Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Lenovo IdeaCentre 710-25ISH - recenzja, dane techniczne, czy warto?

Lenovo przygotowało w pełni multimedialne konfiguracje, wyróżniające się niezwykle uniwersalnym zastosowaniem.

Komputery kierowane są do użytkowników domowych, którzy poszukują sprawnych urządzeń pozwalających na surfowanie po sieci, oglądanie filmów, pracę oraz obsługę nowych gier komputerowych

Lenovo IdeaCentre 710-25ISH – dane techniczne oraz cena

Oczywiście ostateczne zastosowanie jest zależne od tego, na którą z wersji konfiguracyjnych się zdecydujemy. A jest ich co najmniej kilka, dlatego przed ostatecznym zakupem warto dokładnie przeanalizować ich specyfikacje.

Dane techniczne Lenovo IdeaCentre 710-25ISH (najmocniejsza konfiguracja)

 • ProcesorIntel Core i5-6400
 • Układ graficzny – Nvidia GeForce GTX 1050 Ti + jednostka zintegrowana
 • Pamięć – DDR4-2133, 16 GB (maksymalnie 32 GB)
 • Nośnik danych – do 1 TB HDD lub do 1 TB HDD + 128 GB SSD
 • Porty - 4xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 1xVGA, gniazdo mikrofonowe, gniazdo słuchawkowe, RJ-45, czytnik kart pamięci
 • Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Gabaryty - wysokość: 41,15 cm, szerokość: 17,5 cm, głębokość: 46,08 cm, waga: 5,89 kg
 • Rodzaj obudowy Tower
 • Dodatki – napęd DVD-RW
 • Zastosowanie – do domu
 • Cena – od 2142,25 do 2655,18 zł

Lenovo IdeaCentre 710-25ISH – dostępne konfiguracje

Dostępne na rynku konfiguracje nie są specjalnie zróżnicowane, jednak nie można powiedzieć, iż nie ma z czego wybierać. Warto podkreślić, że większość modeli oferowanych jest wraz z procesorem Intel Core i5-6400.

Jest to czterordzeniowy i czterowątkowy układ Skylake, którego częstotliwość taktowania od 2700 MHz w trybie bazowym do maksymalnie 3300 MHz w trybie turbo. Jego moc obliczeniowa powinna okazać się wystarczająca podczas obsługi większości programów multimedialnych i nowych gier. Uzupełnieniem jego specyfikacji jest 6 MB pamięci podręcznej.

Analizując wymagania sprzętowe nowych gier, nie warto celować w konfiguracje, które dysponują mniej niż 8 GB pamięci RAM. Wskazane jest nawet dobicie do 12 GB. Producent zdecydował się na wykorzystanie kości typu DDR4, co z pewnością należy zapisać po stronie zalet serii. Komputery Lenovo IdeaCentre 710-25ISH są w stanie obsłużyć maksymalnie 32 GB pamięci RAM.

Najważniejszym podzespołem w przypadku omawianej serii jest oczywiście karta graficzna. Jeśli zamierzamy wykorzystać komputer do obsługi gier, należy decydować się na modele wyposażone w jednostkę Nvidia GeForce GTX 1050 Ti. Dysponuje ona 4 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 7008 MHz. Jeżeli natomiast chodzi o taktowanie rdzenia, mieści się ono w przedziale od 1290 do 1392 MHz.

Karta pozwoli na obsługę wszystkich nowych gier, choć nie każda z nich będzie mogła zostać uruchomiona na wysokich detalach graficznych. Ostatnim istotnym elementem budowy komputera Lenovo IdeaCentre 710-25ISH jest dysk twardy. Zdecydować możemy się na modele z pojedynczymi dyskami HDD o pojemność do 1 TB lub dołożyć do niego dysk SSD, na którym warto zainstalować system operacyjny. Spowodowuje to przyspieszenie jego działania.

Lenovo IdeaCentre 710-25ISH – wygląd

Producent zdecydował się na wykorzystanie masywnej obudowy typu Tower, która zajmuje sporo miejsca. Już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie solidnej i tak też jest w rzeczywistości. Sposób przygotowania, a także użyte materiały sprawiają, że mamy do czynienia z konstrukcją o sporej wytrzymałości mechanicznej.

Co ciekawe, komputer nie jest tak ciężki, jak można się było spodziewać (waży niecałe 6 kg), dlatego jego przenoszenie nie powinno być trudne. Warto podkreślić zestaw złączy jest całkiem przyzwoity (cieszy zwłaszcza 6 portów USB) – na plus należy zaliczyć to, że na górze przedniego panelu obudowy znalazły się dwa pory USB, gniazda audio oraz czytnik kart pamięci.

Lenovo IdeaCentre 710-25ISH

Lenovo IdeaCentre 710-25ISH – wydajność

Procesor Intel Core i5-6400 jest już dość wiekowy, choć nadal gwarantuje więcej niż przyzwoitą wydajność, czego najlepszym potwierdzeniem są wyniki testów wydajnościowych. Te w programie Cinebench R15 pokazuje, że układ uzyskał średnią na poziomie 135 punktów w trybie jednowątkowym oraz 529 punktów w trybie wielowątkowym.

Bardzo dobrze sprawdza się karta Nvidia GeForce GTX 1050 Ti, która w programie 3DMark 11 Performance GPU uzyskuje średnio 9694 punkty. Jak już wspominaliśmy, powinna poradzić sobie z obsługą większości nowych gier.

Lenovo IdeaCentre 710-25ISH – wady i zalety

Przedstawiona wyżej seria składa się z komputerów, które bardzo dobrze sprawdzają się w ramach rozrywki multimedialnej. Bez problemu obsłużą pakiet biurowy, odtwarzacze filmowe, programy sieciowe, a także wiele gier (mowa o konfiguracjach z kartą graficzną GTX 1050 Ti). Wszystko to należy zapisać po stronie zalet sprzętu.

Na plus trzeba zaliczyć z pewnością solidnie wykonana obudowę oraz całkiem przyzwoity zestaw złączy. Sama cena nie jest również wygórowana. Przyczepić można się natomiast do nieco wiekowego już procesora. Warto przy tym podkreślić, że cały czas daje on radę.

Lenovo IdeaCentre 710-25ISH – podsumowanie, czy warto kupić?

Komputery IdeaCentre 710-25ISH okażą się dobrym wyborem dla osób, które szukają stosunkowo tanich urządzeń do wszystkiego. Dzięki wykorzystaniu karty graficznej GeForce GTX 1050 Ti, sprzęt pozwoli nam na obsługę wielu nowych gier, co z pewnością może zabrzmieć zachęcająco.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:36
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.