Udostępnij
Skomentuj

Latarka taktyczna – jaką wybrać? Która najlepsza?

Latarka jest rzeczą codziennego użytku. Co jednak, gdy potrzeba czegoś naprawdę mocnego i wytrzymującego trudne warunki?

Odpowiedzią jest: latarka taktyczna! Istotą zakupu odpowiedniej latarki są optymalne parametry i praktyczne funkcjonalności.

Co wyróżnia latarkę taktyczną?

Latarka taktyczna wykorzystywana jest głównie przez myśliwych i służby mundurowe, takie jak policja, siły specjalne czy wojsko. Charakteryzuje się bardzo dużą mocą i zasięgiem, a także możliwością zamontowania do korpusu broni palnej. Ponadto jest wodoodporna i wytrzymała na trudne warunki pracy. Sprawdza się nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Najistotniejsze parametry latarki taktycznej:

  • specjalne uchwyty umożliwiające montaż na broni
  • wodoodporność co najmniej w klasie IPX6
  • duży strumień światła dochodzący do 1400 lm i pozwalający na oświetlenie ogromnych partii terenu
  • zastosowanie trwałych kompozytów zapewniających większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

Polecane latarki taktyczne

Warto wiedzieć!

Latarki taktyczne nie wymagają bardzo długiego czasu pracy na maksymalnej mocy na jednym akumulatorze. Ważniejszym jest możliwość jego szybkiej i łatwej wymiany!

Jak wybrać latarkę taktyczną?

Przy wyborze latarki należy zwrócić uwagę na:

  • źródło oświetlenia – diody LED dają jaśniejsze światło od zwykłych żarówek, czy świetlówek, a przy tym nie pobierają dużo prądu. Tym samym będą optymalną opcją.
  • źródło zasilania – wydajniejszym pod względem długości czasu pracy latarki jest zastosowanie baterii AA bądź akumulatora zamiast używania baterii AAA.
  • stopień oświetlenia – zaleca się zakup latarek o jak największej mocy. Moc w latarkach określa się za pomocą lumenów. Należy szukać sprzętu o mocy minimum 1000 lm. Taka moc zapewni oświetlenie aż do 200 metrów terenu.
  • funkcje dodatkowe – w zależności od potrzeb można kupić latarkę z wbudowanym kompasem, a nawet paralizatorem. Na rynku dostępne są także latarki z pałką teleskopową, która przydaje się do samoobrony.

Ponadto przy zakupie latarki policyjnej należy sprawdzić poręczność latarki, możliwość montażu nakładki sygnalizacyjnej, a także sposób w jaki wymienia się akumulator bądź baterie. Latarka nie może być też za ciężka.

Jaka latarka na polowanie?

Na polowaniu latarka jest niezbędnym elementem wyposażenia. Przed zakupem warto sprawdzić wszystkie parametry by produkt mógł wytrzymać najcięższe warunki atmosferyczne, czy uszkodzenia mechaniczne.

W latarkach taktycznych używanych podczas polowań za kluczowy uważa się system skupiania światła. Opcja ta pozwala na oświetlenie terenu wokół myśliwego światłem rozproszonym bądź odwrotnie - użycie skupionej wiązki światła na dalszym dystansie.

Ponadto tak jak w przypadku klasycznej latarki taktycznej, poleca się wybór latarki led akumulatorowej o dużej mocy i poręczności. Dodatkową zaletą będzie latarka z wbudowanym kompasem.

Zastosowanie latarki taktycznej

Latarki taktyczne poza przeznaczeniem na potrzeby pracy służb mundurowych, czy myśliwych mogą być także wykorzystywane na co dzień. Idealnie sprawdzą się podczas podróży, spania pod namiotem w środku lasu, lub zamieszkania w bardziej odludnym i słabo oświetlonym miejscu. Moc i zasięg takiej latarki umożliwi komfortowe poruszanie się w ciemności.

Jaka marka latarki taktycznej?

Wśród latarek taktycznych, a tym samym latarek policyjnych, czy myśliwskich na uznanie zasługują takie marki jak:

Są one gwarantem optymalnej pracy danej latarki i dzięki temu to właśnie te firmy wybierane są przez służby mundurowe. Jednak wraz z rosnącymi potrzebami użytkowników stały się też dostępne w zakupie dla osób cywilnych.

Podsumowując latarki taktyczne pierwotnie dedykowane były dla specjalistów, a mianowicie służb mundurowych. Wśród tego typu latarek wyróżnić można zarówno latarki policyjne, jak i te przeznaczone dla myśliwych. Oba rodzaje charakteryzują się dużą mocą, zasięgiem i wytrzymałością. Dlatego poleca się je także dla każdego kto ma ponadprzeciętne wymagania, potrzebuje oświetlić silnym światłem sporą przestrzeń terenu, czy przebywa w trudnych warunkach atmosferycznych np. podczas podróży.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Latarki - Hamaki - Żarówki LED - Termosy - Kije trekkingowe

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 21:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.