Różnica w wydajności wynikająca z zastosowania dwóch różnych procesorów i różnych układów GPU jest dosyć znaczna. W benchmarku AnTuTu, którym testowano już dostępne egzemplarze Meizu 16s i Meizu 16Xs uzyskały one odpowiednio 374 190 pkt. oraz 177 243 pkt.. Uczyniło to model 16s wydajniejszym niż 99% urządzeń dostępnych na rynku, a model 16Xs wydajniejszym niż 91% urządzeń - co wciąż jest bardzo wysokim wynikiem.

Meizu 16s i Meizu 16Xs: który dla kogo?

Modele Meizu 16 s i Meizu 16Xs są bardzo dobrymi propozycjami smartfonów w swoich klasach cenowych. Różnią się między sobą, gdyż zostały stworzone dla innych grup docelowych. Przyszli posiadacze jednego z nich powinni być bardzo zadowoleni z wyboru, pod warunkiem, że wybiorą odpowiednio. Kto powinien wybrać który spośród nich?

Meizu 16s to król wydajności. Sprawdzi się w rękach gracza, oraz użytkownika, który korzysta z wielu aplikacji jednocześnie. Będzie też odpowiednim wyborem dla mniej zaawansowanych użytkowników fotografii, którzy oczekują ładnych zdjęć z trybu automatycznego.

Meizu 16Xs to telefon-gadżet. Widać to min. po szerokiej gamie dostępnych kolorów tego telefonu. Nie będzie tak wydajny w grach jak jego brat, ale również zapewni sprawną rozgrywkę. Dłużej podziała na baterii oraz pozwoli na większe eksperymenty w dziedzinie fotografii. Sprawdzi się dla młodych użytkowników, którzy potrzebują smartfona na cały dzień rozrywki.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.